Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

RAW Power 3 jeszcze mocniejszy. Alternatywa dla Lightrooma doczekała się nowej wersji.

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

17 Kwiecień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Pamiętacie jeszcze Aperture? Gdy Apple zrezygnowało z tego programu 5 lat temu, jego główny programista Nik Bhatt postanowił stworzyć RAW Power. Właśnie pojawiła się jego 3 wersja.

RAW Power to niedroga alternatywa dla Lightrooma na systemy Mac OS i iOS. Najnowsza wersja - już trzecia - wprowadza większą integrację z programami Photos i Files oraz poprawia ogólny komfort pracy. Obecnie to jedyna niezależna aplikacja do edycji RAW, która zawiera pełną obsługę bibliotek Apple Photos i oferuje pełną synchronizację z chmurą iCloud.

Co nowego w RAW Power 3?

Oprogramowanie w wersji na komputery Mac pozwala przeglądać i tworzyć albumy, które następnie są natychmiast umieszczane w systemowej bibliotece zdjęć, a zmiany są synchronizowane przez iCloud. RAW Power 3 zawiera nową sekcję dla ostatnio oglądanych pozycji. Przydziela do niej zdjęcia najczęściej oglądane, na podstawie tego, jak długo patrzymy na zdjęcie. Aby ułatwić przeglądanie i pracę nad wieloma zdjęciami jednocześnie, RAW Power 3 wprowadził też system zakładek.

Wśród nowych funkcji są także Auto White Balance i Auto Enhance do automatycznego korygowania zdjęć - analizując obraz program poprawia ekspozycję, tonalność i kolorystykę. RAW Power 3 obsługę też profile LUT. Można korzystać z 20 gotowych symulacji filmów lub dodawać własne. Pojawił się mikser kanałów i poziomów oraz wskaźniki gorących pikseli.

Odświeżony został również interfejs i poprawiono ogólną funkcjonalność. Użytkownicy mogą np. wybierać najczęściej używane ustawienia i zmieniać ich kolejność, aby te rzadziej używane schować głębiej.

Dzięki najnowszej wersji RAW Power, użytkownicy mogą teraz łatwiej zapanować nad swoimi zdjęciami w aplikacjach Photos i Files synchronizując swoje biblioteki przez iCloud. Korzystając z ocen i flag, można sortować i filtrować zdjęcia, aby szybko znaleźć to konkretne.

Ponadto mobilni fotografowie wykorzystujący tryb Apple Portrait mogą korzystać z danych o głębi obrazu zapisanych w pliku i na ich podstawie przeprowadzać selektywną edycję. Ta funkcja jest dostępna w RAW Power zarówno w wersji z systemem iOS, jak i Mac.

Ile kosztuje RAW Power 3?

Dla obecnych właścicieli RAW Power 2 aktualizacja jest bezpłatna na obu platformach. Dla nowych użytkowników, RAW Power 3 dla MacOS to 39,99 dol., a dla iOS to 9,99 dol. Wersja desktopowa działa na systemach Catalina i Mojave, natomiast mobilna na systemach iOS 12 i iOS 13, choć aplikacja nie obsługuje iPhone'ów 5s, 6, 6 Plus, ani iPadów mini 3 i wcześniejszych.

Więcej informacji o programie RAW Power 3 znajdziecie na gentlemencoders.com i kanale youtube.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły