Redakcja Fotopolis

Jak skutecznie rozwijać i prezentować projekty fotograficzne? Tego będziecie mieli szansę dowiedzieć się w październiku podczas 3-dniowych, bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Fotofestiwal i Parallel. Nie zwlekajcie z aplikacją, nabór trwa tylko do niedzieli.
12 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Zuchwałość i młodość” Yulii Krivich oraz „Go home, Polish” Michała Iwanowskiego to dwa odrębne projekty, które na różne sposoby poruszają temat nasilenia się ruchów nacjonalistycznych, ksenofobicznych i rasistowskich. Wernisaż obu wystaw odbędzie się 21 września w Warszawie.
12 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Plewiński. Na scenie“ to wyjątkowy album z około dwustoma fotografiami prezentującymi polskie życie teatralne od 1959 roku. Premiera tej jedynej w swoim rodzaju publikacji odbędzie się 15 września w ramach Dni Otwartych Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
10 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Dziś rusza festiwal W Ramach Sopotu, a wraz z nim wyjątkowa, niepokazywana dotąd, pośmiertna wystawa Krzysztofa Millera “Podróż koleją transsyberyjską”. Jej uczestnicy opowiadają o wydarzeniach sprzed 25 lat.
7 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Postawiłem sobie nie udokumentować, tylko poprzez fotografie uchwycić spotkanie. To dlatego każde zdjęcie staje się ekskluzywnym i intymnym spojrzeniem w głąb ludzkiej natury“ - mówi Cato Lein autor „Arktycznego pyłu“. Wernisaż jego prac już jutro w Katowicach.
6 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza w dniach 11-15 września na cykl bezpłatnych wydarzeń zorientowanych wokół archiwizacji zbiorów i zdjęć historycznych. W programie m.in spotkania z konserwatorem, możliwość zeskanowania przyniesionych zdjęć, pokazy slajdów i przegląd archiwum.
5 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Czytelnia Sztuki zaprasza na wyjątkowe warsztaty z realizacji projektów długoterminowych, które poprowadzi uznany dokumentalista Lorenzo Castore. Zajęcia realizowane będą w dwóch weekendowych sesjach we wrześniu i grudniu. Zapisy tylko do piątku.
4 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na dzisiejszy wernisaż wyjątkowej wystawy prac Haliny Morcinek. „Obraz, nawet jeśli nie idealny to może być prawdziwszy, niosący całą gamę wspomnień. Może być świadectwem uczuć i emocji tylko wtedy, gdy jest efektem doświadczania“ - zaznacza Beata Mendrek, kuratorka wystawy „Fotografia otworkowa 1:1”.
4 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Już od środy w warszawskiej galerii Galerii Obok ZPAF będzie można oglądać wystawę “Manusza” Krysztofa Dąbrowskiego. “Chciałem pokazać, że tak naprawdę w swej inności i odrębności są takimi samymi ludźmi jak my. Bieda i problemy z jakimi się borykają nie pozbawiają ich człowieczeństwa” - mówi autor o swoim projekcie.
3 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
„W pracach Podsiadły wyraźnie widoczny jest ład kompozycyjny i silna rola światła. Wzmacniają one przekaz, wciągając widza do środka duchowej przestrzeni opisywanej w zdjęciach“ - tak o fotografiach Zbigniewa Podsiadło mówi Andrzej Zygmuntowicz, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wernisaż wystawy już jutro w Gorlicach.
3 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0