Zbliża się druga edycja Festiwalu Fotoforma. Oto lista atrakcji!

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Maj 2024
Artykuł na: 6-9 minut

Z ogromną radością informujemy, że Festiwal Fotoforma 2024 zbliża się wielkimi krokami! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-14 czerwca na PGE Narodowym. Organizatorzy przygotowali dla Was mnóstwo atrakcji, które zadowolą zarówno początkujących fotografów, jak i profesjonalistów.

Zapoznaj się już teraz z harmonogramem festiwalu!

Podczas festiwalu odbędzie się ponad 70 wykładów z udziałem renomowanych fotografów i filmowców. Wykłady poprowadzą dla Was najlepsi z najlepszych m.in.: Szymon Brodziak, Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Zaborowska, Marta Wojtal, Dorota Szulc, Lidia Popiel, Pieczko i Pietras, Tomasz Lazar i wielu innych. Opowiedzą o swojej pracy oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wykłady obejmą szeroki zakres tematów z różnych gatunków fotografii, w tym:

 • Fotografia Reportażowa: Wykłady poświęcone technikom dokumentowania rzeczywistości, opowiadania historii przez zdjęcia oraz roli fotografii reportażowej w mediach.
 • Fotografia Przyrodnicza: Spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w uchwyceniu piękna natury, dzikiej fauny i flory oraz technikami fotografii w trudnych warunkach terenowych.
 • Fotografia Ślubna: Wykłady skupiające się na technikach i stylach fotografii ślubnej, pracy z parą młodą, uchwyceniu emocji oraz przygotowaniu idealnych ujęć
 • Fotografia Portretowa: Prezentacje dotyczące pracy z modelami, oświetlenia, kompozycji oraz wyrażania emocji i charakteru portretowanych osób.
 • Fotografia Miejska i Uliczna: Wykłady na temat technik uchwycenia miejskiego życia, dynamiki ulicy, a także specyfiki pracy w przestrzeni publicznej.
 • i wiele wiele innych….

Będzie także dwóch wspaniałych fotografów zagranicznych - Ronny García (który przedstawi swój punkt widzenia w fotografii artystycznej) i Konsta Punkka (który zdradzi tajniki fotografii przyrodniczej) To będzie prawdziwa uczta dla pasjonatów fotografowania i filmowania!

Szczegółowy harmonogram Festiwalu Fotoforma 2024 znajdziecie na stronie www.festiwalfotoforma.pl

Co jeszcze Was Czeka na Festiwalu Fotoforma 2024?

Festiwalowa oferta specjalna

Dla uczestników festiwalu będzie przygotowana oferta specjalna. Tysiące produktów w mocno obniżonych, festiwalowych cenach będą czekać na tych, którzy zawitają na Festiwal Fotoforma. Przygotujcie portfele, bo największe festiwalowe hity będą dostępne od ręki na miejscu! A jeśli jakiegoś produktu nie będzie, zostanie dostarczony na stadion jeszcze tego samego dnia.

Ponad 60 wystawców na dwóch piętrach

Swoje stoiska zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy sprzętów foto-video-druk na świecie. Na Festiwalu Fotoforma spotkasz ponad 60 wystawców, m.in. Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Fujifilm, OM System, K-Consult, Focus Nordic i wielu innych, którzy w trzech strefach na PGE Narodowym zaprezentują najnowsze produkty od ponad 160 światowych marek! Eksperci marek obecnych na festiwalu, z przyjemnością odpowiedzą na pytania, przedstawią swoje sprzęty, doradzą. Na stoiskach będzie można zobaczyć wiele premier.

To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i sprawdzić szeroką gamę produktów, porozmawiać z ekspertami oraz uzyskać profesjonalne porady dotyczące doboru sprzętu idealnie dopasowanego do waszych potrzeb. Oprócz sprzętu fotograficznego, będzie także strefa albumowa, finansowa oraz strefa akcesoriów, gdzie zaprezentowane będą torby, paski, mikrofony, dyski i wiele innych niezbędnych dodatków. Na stoiskach będzie wiele okazji do robienia zdjęć, w tym specjalne strefy fotograficzne i filmowe przygotowane przez Godox.

Spotkacie także inspirujących wystawców, takich jak Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), Studium Sztuki, WSFoto czy też Jurassic Photo Team. To nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami, ale także wyjątkowa szansa na spotkanie z pasjonatami fotografii i filmowania, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warsztaty i fotospacery

Mocnym punktem wydarzenia będą warsztaty typu Masterclass (dodatkowo płatne), które w zeszłym roku, błyskawicznie się wyprzedały. W tym roku będzie ich aż 15 - większość miejsc jest już wyprzedana. Podczas festiwalu odbędą się także fotospacery, które całkowicie są już wyprzedane.

Wystawy

Na Festiwalu pojawi się aż 9 wystaw prezentujących prace wybitnych fotografów z dziedzin: portretu, architektury, fotografii sportowej, dokumentalnej i przyrodniczej.

 • Szymon Brodziak: Jesteś tym, co widzisz - ikoniczne czarno-białe fotografie pełne emocji i kontrastów.
 • Letnie spojrzenie - podziwiaj barwne pejzaże i detale lata uchwycone przez obiektywy Irix. Od malowniczych wschodów słońca po burze w lesie.
 • Portret emocjonalny - zobacz zwycięskie prace konkursu "Portret emocjonalny", ukazujące głębokie emocje.
 • Twarze PGE Narodowego - Rafał Ganowski - zaprasza na powietrzną podróż po PGE Narodowym w różnych porach roku.
 • MK Jazz Foto – 6. edycja - podziwiaj laureatów konkursu im. Marka Karewicza, promującego polskich fotografów jazzowych.
 • ZPFP - Dzika przyroda Warmii i Mazur - odkryj unikatowe spojrzenia na świat dzikich zwierząt i pięknych krajobrazów.
 • Marta Kowalska: Mujeres Medicina i Silver Threads - Dwie serie zdjęć: tradycyjni uzdrowiciele i akceptacja procesów przemijania.
 • Artur Kos: Ballet in Cities - podziwiaj piękno baletu w miejskiej przestrzeni.
 • Jerzy Kleszcz: Duch Sportu - fascynujące fotografie sportowe dokumentujące najważniejsze wydarzenia.

Ciemnia

Na tegorocznym Festiwalu organizatorzy wprowadzili coś zupełnie nowego – CIEMNIĘ FOTOGRAFICZNĄ! To wyjątkowa okazja, której nie było na poprzedniej edycji!

Drugiego dnia Festiwalu, w godzinach 10:00-14:00, będziecie mogli samodzielnie wywołać swoje czarnobiałe negatywy lub zostawić je specjalistom (gotowe filmy będą do odbioru po godzinie 14:00). Koszt wywołania to 20zł. Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona – tylko 30 osób! Wcześniejsze zgłoszenia na adres fotolab@fotoforma.pl

Festiwal Fotoforma 2024 to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z innymi pasjonatami fotografii, wymienić doświadczenia i zainspirować się do tworzenia.

Wejdź na festiwalfotoforma.pl i kup bilet już teraz!

O Organizatorze

Organizatorem Festiwalu jest Fotoforma - specjalistyczny sklep z rozwiązaniami do fotografii, filmowania i druku. Sklep, który zaraża pasją do tworzenia, doradza, wspiera przy decyzjach zakupowych. Oferuje wsparcie posprzedażowe, bezpieczeństwo zakupów, daje gwarancję rzetelności, legalności pochodzenia sprzętu, oraz wysokiej dostępności i szybkiej dostawy.

Fotoforma to nie tylko stacjonarne salony przy ul. Andersa 21 w Warszawie oraz Odrzańskiej 24/29 we Wrocławiu. To także www.fotoforma.pl, czyli jeden z największych i najszybciej rosnących sklepów internetowych z branży foto i wideo w Polsce. W Fotoformie można znaleźć też wypożyczalnię i komis sprzętu foto-video oraz fotolab.

Firma rozwija pasję i umiejętności fotografów i filmowców poprzez organizację licznych warsztatów, szkoleń, spotkań autorskich, dni otwartych. Przedstawicieli sklepu można spotkać na imprezach branżowych na terenie całego kraju. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy, jest organizacja Festiwalu Fotoforma w Warszawie.

Więcej informacji na Fotoforma.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pamięć „W” kadrze - ruszyła 6. edycja konkursu Fotograficznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Ruszyła tegoroczna odsłona konkursu fotograficznego upamiętniającego Powstanie Warszawskie. Do wygrania 10 000 zł i vouchery do sklepów fotograficznych.
0
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)