Darmowe warsztaty fotograficzne w Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejny cykl startuje już w niedzielę
0
„Siedem Dróg“ Wojciecha Sternaka to opowieść o poszukiwaniu
14 styczeń 2019
Odnalezienie niecodziennych dróg i poszukiwanie fotograficznych szlaków, to główny mianownik wystawy „Siedem Dróg“ autorstwa Wojciecha Sternaka, którą można już oglądać w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów.
0
Adobe Lightroom, zarządzanie kolorem i kalibracja monitora. Wszystko to w lutowym kursie Fotowarsztaty.com
11 styczeń 2019
Tokina, EIZO i serwis fotowarsztaty.com zapraszają na rozszerzony weekendowy kurs Adobe Lightroom w dniach 2-3 lutego 2019 roku. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych monitorów graficznych i zgłębią tajniki kalibracji.
0
Pink Lady Food Photographer of the Year 2019 już czeka na Twoje zgłoszenia
11 styczeń 2019
Interesujesz się fotografią kulinarną i chcesz spróbować swoich sił w jednym z największych na świecie tematycznych konkursów? Mamy dobrą wiadomość. Do 10 lutego trwa nabór do Pink Lady Food Photographer of the Year 2019. Laureat otrzyma między innymi 5 tys. funtów, a to tylko jedna z przewidzianych nagród.
1
Diana Lelonek laureatką Paszportu Polityki 2019
8 styczeń 2019
Najważniejsze nagrody kulturalne w Polsce rozdane. Miło nam poinformować, że w kategorii Sztuki Wizualne zwyciężczynią została artystka wizualna fotografka Diana Lelonek.
4
Ruszyła 19. edycja konkursu Tychy Press Photo. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 stycznia
7 styczeń 2019
Organizowany przez Teatr Mały w Tychach konkurs Tychy Press Photo już niemal od 20 lat nagradza najlepsze zdjęcia wykonane przez społeczność fotografów związanych z tym śląskim miastem.
0
Jeszcze tylko dziś możesz zagłosować w naszym plebiscycie na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku 2018
4 styczeń 2019
Jak co roku, wspólnie z magazynem Digital Camera Polska ruszyliśmy z największym w Polsce plebiscytem fotograficznym, w którym możecie wybrać najlepsze produkty, wydarzenia i publikacje minionego roku. Głosowanie kończy się dzisiaj!
2
Fotowarsztaty z Tokiną w Czarnobylu. Niepowtarzalna wyprawa do elektrowni i opuszczonego miasta
3 styczeń 2019
O fotograficznym wypadzie w okolice Czarnobyla marzył zapewne niejeden z Was. Teraz, dzięki wyjątkowemu plenerowi organizowanemu z okazji 10-lecia istnienia serwisu fotowarsztaty.com nareszcie nadarza się na niego okazja.
0
The Portrait of Humanity Award - ostatnia szansa, by wziąć udział w konkursie tworzonym przez Magnum Photos
3 styczeń 2019
Magnum Photos i 1854 Media, wydawca British Journal of Photography poszukują portretu ludzkości. Nowy konkurs ma udowodnić, że „jest więcej rzeczy, które nas łączą niż dzielą“. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 stycznia.
0
Creative Masterclass w Krakowie - prawdziwa dawka wiedzy i moc inspiracji [RELACJA WIDEO]
0
„Bajki niczyje“ Jolanty Rycerskiej to opowieść o snach, marzeniach i wspomnieniach, której historię poznasz już 10 stycznia
2 styczeń 2019
ZPAF Okręg Dolnośląski zaprasza na wernisaż „Bajki niczyje“ - najnowszego projektu Jolanty Rycerskiej. Jest to osobista refleksja o fotografii, o jej znaczeniu, zadaniach, filozofii. To także wyjątkowa podróż do świata snu, która odbędzie się 10 stycznia we Wrocławiu.
0
Nie masz pomysłu na sylwestra? A gdyby tak sfilmować pokaz fajerwerków od środka?
31 grudzień 2018
Tak zrobił Max Richter. W dodatku kamerą sferyczną. Efekt? Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście.
0
Street to męskie zajęcie? Ania Kłosek, Joanna Mrówka i Kasia Trojak na wystawie fotografii ulicznej w Nowym Jorku
28 grudzień 2018
Z aparatem zdecydowanie częściej widzimy mężczyzn niż kobiety. Nie oznacza to jednak, że piękniejsza płeć nie działa w tym temacie równie intensywnie. Trwająca właśnie wystawa “Women Street Photographers” prezentuje prace 75 fotografek ulicznych z całego świata. Jest także mocna reprezentacja z Polski.
0
Przetestuj wybrany monitor z serii BenQ SW - poznaliśmy zwycięzcę
22 grudzień 2018
W listopadzie wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować jeden z wybranych monitorów SW240, SW320 lub SW271. Zobaczcie kto został wybrany autorem najlepszego testu. W jego ręce powędruje nagroda główna - BenQ SW240!
1
Kupiłeś lampę Quadralite Atlas 600 Pro TTL? Firma za darmo wyśle Ci uchwyt ułatwiający pracę
21 grudzień 2018
“Masz już Atlasa 600 Pro TTL, ale brakuje Ci pełni wygody użytkowania? Od dzisiaj zaczynamy akcję wysyłkową uchwytów do lamp Quadralite Atlas 600 Pro TTL.” - informuje producent.
0
Zobacz różne oblicza współczesnej prowincji na wystawie członków kolektywu JARTE
21 grudzień 2018
Kinga Bielec, Aleksander Gładysz, Kuba Michoński i Paweł Wolanin to czwórka autorów, która zmierzyła się z próbą ukazania odmiennych obrazów prowincji i obalenia jej stereotypów. Efekty ich pracy można będzie oglądać już od 28 grudnia w Mielcu.
0
Przetestuj i wygraj Samyanga AF 14 mm f/2.8 - poznaliśmy zwycięzcę
20 grudzień 2018
W październiku zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym mogliście sprawdzić w praktyce obiektyw Samyanga AF 14 mm f/2.8. Do finału zakwalifikowała się trójka uczestników, a dziś poznaliśmy autora zwycięskiego testu.
2
Zamierzasz aplikować do ITF w Opawie? Weź udział w styczniowych konsultacjach
19 grudzień 2018
Instytut Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie od lat uważany jest za jedną z najlepszych szkół fotograficznych w Europie. Niestety wielu kandydatów nie przechodzi egzaminów wstępnych przez źle przygotowaną teczkę. W odpowiedzi na ten problem egzaminatorzy zapraszają na konsultacje.
0