Na osi poziomej wykresu umieściliśmy przysłony, a na osi pionowej pary linii na milimetr. Za przyzwoite wyniki uznajemy te powyżej 22 lp/mm.
Jak możemy odczytać z poniższego wykresu funkcji MTF50, podczas fotografowania w formacie RAW otrzymamy użyteczny obraz w centrum i na brzegach kadru już od maksymalnego otworu przysłony f/1.8. Rozdzielczość wyniesie 44.88 lp/mm w centrum i 30.97 lp/mm na brzegach kadru. Natomiast optymalną jakość obrazu w centrum kadru otrzymamy w momencie fotografowania z wykorzystaniem przysłony f/5.6 - 50.78 lp/mm. Na tej przysłonie zanotujemy również najlepszy wynik rozdzielczości na brzegach kadru - 41.42 lp/mm. Oczywiście wraz z przymykaniem przysłony wartości funkcji MTF50 będą maleć, jednak wciąż będą znajdować się powyżej akceptowalnej granicy. Najsłabszą rozdzielczość zanotujemy podczas fotografowania z wykorzystaniem przysłony f/22. W centrum kadru wykres funkcji MTF50 osiągnie punkt 27.18 lp/mm, a na brzegach 24.75 lp/mm. Są to najsłabsze zanotowane wyniki rozdzielczości, jednak wciąż przewyższają granicę akceptowalności.
Charakterystyka wykresu MTF50 dla plików JPEG jest podobna do tej, jaką otrzymaliśmy w przypadku surowych plików RAW, jednak odnotowane wyniki rozdzielczości są wyższe. W centrum kadru otrzymamy najwyższą jakość obrazu już w całym zakresie przysłon. Podobny rezultat utrzyma się także na brzegach kadru.
Za takie rezultaty producentowi należą się brawa, ponieważ obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/1.8 oferuje dobrą rozdzielczością obrazu w całym zakresie przysłon od f/1.8 do f/22.
Wykres dotyczy funkcji MTF50 dla zielonego kanału kolorystycznego. Wartości zostały uśrednione do rozmiaru pełnej klatki, tak aby były porównywalne z innymi zestawami.