Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Sony A7 II to kontynuacja serii pełnoklatkowych bezlusterkowców. Nowy model wprowadza kilka znaczących zmian względem poprzednika. Największe nowości to stabilizacja obrazu, odświeżona ergonomia oraz usprawniony autofokus.
24 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
W nasze ręce trafił najnowszy aparat firmy Sony. Model A7II to już druga generacja pełnoklatkowych bezlusterkowców japońskiego producenta. Zanim jednak poddamy aparat szczegółowym testom, zapraszamy do obejrzenia pierwszych przykładowych zdjęć.
23 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszym poradniku „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” swoją uwagę skupimy na wszelkiego rodzaju efektach, które mogą dodać świątecznego klimatu przerabianym zdjęciom.
20 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
Firma Vanguard stale powiększa swoją ofertę skierowaną do profesjonalnych fotografów. Nowa seria o nazwie Sedona to propozycja dla tych, którzy potrzebują plecaka do przenoszenia sprzętu fotograficznego podczas pieszych wędrówek w terenie lub intensywnych podróży w mieście. Sprawdźmy zatem, czy plecak Sedona 51 jest dobrym rozwiązaniem dla aktywnych fotografów.
18 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
W poprzednich poradnikach z serii „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” opisywaliśmy, między innymi, jak w prosty sposób edytować zdjęcia w panelu Develop. Dzisiaj swoją uwagę skupimy na tworzeniu oraz importowaniu presetów.
13 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
Leica T (Typ 701) to pierwszy model z matrycą APS-C w nowym systemie bezlusterkowym niemieckiego producenta. Model ten wyposażono w kilka ciekawych rozwiązań, ale czy wystarczą one aby konkurować z aparatami innych firm? Sprawdźmy, jak Leica T poradziła sobie w naszym teście.
12 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
Tematem dzisiejszego poradnika z serii „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” będzie zaawansowana edycja zdjęć z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi jakie oferuje panel Develop.
6 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
Fujifilm X100T to zaawansowany kompakt oferujący szereg nowości oraz usprawnień w porównaniu do poprzednika X100S. Ale czy wprowadzone zmiany w pełni wystarczą, by godnie zastąpić starszego brata oraz konkurować z aparatami innych producentów? Sprawdźmy jak nowy Fujifilm X100T poradził sobie w naszym teście. 
4 Gru 2014
Michał Chrzanowski
0
W dzisiejszym poradniku z serii „Adobe Lightroom 5 w małym palcu” skupimy się na wykorzystaniu podstawowych funkcji panelu Develop w praktyce. Pokażemy, jak w prosty sposób zwiększyć kontrast, wydobyć szczegóły z cienia oraz poprawić nasycenie kolorów.
29 Lis 2014
Michał Chrzanowski
0
Tematem dzisiejszego poradnika będzie panel Develop. Moduł ten to nic innego jak cyfrowa ciemnia programu Lightroom 5, w której dokonuje się procesu postprodukcji wybranych wcześniej zdjęć. Narzędzie to daje możliwość nie tylko podstawowej korekty ekspozycji, lecz także zaawansowanej obróbki cyfrowych negatywów.
22 Lis 2014
Michał Chrzanowski
0