RAW Power 3 jeszcze mocniejszy. Alternatywa dla Lightrooma doczekała się nowej wersji.

Autor: Krzysztof Mularczyk

17 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie jeszcze Aperture? Gdy Apple zrezygnowało z tego programu 5 lat temu, jego główny programista Nik Bhatt postanowił stworzyć RAW Power. Właśnie pojawiła się jego 3 wersja.

RAW Power to niedroga alternatywa dla Lightrooma na systemy Mac OS i iOS. Najnowsza wersja - już trzecia - wprowadza większą integrację z programami Photos i Files oraz poprawia ogólny komfort pracy. Obecnie to jedyna niezależna aplikacja do edycji RAW, która zawiera pełną obsługę bibliotek Apple Photos i oferuje pełną synchronizację z chmurą iCloud.

Co nowego w RAW Power 3?

Oprogramowanie w wersji na komputery Mac pozwala przeglądać i tworzyć albumy, które następnie są natychmiast umieszczane w systemowej bibliotece zdjęć, a zmiany są synchronizowane przez iCloud. RAW Power 3 zawiera nową sekcję dla ostatnio oglądanych pozycji. Przydziela do niej zdjęcia najczęściej oglądane, na podstawie tego, jak długo patrzymy na zdjęcie. Aby ułatwić przeglądanie i pracę nad wieloma zdjęciami jednocześnie, RAW Power 3 wprowadził też system zakładek.

Wśród nowych funkcji są także Auto White Balance i Auto Enhance do automatycznego korygowania zdjęć - analizując obraz program poprawia ekspozycję, tonalność i kolorystykę. RAW Power 3 obsługę też profile LUT. Można korzystać z 20 gotowych symulacji filmów lub dodawać własne. Pojawił się mikser kanałów i poziomów oraz wskaźniki gorących pikseli.

Odświeżony został również interfejs i poprawiono ogólną funkcjonalność. Użytkownicy mogą np. wybierać najczęściej używane ustawienia i zmieniać ich kolejność, aby te rzadziej używane schować głębiej.

Dzięki najnowszej wersji RAW Power, użytkownicy mogą teraz łatwiej zapanować nad swoimi zdjęciami w aplikacjach Photos i Files synchronizując swoje biblioteki przez iCloud. Korzystając z ocen i flag, można sortować i filtrować zdjęcia, aby szybko znaleźć to konkretne.

Ponadto mobilni fotografowie wykorzystujący tryb Apple Portrait mogą korzystać z danych o głębi obrazu zapisanych w pliku i na ich podstawie przeprowadzać selektywną edycję. Ta funkcja jest dostępna w RAW Power zarówno w wersji z systemem iOS, jak i Mac.

Ile kosztuje RAW Power 3?

Dla obecnych właścicieli RAW Power 2 aktualizacja jest bezpłatna na obu platformach. Dla nowych użytkowników, RAW Power 3 dla MacOS to 39,99 dol., a dla iOS to 9,99 dol. Wersja desktopowa działa na systemach Catalina i Mojave, natomiast mobilna na systemach iOS 12 i iOS 13, choć aplikacja nie obsługuje iPhone'ów 5s, 6, 6 Plus, ani iPadów mini 3 i wcześniejszych.

Więcej informacji o programie RAW Power 3 znajdziecie na gentlemencoders.com i kanale youtube.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6
Powiązane artykuły