Korzystasz z Affinity Photo? Te presety ułatwią ci edycję

0

Autor: Promocja

23 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Affinity Photo to jedna z najlepszych alternatyw dla programów Adobe. Co ważne, także i w tym programie możesz korzystać z presetów. Zobacz, jak mogą ci pomóc w edycji zdjęć.

Materiał partnera

Presety to dziś dla wielu podstawa obróbki fotografii. Na szczęście nie są one jedynie domeną programów z rodziny Adobe. Równie skutecznie można z nich korzystać również w przypadku zn znacznie tańszego, a równie skutecznego programu Affinity Photo. Oto 5 powodów, dla których warto spróbować.

Prostota i wygoda użycia

Weźmy na warsztat początkujących. Wszyscy kochają robić zdjęcia, ale mało kto od razu jest chętny zanurkować w meandry postprodukcji. Dlaczego? Wiele profesjonalnych programów początkowo przytłacza użytkowników swoją złożonością i skomplikowaniem.

Z pomocą przychodzi Affinity - młodsza, ale znacznie bardziej przyjazna w użyciu platforma do edycji, która w parze z kompletną paczką presetów Photo Whoa pozwoli błyskawicznie wprowadzić początkujących w temat edycji. Wystarczy kilka kliknięć, by dodać zdjęciom charakteru bez zagłębiania się w technikalia.

Oszczędność czasu

Gdy wykonujesz zdjęcie, wiesz już zwykle, jak powinno według ciebie wyglądać. Zwykle to czy nasze zdjęcia będą utrzymane w kolorystyce retro lub glamour wiemy już przed rozpoczęciem sesji. Aby jednak uzyskać finalny efekt konieczna będzie złożona edycja.

Zwykle zajmuje to od groma czasu, gdyż korekcja tonów i ustawianie suwaków edycji to zwykle metoda prób i błędów. Uzyskanie pożądanego rezultatu to często godziny pracy. Ale nie w przypadku korzystania z presetów Affinity. Wystarczy je tylko zainstalować i oddać się procesowi kreacji. To nie tylko oszczędność czasu, ale i świetna zabawa.

Efekty na każdą okazję

Każdy z fotografów ma w sobie spore pokłady kreatywności. Jednak przy obróbce nie warto ograniczać się jedynie do własnych umiejętności. Zwłaszcza gdy pod ręką mamy tonę presetów, z którymi uzyskujemy niezliczone możliwości wyrazu.

Aby wszystko stało się łatwiejsze, presety do programu Affinity zostały pogrupowane według kategorii i zastosowań. Oto raptem kilka z nich: Atmospheric Film, Beach, Dark Fantasy, Indoor, Landscape, Outdoor, Vintage czy Wedding. Pełna różnorodność w jednej paczce.

Zachwycające rezultaty

Kto powiedział, że uzyskanie ciekawych efektów musi oznaczać duże nakłady finansowe i czasowe? Presety Affinity można wypróbować także za darmo. Dzięki darmowej paczce 24 presetów do Affinity Photo łatwo zmienisz charakter swoich zdjęć i zachwycisz nimi oglądających.

Spójne efekty

Oprócz wygody i łatwości edycji, presety są także pomocne z innego powodu, który będzie ważny szczególnie z punktu widzenia marketingowego. Chodzi mianowicie o spójność prezentowanych prac. Gdy jesteś freelancerem, chcesz by twoje zdjęcia się wyróżniały. Jak to zrobić? Kluczem jest spójny charakter naszego portfolio, który będzie kojarzony z naszą osobą. W końcu to co zachwyca nas w zdjęciach, to zwykle nie to, co widzimy, ale to co czujemy je oglądając. Użycie spójnych presetów pozwoli wyróżnić ci się z tłumu.

Nie ma na co czekać. Wypróbuj presety Affinity i zamień edycję w szybki, bezproblemowy proces, oferujący piorunujące rezultaty. Miłej obróbki!

Materiał partnera

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nikon Webcam Utility - aparaty jako kamery internetowe dla użytkowników Windowsa
Nikon Webcam Utility - aparaty jako kamery internetowe dla użytkowników Windowsa
Wzorem innych producentów, także i Nikon wypuszcza oprogramowanie, które umożliwi wykorzystywanie korpusów producenta w roli kamer internetowych. Póki co, wsparcie...
10
0
Boris FX Optics - efekty z Hollywood dla fotografów
Boris FX Optics - efekty z Hollywood dla fotografów
Nowe oprogramowanie cenionego producenta pozwoli stosować filmowe efekty i grading z hollywoodzkich produkcji podczas edycji nieruchomych zdjęć. Boris FX Optics to samodzielne oprogramowanie lub...
15
1
MyHeritage Photo Enhancer - sztuczna inteligencja, która da nowe życie starym fotografiom
MyHeritage Photo Enhancer - sztuczna inteligencja, która da nowe życie starym fotografiom
Układy AI to prawdopodobnie przyszłość edycji zdjęć. O ile jednak jeszcze nie robią furory w temacie postprodukcji, to już teraz są w stanie dokonać lepszej...
75
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)