Ricoh GR II - większy bufor i Wi-fi

Autor: Maciej Luśtyk

18 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Ricoh zaprezentował następcę modelu GR, który przypadł do gustu szczególnie entuzjastom fotografii ulicznej. Ricoh GR II nie wprowadza wiele usprawnień. Główną nowością jest moduł Wi-Fi i szybsza migawka. Tak jak u poprzednika znajdziemy tu 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw 28 mm.

Aparat Ricoh GR II pojawia się na rynku aż 2 lata po poprzedniku, niestety nie wnosi zbyt wiele nowości. Tak jak u poprzednika znajdziemy tu 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw o ekwiwalencie 28 mm i świetle f/2.8. Żadne zmiany nie zaszły również na zewnątrz aparatu. Nowością jest natomiast wyposażenie aparatu w moduły Wi-Fi i NFC, które pozwolą na wygodne przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfona.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Poprawione zostały także osiągi aparatu. Najkrótszy czas otwarcia migawki to teraz 1/4000 s, zwiększono też pojemność bufora, który pozwala na zapisanie 10 zdjęć RAW w serii z prędkością 4 kl/s. Pojawiłą się także możliwość użycia ciągłego autofokusa w trybie filmowym. Ponadto aparat wyposażono w 7 nowych trybów efektowych, w tym tryb HDR.

Aparat trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku w cenie $799. Polskiej ceny ani dostępności na razie nie znamy. Więcej informacji o aparacie znajdziecie na stronie ricoh-imaging.com.

Specyfikacja:

{SPK|416

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)