Ricoh G800

0
Michal Grzegorczyk
12 Wrzesień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Po czterech latach konkurowania na rynku odpornych kompaktów Ricoh G700 został wreszcie zastąpiony modelem G800. Najważniejsza zmiana to nowa matryca - 16-megapikselowy CMOS. Poza tym G800 imponuje nieprzeciętną odpornością.

Ricoh G800 to odporny kompakt stworzony z myślą o zastosowaniach profesjonalnych - wszędzie tam gdzie potrzebna jest dokumentacja fotograficzna, a klasyczne aparaty byłyby narażone na szybkie zniszczenie. Jest odporny na upadek z wysokości 2 metrów (nawet gdy jest włączony), na zanurzenie na głębokość 5 metrów na okres 2 godzin, pył, 10-stopniowy mróz, a także różne substancje chemiczne. Aparat ma duże przyciski i sporą obudowę, dzięki czemu można go obsługiwać w rękawiczkach. Do zasilania służą baterie AAA.

Nowością jest 16-megapikselowa matryca typu BSI CMOS, która daje możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i fotografowanie z czułością do ISO 25600. Większość podzespołów i funkcji jest taka sama jak w modelu G700: obiektyw o zakresie 28-140 milimetrów i świetle f/3,5-5,5, 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 000 punktów, a także możliwość blokowania dostępu do aparatu niepowołanym osobom.

Ricoh G800 będzie kosztował 600 funtów. Polskiej ceny, ani terminu dostępności na razie nie znamy

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
38
4
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
Czy jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? PowerVision chce nas przekonać, że nie i prezentuje PowerEgg X - ambitny projekt, który łączy podręcznego drona i...
4
1
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Kamera sferyczna, sportowa, a może coś bardziej zaawansowanego? Dzięki nowej modułowej kamerce Insta360 nie trzeba już będzie wybierać.
12
2
Powiązane artykuły