Ricoh GR II - większy bufor i Wi-fi

Autor: Maciej Luśtyk

18 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Ricoh zaprezentował następcę modelu GR, który przypadł do gustu szczególnie entuzjastom fotografii ulicznej. Ricoh GR II nie wprowadza wiele usprawnień. Główną nowością jest moduł Wi-Fi i szybsza migawka. Tak jak u poprzednika znajdziemy tu 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw 28 mm.

Aparat Ricoh GR II pojawia się na rynku aż 2 lata po poprzedniku, niestety nie wnosi zbyt wiele nowości. Tak jak u poprzednika znajdziemy tu 16-megapikselową matrycę APS-C i obiektyw o ekwiwalencie 28 mm i świetle f/2.8. Żadne zmiany nie zaszły również na zewnątrz aparatu. Nowością jest natomiast wyposażenie aparatu w moduły Wi-Fi i NFC, które pozwolą na wygodne przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz zdalne sterowanie aparatem z poziomu smartfona.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Poprawione zostały także osiągi aparatu. Najkrótszy czas otwarcia migawki to teraz 1/4000 s, zwiększono też pojemność bufora, który pozwala na zapisanie 10 zdjęć RAW w serii z prędkością 4 kl/s. Pojawiłą się także możliwość użycia ciągłego autofokusa w trybie filmowym. Ponadto aparat wyposażono w 7 nowych trybów efektowych, w tym tryb HDR.

Aparat trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku w cenie $799. Polskiej ceny ani dostępności na razie nie znamy. Więcej informacji o aparacie znajdziecie na stronie ricoh-imaging.com.

Specyfikacja:

{SPK|416

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
10
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Ricoh GR IIIx - ulubiony kompakt fotografów ulicznych teraz z obiektywem 40 mm
Ricoh GR IIIx - ulubiony kompakt fotografów ulicznych teraz z obiektywem 40 mm
Ricoh GR III to kompakt niemal idealny. Wiele osób zainteresowanych streetem czy dokumentem narzeka jednak na zbyt szerokie szkło. Specjalnie dla nich powstał wreszcie...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)