Infinite Looks - wtyczka z milionem presetów do Photoshopa

Autor: Maciej Luśtyk

27 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Znudziły was już symulacje VSCO i RNI? Być może pora na coś nowego. Infinite Looks to wtyczka, która wygeneruje niemal nieskończoną liczbę wariantów kolorystycznych naszego zdjęcia?

Pamiętacie jeszcze aplikację RNI Flashback? Prosta apka, w której kolejne „filtry” generowaliśmy pojedynczym buttonem, gdzie program zupełnie losowo dobierał ich charakter, przez co mogliśmy klikać właściwie bez końca i nigdy nie natrafić na identyczny look. Sam używam jej do dziś i zastanawiałem się, kiedy ktoś przełoży jej ideę na realia pracy ze zwykłymi aparatami. Oto wreszcie nastał ten moment. W pewnym sensie.

Galaktyka kolorów w zasięgu ręki

Infinite Looks to wtyczka do Photoshopa, która korzystając z bazy miliona tablic LUT, za pomocą dwóch sliderów (color i contrast) pozwoli nam wygenerować praktycznie nieskończoną liczbę wariantów kolorystycznych naszego zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że danego „presetu” nie będziemy mogli użyć dwa razy. Ustawienie, które nam się spodoba możemy zapisać jako ulubione i przywoływać w dowolnym momencie. W dodatku podczas edycji zdjęcia, w tle wyświetla nam się kolejnych 12 propozycji, które pozwolą nam zdecydować, którą stronę pójść z obróbką. Plusy tych rozwiązań wydają się oczywiste.

Jako dodatek otrzymujmy też slider, który pozwoli nam określić intensywność działania funkcji zachowywania tonów skóry, która według programistów oparta została o zaawansowane algorytmy. O tym jak plugin działa w praktyce, możecie przekonać się na poniższym filmiku instruktażowym.

Podróż w kosmos nie jest niestety tania

Szkoda jedynie, że nowa wtyczka to bardzo kosztowna zabawa. Za plugin będziemy musieli zapłacić 758 zł . W tej cenie możemy cieszyć się roczną subskrypcją Planu Fotograficznego Adobe CC. A tak przy okazji, Infinite Looks nie współpracuje niestety z Lighroomem.

Mimo wszystko, jeżeli wtyczka okaże się tak wygodna, na jaką wygląda, jest to cena zrozumiała. W końcu i za presety RNI trzeba zapłacić podobnie. Dodatkowo teraz, wpisując w miejscu na kupon promocyjny „VIP”, możemy otrzymać ją z 25-procentowym rabatem (568 zł)

Plugin współpracuje się Photoshopem CC w wersji 2019 i nowszych.

Więcej informacji na temat wtyczki znajdziecie pod adresem infinite-tools.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy z grafiką i zdjęciami
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy...
Adobe zapowiedziało pakiet nowych funkcji AI pod nazwą Firefly. Pierwsze skrzypce gra tu generator grafiki, ale prawdziwą siłą nowej usługi będą funkcje poboczne...
5
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Sony prezentuje nową aplikacje do zdalnej obsługi aparatu i przesyłania zdjęć, która da nam także dostęp do chmury Creators’ Cloud.
1
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
Skylum, producent programu Luminar zapowiada aplikację, która pozwoli automatycznie usunąć tło ze zdjęcia w chmurze w chwilę po wciśnięciu spustu migawki. Ma być to...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)