Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Infinite Looks - wtyczka z milionem presetów do Photoshopa

1

Autor: Maciej Luśtyk

27 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Znudziły was już symulacje VSCO i RNI? Być może pora na coś nowego. Infinite Looks to wtyczka, która wygeneruje niemal nieskończoną liczbę wariantów kolorystycznych naszego zdjęcia?

Pamiętacie jeszcze aplikację RNI Flashback? Prosta apka, w której kolejne „filtry” generowaliśmy pojedynczym buttonem, gdzie program zupełnie losowo dobierał ich charakter, przez co mogliśmy klikać właściwie bez końca i nigdy nie natrafić na identyczny look. Sam używam jej do dziś i zastanawiałem się, kiedy ktoś przełoży jej ideę na realia pracy ze zwykłymi aparatami. Oto wreszcie nastał ten moment. W pewnym sensie.

Galaktyka kolorów w zasięgu ręki

Infinite Looks to wtyczka do Photoshopa, która korzystając z bazy miliona tablic LUT, za pomocą dwóch sliderów (color i contrast) pozwoli nam wygenerować praktycznie nieskończoną liczbę wariantów kolorystycznych naszego zdjęcia. Nie oznacza to jednak, że danego „presetu” nie będziemy mogli użyć dwa razy. Ustawienie, które nam się spodoba możemy zapisać jako ulubione i przywoływać w dowolnym momencie. W dodatku podczas edycji zdjęcia, w tle wyświetla nam się kolejnych 12 propozycji, które pozwolą nam zdecydować, którą stronę pójść z obróbką. Plusy tych rozwiązań wydają się oczywiste.

Jako dodatek otrzymujmy też slider, który pozwoli nam określić intensywność działania funkcji zachowywania tonów skóry, która według programistów oparta została o zaawansowane algorytmy. O tym jak plugin działa w praktyce, możecie przekonać się na poniższym filmiku instruktażowym.

Podróż w kosmos nie jest niestety tania

Szkoda jedynie, że nowa wtyczka to bardzo kosztowna zabawa. Za plugin będziemy musieli zapłacić 758 zł . W tej cenie możemy cieszyć się roczną subskrypcją Planu Fotograficznego Adobe CC. A tak przy okazji, Infinite Looks nie współpracuje niestety z Lighroomem.

Mimo wszystko, jeżeli wtyczka okaże się tak wygodna, na jaką wygląda, jest to cena zrozumiała. W końcu i za presety RNI trzeba zapłacić podobnie. Dodatkowo teraz, wpisując w miejscu na kupon promocyjny „VIP”, możemy otrzymać ją z 25-procentowym rabatem (568 zł)

Plugin współpracuje się Photoshopem CC w wersji 2019 i nowszych.

Więcej informacji na temat wtyczki znajdziecie pod adresem infinite-tools.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)