Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Kwiecień 2024
Artykuł na: 6-9 minut

Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji, nowinek sprzętowych, spotkań z mistrzami oraz pasjonatami z całej Polski.

Nagrody za 30 tys. zł do wygrania w konkursach przy okazji Festiwalu Fotoforma 2024

Szykujcie swoje moce kreatywne, bowiem właśnie wystartowały dwa nowe konkursy fotograficzny i filmowy. Łączna pula nagród to aż 30 tys. zł. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się w czasie Festiwalu Fotoforma 2024 w Warszawie, gdzie także zostaną zaprezentowane najlepsze prace.

Konkursy w odbywające się w ramach poprzedniej edycji Festiwalu Fotoforma, cieszyły się ogromną popularnością. W sumie blisko 1200 uczestników zgłosiło ponad 4500 prac. Wyniki zostały ogłoszone w czasie Festiwalu Fotoforma 12 października 2023 r., a wszystkie nagrodzone prace, były do zobaczenia w podczas wystawy przez dwa dni. Pierwsze miejsce zajął Rafał Ganowski, którego indywidualna wystawa, zostanie pokazana w czasie tegorocznej edycji Festiwalu.

Do wygrania nagrody za 30 tys. zł

Ogólne zasady obu konkursów są podobne, chociaż mamy ważną zmianę: warunkiem udział jest zakup biletu na Festiwal Fotoforma 2024 w cenie 49 zł (dwa dni).

Zgłoszenia prac do obu konkursów przyjmowane są w dniach 9 kwietnia - 9 maja 2024 r. Laureatów konkursów poznamy 13 czerwca, podczas pierwszego dnia Festiwalu, a zwycięskie prace zostaną wystawione w Strefie Chillout.

Łączna pula nagród to aż 30 000 zł! Partnerami są firmy Sony i Canon, a sponsorami K-Consult (Marumi), Foto7 (dystrybutor m.in. marek Manfrotto i Lowepro) i Patona.

Pełny regulamin znajdziecie TUTAJ, oraz na stronie konkursu. Oto garść szczegółów na temat konkursów.

SPRAWDŹ TEŻ:

Konkurs fotograficzny „Portret emocjonalny”

„Portret emocjonalny” to temat konkursu fotograficznego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie portretu pełnego emocji. Jury nie będzie aż tak mocno zwracać uwagi na kwestie techniczne, bajkowy bokeh czy idealny makijaż. Tu liczą się uczucia, przekaz, nastrój, czy światło budujące emocje.

Portret emocjonalny to tak naprawdę ogólna nazwa szerszej dziedziny fotografii. W jej skład wchodzą elementy reportażu, fotografii sportowej i klasycznego portretu (w plenerze jak i studiu). Chodzi o pokazanie ludzkich emocji: w czasie pozowania, różnych aktywności sportowych, podczas przeżywania wydarzeń czy w czasie zwykłego życia. Temat jest konkretny, ale jego realizacja jest swobodna, dzięki czemu otwiera drogę do udziału nie tylko portrecistom, ale też fotografom ulicznym, sportu, reportażystom, fotografom ślubnymi. Albo po prostu: każdemu, kto chce uchwycić szczere, ludzkie emocje.

Co, jeśli nie czuję się zbyt dobrze w takim rodzaju fotografii? Możecie to zadanie potraktować jako ćwiczenie, aby się rozwijać jako fotografowie. To właśnie emocje, są często kluczem do zwrócenia uwagi i wykonania zdjęć, które zapadną w pamięć.

Zgłoszone fotografie będą oceniane w składzie:

 • Lidia Popiel (Wykładowczyni na wydziale fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zajmuje się fotografią od ponad trzydziestu lat. Współpracowała z wieloma popularnymi czasopismami. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce) instagram.com/popiel.lidia/
 • Marta Brodziak (Fotografka portretowa, rodzinna, której zdjęcia wyróżniają się wspaniałym, delikatnym klimatem) instagram.com/marta.brodziak/
 • Marek Podolczyński (Doświadczony fotograf ślubny słynący z artystycznych, eleganckich zdjęć pełnych dobrego gustu) instagram.com/marek_podolczynski/
 • Michał Treutler (Ceniony fotograf portretowy, specjalizujący się w komercyjnych sesjach zdjęciowych.) instagram.com/michal_treutler_photographer/
 • Krzysztof Basel (Twórca treści z 18-letnim doświadczeniem, redaktor naczelny serwisu poprostufotografuj.pl, Head of Video w Spider’s Web) – instagram.com/baselinbreslau/

Autorzy najlepszych 10 zdjęć otrzymają następujące nagrody:

 • I miejsce - Aparat Sony A7 III + obiektyw FE 28-70 MM F/3.5-5.6 OSS;
 • II miejsce - Karta pamięci Sony CFexpress typu A 160 GB CEA-G160T; Statyw MT055XPRO3 z głowicą MHXPRO-3W
 • III miejsce - Pro-Light II Plecak Backloader M + Joby Statyw HandyPod;
 • IV miejsce - Pakiet filtrów Marumi Exus (CPL + Protect ) o dowolnej, występującej średnicy + Joby Statyw HandyPod;
 • V miejsce - pakiet filtrów Marumi DHG ( CPL + Protect ) o dowolnej występującej średnicy + Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge;
 • VI miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge + Joby Statyw HandyPod;
 • VII miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge;
 • VIII miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge;
 • IX miejsce - Joby Statyw HandyPod;
 • X miejsce - Joby Statyw HandyPod.

Więcej informacji o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, znajdziecie na jego stronie: festiwalfotoforma.pl/?p=konkurs-fotograficzny.

Konkurs wideo: „Minuta szczęścia”

W konkursie wideo tematem przewodnim jest „Minuta szczęścia”. Mówiąc krótko: chodzi w nim o to, aby w jednominutowym materiale, pokazać szczęście w pigułce w kreatywny, interesujący i autorski sposób.

Co to oznacza w praktyce? Dla każdego co innego. Każdy inaczej pojmuje szczęście. To może być dosłowna minuta z najważniejszego momentu w życiu, albo skompresowana kompilacja wielu różnych wydarzeń. Ulotna, niepowtarzalna chwila, albo wyreżyserowana minuta, w idealny sposób oddająca to, co lubicie, kochacie, co sprawia Wam szczęście. Życie codzienne, albo szczęśliwe momenty z ostatniej podróży, koncertu, realizowania swojej pasji czy minuta z najważniejszą osobą w życiu.

Dla jury istotne będzie pokazanie prawdziwych emocji, szczęścia i historii w maksimum 60 sekundach. Ważne będą również aspekty techniczne materiału, świeże spojrzenie na montaż, dopracowane kolory czy dobrze dobraną muzykę, efekty dźwiękowe oraz treść mówioną/czytaną, jeśli zdecydujesz się na jej zastosowanie. Tempo materiału, jego charakter, styl są indywidualne, ale ważne, aby były spójne z historią.

Wasze prace oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:

Autorzy najlepszych 10 filmów otrzymają następujące nagrody:

 • I miejsce - Canon EOS R8 + obiektyw RF 50mm f/1.8 STM;
 • II miejsce - Aparat Canon PowerShot V10 Advanced Vlogging Kit czarny + Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge;
 • III miejsce - Manfrotto MVK500190XV + Zestaw wideo głowica 500 i statyw 190X;
 • IV miejsce - Voucher na zakup produktów Canon 1000zł + Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge;
 • V miejsce - Torba Manfrotto MB PL-CL-M Pro Light Cineloader Medium;
 • VI miejsce - Pakiet filtrów Marumi Super DHG ( CPL + Protect) + Joby Statyw HandyPod;
 • VII miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge + Joby Statyw HandyPod;
 • VIII miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge + Joby Statyw HandyPod;
 • IX miejsce -  Joby Statyw HandyPod;
 • X miejsce - Joby Statyw HandyPod;

Więcej informacji o konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, znajdziecie na jego stronie: festiwalfotoforma.pl/?p=konkurs-filmowy.

Konkursy to część Festiwalu Fotoforma 2024

Festiwal Fotoforma to wielkie święto pasjonatów fotografowania i filmowania. Festiwal odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2024 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. To będą dwa dni inspiracji i edukacji, nowinek sprzętowych, spotkań z Mistrzami oraz pasjonatami z całej Polski.

Bilet wstępu na Festiwal kosztuje 49 zł za dwa dni. W cenie jest wstęp na wszystkie wykłady oraz parking wokół stadionu. Nie zabraknie też bezpłatnej wypożyczalni sprzętu oraz specjalnych ofert promocyjnych na zakup sprzętu w festiwalowej cenie. Zaplanowane są również warsztaty Masterclass (płatne dodatkowo).

Bilety można kupować na stronie Festiwalu: festiwalfotoforma.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie polsko-kanadyjski fotoreporter i podróżnik, Andrzej Kiełbowicz. Start 28 maja o...
0
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)