Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka
0
Jesienny plener z Tokiną w Pieninach. Zapierające dech w piersiach widoki i porcja praktycznej wiedzy
13 wrzesień 2018
Tokina i fotowarsztaty.com zapraszają na kolejny weekendowy plener fotograficzny, podczas którego będziecie mogli wypróbować obiektywy producenta. Tym razem celem warsztatów będą wyjątkowo kolorowe o tej porze roku, malownicze Pieniny.
0
Michał Wesołek laureatem konkursu Huawei Next Image 2018
12 wrzesień 2018
Poznaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu fotografii mobilnej Huawei Next Image. Miło nam poinformować, że wśród 6 głównych zwycięzców znalazł się Polak, Michał “Wes” Wesołek. Zobaczcie galerię nagrodzonych prac.
0
Fotofestiwal organizuje bezpłatne warsztaty dla młodych fotografów i kuratorów. Zgłoszenia do 16 września.
12 wrzesień 2018
Jak skutecznie rozwijać i prezentować projekty fotograficzne? Tego będziecie mieli szansę dowiedzieć się w październiku podczas 3-dniowych, bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Fotofestiwal i Parallel. Nie zwlekajcie z aplikacją, nabór trwa tylko do niedzieli.
0
Yulii Krivich „Zuchwałość i młodość“ oraz Michał Iwanowski „Go home, Polish“ - podwójna wystawa w ramach Warsaw Gallery Weekend
12 wrzesień 2018
„Zuchwałość i młodość” Yulii Krivich oraz „Go home, Polish” Michała Iwanowskiego to dwa odrębne projekty, które na różne sposoby poruszają temat nasilenia się ruchów nacjonalistycznych, ksenofobicznych i rasistowskich. Wernisaż obu wystaw odbędzie się 21 września w Warszawie.
0
Nagroda im. Krzysztofa Millera - konkurs na najlepszy materiał fotograficzny 2018 roku
12 wrzesień 2018
Nagroda im. Krzysztofa Millera to konkurs, który ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także ma być inspiracją i wyzwaniem, dla wszystkich, którzy mają talent, odwagę i determinację, by podążyć jego reporterskim śladem.
1
The Portrait of Humanity Award - nowy konkurs tworzony przez Magnum Photos
11 wrzesień 2018
Magnum Photos i 1854 Media, wydawca British Journal of Photography poszukują portretu ludzkości. Nowy konkurs, który jest już otwarty na zgłoszenia, ma udowodnić, że „jest więcej rzeczy, które nas łączą niż dzielą“.
0
Chcesz wziąć udział w XIII BEiKS RoadShow? Zarejestruj się już dziś
11 wrzesień 2018
Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa i Lublin to miasta, do których zawita XIII edycja BEiKS RoadShow. Chcesz wziąć udział w cyklu prezentacji i warsztatów poświęconych produkcji, postprodukcji i emisji? Wszystko, co musisz zrobić to dokonać bezpłatnej rejestracji!
0
Wypróbuj Lumix G9 i dobierz do niego jeden z zaawansowanych obiektywów Panasonic
10 wrzesień 2018
Panasonic wystartował z programem Try&Buy. Już teraz możesz wypożyczyć i przetestować aparat Lumix G9 z wybranym zaawansowanym obiektywem producenta. To świetna okazja, by sprawdzić i dopasować sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb.
1
„Plewiński. Na scenie“ - już niebawem premiera albumu jednego z najbardziej wszechstronnych polskich fotografów
0
Rusza przedsprzedaż Fujifilm X-T3 - przedłużona gwarancja i rabat 860 zł przy zakupie obiektywu. Duże upusty na inne modele
7 wrzesień 2018
Fujifilm rusza z nowymi promocjami, w ramach których dużo taniej kupimy aparaty X-T20, X100F i X-T100, a także pokazany raptem wczoraj uniwersalny model X-T3. Rabaty aż do 860 zł.
0
W 1993 roku Krzysztof Miller, Andrzej Chętko i Piotr Bikont wsiedli w kolej transsyberyjską. Wyprawa ta okazała się dla nich podróżą życia
7 wrzesień 2018
Dziś rusza festiwal W Ramach Sopotu, a wraz z nim wyjątkowa, niepokazywana dotąd, pośmiertna wystawa Krzysztofa Millera “Podróż koleją transsyberyjską”. Jej uczestnicy opowiadają o wydarzeniach sprzed 25 lat.
0
Provoke 2.0, czyli młoda japońska fotografia, która prowokuje do myślenia
7 wrzesień 2018
Już za tydzień w Żorach wystartuje Festiwal Fotografii Plener 2018, którego głównym celem jest zaprezentowanie młodej fotografii japońskiej. Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowali dla was organizatorzy i skąd dokładnie wzięła się nazwa „Provoke 2.0“.
0
„Arktyczny pył“ Cato Leina to podróż, która zabiera nas daleko od utartych ścieżek
6 wrzesień 2018
„Postawiłem sobie nie udokumentować, tylko poprzez fotografie uchwycić spotkanie. To dlatego każde zdjęcie staje się ekskluzywnym i intymnym spojrzeniem w głąb ludzkiej natury“ - mówi Cato Lein autor „Arktycznego pyłu“. Wernisaż jego prac już jutro w Katowicach.
0
Dziś startuje TIFF Festival 2018
6 wrzesień 2018
9 wyjątkowych wystaw i ponad 40 wydarzeń, w których w centrum będzie fotografia - tak w wielkim skrócie prezentuje się 8. edycja TIFF Festival. Start już dziś o 19:00 we Wrocławiu.
0
Tydzień fotografii w FAF - dowiedz się jak chronić stare zdjęcia, zeskanuj negatywy i obejrzyj dawne fotografie Warszawy
5 wrzesień 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza w dniach 11-15 września na cykl bezpłatnych wydarzeń zorientowanych wokół archiwizacji zbiorów i zdjęć historycznych. W programie m.in spotkania z konserwatorem, możliwość zeskanowania przyniesionych zdjęć, pokazy slajdów i przegląd archiwum.
0
Ruszył nabór do III edycji Stypendium Pamięci Konrada Pustoły
5 wrzesień 2018
Wystartowała kolejna odsłona Stypendium Pamięci Konrada Pustoły, która jest kierowana do fotografów w swojej twórczości poruszających ważne kwestie społeczne. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września, a laureata poznamy 14 października, w rocznicę śmierci Konrada Pustoły.
0
Do 2850 zł zwrotu przy zakupie Olympusa OM-D E-M1 Mark II i obiektywów M.Zuiko PRO
4 wrzesień 2018
Olympus wystartował z kolejną promocją typu cashback, w ramach której można uzyskać znaczny zwrot gotówki przy zakupie określonego sprzętu. Tym razem oferta objęła sprzęt dla zawodowców.
0