Ricoh GR II - limitowana edycja z okazji 10-tych urodzin serii GR

Autor: Michał Chrzanowski

1 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
To już dziesięć lat od kiedy na rynku fotograficznym pojawił się pierwszy aparat, który zapoczątkował popularną linię GR. W związku z tym firma Ricoh chcąc upamiętnić ten moment zaprezentowała limitowaną edycję najnowszego modelu GR II.

W skład zestawu premium - poza aparatem Ricoh GR II - wchodzi zewnętrzny wizjer GV-1 oraz szerokokątny konwerter GW-3, który oferuje powiększenie 0.75x. Dzięki niemu obiektyw przekształci się w szkło o ekwiwalencie 21 mm. Konwerter GW-3 posiada również osłonę przeciwsłoneczną i gwint o średnicy 43 mm. Ponadto, producent dołącza ekskluzywny, wykonany z jasnopomarańczowej skóry pokrowiec GC-6 oraz równie stylowy pasek na ramię. Dodatkowo znajdziemy trzy kolorowe pierścienie, które możemy nakręcić na koniec tubusu. Dopełnienie zestawu stanowi czarna i aluminiowa walizka, która skrywa w środku aparat wraz z akcesoriami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dzięki kompaktowym rozmiarom i dobrej jakości obrazu seria GR stała się bardzo popularna wśród dokumentalistów i fotografów ulicy. Docenili oni także minimalistyczny wygląd, który jest wręcz wymagany w tego typu fotografii.

Na pokładzie Ricoha GR II znajdziemy 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw o ekwiwalencie 28 mm i świetle f/2.8. Ponadto, aparat jest wyposażony w moduły Wi-Fi i NFC, które pozwalają na wygodne przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfona. Najkrótszy czas otwarcia migawki wynosi 1/4000 s, pojemność bufora pozwala na zapisanie 10 zdjęć RAW w serii z prędkością 4 kl/s.

Limitowana edycja będzie składać się z 1200 egzemplarzy. Za zestaw przyjdzie zapłacić około 1000 funtów. Co ciekawe, jest to znacznie mniejsza kwota, niż tą która byśmy wydali za skompletowanie zestawu składającego się z identycznych akcesoriów. Więcej informacji o aparacie oraz limitowanej edycji możecie znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły