Infinite Looks - wtyczka z milionem presetów do Photoshopa

1

Autor: Maciej Luśtyk

27 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Znudziły was już symulacje VSCO i RNI? Być może pora na coś nowego. Infinite Looks to wtyczka, która wygeneruje niemal nieskończoną liczbę wariantów kolorystycznych naszego zdjęcia?

Pamiętacie jeszcze aplikację RNI Flashback? Prosta apka, w której kolejne „filtry” generowaliśmy pojedynczym buttonem, gdzie program zupełnie losowo dobierał ich charakter, przez co mogliśmy klikać właściwie bez końca i nigdy nie natrafić na identyczny look. Sam używam jej do dziś i zastanawiałem się, kiedy ktoś przełoży jej ideę na realia pracy ze zwykłymi aparatami. Oto wreszcie nastał ten moment. W pewnym sensie.

Galaktyka kolorów w zasięgu ręki

Infinite Looks to wtyczka do Photoshopa, która korzystając z bazy miliona tablic LUT, za pomocą dwóch sliderów (color i contrast) pozwoli nam wygenerować praktycznie nieskończoną liczbę wariantów kolorystycznych naszego zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że danego „presetu” nie będziemy mogli użyć dwa razy. Ustawienie, które nam się spodoba możemy zapisać jako ulubione i przywoływać w dowolnym momencie. W dodatku podczas edycji zdjęcia, w tle wyświetla nam się kolejnych 12 propozycji, które pozwolą nam zdecydować, którą stronę pójść z obróbką. Plusy tych rozwiązań wydają się oczywiste.

Jako dodatek otrzymujmy też slider, który pozwoli nam określić intensywność działania funkcji zachowywania tonów skóry, która według programistów oparta została o zaawansowane algorytmy. O tym jak plugin działa w praktyce, możecie przekonać się na poniższym filmiku instruktażowym.

Podróż w kosmos nie jest niestety tania

Szkoda jedynie, że nowa wtyczka to bardzo kosztowna zabawa. Za plugin będziemy musieli zapłacić 758 zł . W tej cenie możemy cieszyć się roczną subskrypcją Planu Fotograficznego Adobe CC. A tak przy okazji, Infinite Looks nie współpracuje niestety z Lighroomem.

Mimo wszystko, jeżeli wtyczka okaże się tak wygodna, na jaką wygląda, jest to cena zrozumiała. W końcu i za presety RNI trzeba zapłacić podobnie. Dodatkowo teraz, wpisując w miejscu na kupon promocyjny „VIP”, możemy otrzymać ją z 25-procentowym rabatem (568 zł)

Plugin współpracuje się Photoshopem CC w wersji 2019 i nowszych.

Więcej informacji na temat wtyczki znajdziecie pod adresem infinite-tools.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem
Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.
0
0
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Najnowsze iPady z procesorem M1 udowodniły, że mogą stać się funkcjonalną stacją do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystać chce z tego Capture One, wypuszczając „mobilną”...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)