Ricoh GR II - limitowana edycja z okazji 10-tych urodzin serii GR

0

Autor: Michał Chrzanowski

1 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
To już dziesięć lat od kiedy na rynku fotograficznym pojawił się pierwszy aparat, który zapoczątkował popularną linię GR. W związku z tym firma Ricoh chcąc upamiętnić ten moment zaprezentowała limitowaną edycję najnowszego modelu GR II.

W skład zestawu premium - poza aparatem Ricoh GR II - wchodzi zewnętrzny wizjer GV-1 oraz szerokokątny konwerter GW-3, który oferuje powiększenie 0.75x. Dzięki niemu obiektyw przekształci się w szkło o ekwiwalencie 21 mm. Konwerter GW-3 posiada również osłonę przeciwsłoneczną i gwint o średnicy 43 mm. Ponadto, producent dołącza ekskluzywny, wykonany z jasnopomarańczowej skóry pokrowiec GC-6 oraz równie stylowy pasek na ramię. Dodatkowo znajdziemy trzy kolorowe pierścienie, które możemy nakręcić na koniec tubusu. Dopełnienie zestawu stanowi czarna i aluminiowa walizka, która skrywa w środku aparat wraz z akcesoriami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dzięki kompaktowym rozmiarom i dobrej jakości obrazu seria GR stała się bardzo popularna wśród dokumentalistów i fotografów ulicy. Docenili oni także minimalistyczny wygląd, który jest wręcz wymagany w tego typu fotografii.

Na pokładzie Ricoha GR II znajdziemy 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw o ekwiwalencie 28 mm i świetle f/2.8. Ponadto, aparat jest wyposażony w moduły Wi-Fi i NFC, które pozwalają na wygodne przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfona. Najkrótszy czas otwarcia migawki wynosi 1/4000 s, pojemność bufora pozwala na zapisanie 10 zdjęć RAW w serii z prędkością 4 kl/s.

Limitowana edycja będzie składać się z 1200 egzemplarzy. Za zestaw przyjdzie zapłacić około 1000 funtów. Co ciekawe, jest to znacznie mniejsza kwota, niż tą która byśmy wydali za skompletowanie zestawu składającego się z identycznych akcesoriów. Więcej informacji o aparacie oraz limitowanej edycji możecie znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły