Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Korzystasz z Affinity Photo? Te presety ułatwią ci edycję

0

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Affinity Photo to jedna z najlepszych alternatyw dla programów Adobe. Co ważne, także i w tym programie możesz korzystać z presetów. Zobacz, jak mogą ci pomóc w edycji zdjęć.

Materiał partnera

Presety to dziś dla wielu podstawa obróbki fotografii. Na szczęście nie są one jedynie domeną programów z rodziny Adobe. Równie skutecznie można z nich korzystać również w przypadku zn znacznie tańszego, a równie skutecznego programu Affinity Photo. Oto 5 powodów, dla których warto spróbować.

Prostota i wygoda użycia

Weźmy na warsztat początkujących. Wszyscy kochają robić zdjęcia, ale mało kto od razu jest chętny zanurkować w meandry postprodukcji. Dlaczego? Wiele profesjonalnych programów początkowo przytłacza użytkowników swoją złożonością i skomplikowaniem.

Z pomocą przychodzi Affinity - młodsza, ale znacznie bardziej przyjazna w użyciu platforma do edycji, która w parze z kompletną paczką presetów Photo Whoa pozwoli błyskawicznie wprowadzić początkujących w temat edycji. Wystarczy kilka kliknięć, by dodać zdjęciom charakteru bez zagłębiania się w technikalia.

Oszczędność czasu

Gdy wykonujesz zdjęcie, wiesz już zwykle, jak powinno według ciebie wyglądać. Zwykle to czy nasze zdjęcia będą utrzymane w kolorystyce retro lub glamour wiemy już przed rozpoczęciem sesji. Aby jednak uzyskać finalny efekt konieczna będzie złożona edycja.

Zwykle zajmuje to od groma czasu, gdyż korekcja tonów i ustawianie suwaków edycji to zwykle metoda prób i błędów. Uzyskanie pożądanego rezultatu to często godziny pracy. Ale nie w przypadku korzystania z presetów Affinity. Wystarczy je tylko zainstalować i oddać się procesowi kreacji. To nie tylko oszczędność czasu, ale i świetna zabawa.

Efekty na każdą okazję

Każdy z fotografów ma w sobie spore pokłady kreatywności. Jednak przy obróbce nie warto ograniczać się jedynie do własnych umiejętności. Zwłaszcza gdy pod ręką mamy tonę presetów, z którymi uzyskujemy niezliczone możliwości wyrazu.

Aby wszystko stało się łatwiejsze, presety do programu Affinity zostały pogrupowane według kategorii i zastosowań. Oto raptem kilka z nich: Atmospheric Film, Beach, Dark Fantasy, Indoor, Landscape, Outdoor, Vintage czy Wedding. Pełna różnorodność w jednej paczce.

Zachwycające rezultaty

Kto powiedział, że uzyskanie ciekawych efektów musi oznaczać duże nakłady finansowe i czasowe? Presety Affinity można wypróbować także za darmo. Dzięki darmowej paczce 24 presetów do Affinity Photo łatwo zmienisz charakter swoich zdjęć i zachwycisz nimi oglądających.

Spójne efekty

Oprócz wygody i łatwości edycji, presety są także pomocne z innego powodu, który będzie ważny szczególnie z punktu widzenia marketingowego. Chodzi mianowicie o spójność prezentowanych prac. Gdy jesteś freelancerem, chcesz by twoje zdjęcia się wyróżniały. Jak to zrobić? Kluczem jest spójny charakter naszego portfolio, który będzie kojarzony z naszą osobą. W końcu to co zachwyca nas w zdjęciach, to zwykle nie to, co widzimy, ale to co czujemy je oglądając. Użycie spójnych presetów pozwoli wyróżnić ci się z tłumu.

Nie ma na co czekać. Wypróbuj presety Affinity i zamień edycję w szybki, bezproblemowy proces, oferujący piorunujące rezultaty. Miłej obróbki!

Materiał partnera

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
12
1
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły