Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ricoh GR II - większy bufor i Wi-fi

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Czerwiec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Ricoh zaprezentował następcę modelu GR, który przypadł do gustu szczególnie entuzjastom fotografii ulicznej. Ricoh GR II nie wprowadza wiele usprawnień. Główną nowością jest moduł Wi-Fi i szybsza migawka. Tak jak u poprzednika znajdziemy tu 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw 28 mm.

Aparat Ricoh GR II pojawia się na rynku aż 2 lata po poprzedniku, niestety nie wnosi zbyt wiele nowości. Tak jak u poprzednika znajdziemy tu 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw o ekwiwalencie 28 mm i świetle f/2.8. Żadne zmiany nie zaszły również na zewnątrz aparatu. Nowością jest natomiast wyposażenie aparatu w moduły Wi-Fi i NFC, które pozwolą na wygodne przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfona.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Poprawione zostały także osiągi aparatu. Najkrótszy czas otwarcia migawki to teraz 1/4000 s, zwiększono też pojemność bufora, który pozwala na zapisanie 10 zdjęć RAW w serii z prędkością 4 kl/s. Pojawiłą się także możliwość użycia ciągłego autofokusa w trybie filmowym. Ponadto aparat wyposażono w 7 nowych trybów efektowych, w tym tryb HDR.

Aparat trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku w cenie $799. Polskiej ceny ani dostępności na razie nie znamy. Więcej informacji o aparacie znajdziecie na stronie ricoh-imaging.com.

Specyfikacja:

{SPK|416

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
8
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)