Spotkanie z Magdą Franczak, autorką projektu „Kaduk“, zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia
0
Już dziś aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej - do wylicytowania ikoniczne zdjęcia światowych sław
15 listopad 2018
Dzisiaj w Warszawie odbędzie się kolejna aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej, na której będzie można zakupić zdjęcia takich osobistości świata sztuki i rozrywki jak Marylin Monroe, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Salvador Dali, David Bowie czy Mick Jagger. Start o 19:00 w Domu Aukcyjny DESA Unicum.
0
Już dziś spotkanie z Karolem Hordziejem w ramach WJF VOL. 10
13 listopad 2018
Gościem kolejnego spotkania 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej, który opowie o wizycie w archiwum, czyli o emocjach odkrywania fotografii na nowo. Spotkanie już dziś o 18:00 w Warszawie.
0
The New York Times z pomocą Google chce zdigitalizować archiwum liczące ponad 5 mln fotografii
13 listopad 2018
Fotografie to sentymentalne wehikuły czasu, które odkrywają przed nami często nieznane historie. A prawdziwą skarbnicą wiedzy o świecie jest archiwum The New York Times, które teraz ma zostać zdigitalizowane.
0
Zdjęcia Bolesława Augustisa to najciekawszy przykład międzywojennej fotografii ulicznej w Polsce
9 listopad 2018
Po 14 latach od odkrycia kolekcji Bolesława Augustisa, fotografa przedwojennego Białegostoku, na stronie albom.pl można obejrzeć połowę jego zachowanych prac. Teraz pojawiły się na niej kolejne nieznane dotąd zdjęcia uliczne, portrety przechodniów i kadry przedstawiające życie w przedwojennej Polsce.
0
Światło i cień to dwa atrybuty fotografii krajobrazowej Macieja Jóźwiaka
8 listopad 2018
Maciej Jóźwiak odchodzi od typowego, wielobarwnego przedstawienia polskiego krajobrazu. Zamiast tego skupia się na intymnej grze światła i cienia tworząc wręcz malarskie obrazy. Wernisaż jego prac już 24 listopada w Warszawie.
0
Już niebawem wystartuje Festiwal Książek Fotograficznych XPRINT. Zobacz, co przygotowali organizatorzy
8 listopad 2018
Trzecia edycja Festiwalu Książek Fotograficznych XPRINT eksploruje intymne sposoby budowania fotograficznych narracji. W tym roku będziemy mogli przyjrzeć się artystom, projektantom i wydawcom, dla których fotografia i książka fotograficzna są mediami pozwalającymi na wizualną analizę sytuacji dotykających autorów do głębi.
0
Przetestuj wybrany monitor z serii BenQ SW i wygraj własny egzemplarz SW240
7 listopad 2018
Wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić możliwości zaawansowanych monitorów do edycji zdjęć: SW240, SW320 lub SW271. Na autora najlepszego testu czeka nagroda główna - BenQ SW240 z 24-calową matrycą IPS, 99% pokryciem Adobe RGB i kalibracją sprzętową.
0
Cato Lein „Arktyczny pył” - wernisaż już dziś w Starej Galerii ZPAF
7 listopad 2018
„Każde zdjęcie staje się ekskluzywnym i intymnym spojrzeniem w głąb ludzkiej natury“ - powiedział o projekcie „Arktyczny pył” jego autor, Cato Lein. Wernisaż tego wyjątkowego cyklu odbędzie się już dziś o 19:30 w Warszawie.
0
Spotkaj się z Vanessą Winship i zobacz premierową w naszym kraju wystawę cyklu „she dances on Jackson“
0
XIII edycja BEIKS RoadShow - relacja z Krakowa
6 listopad 2018
Wystartowała już trzynasta edycja corocznej imprezy organizowanej przez firmę BEIKS, która ma na celu przedstawienie nowości z branży filmowej i fotograficznej. Zobaczcie jak było w Krakowie.
0
David LaChapelle, ikona współczesnej fotografii, już 10 listopada wystąpi w Starym Browarze
6 listopad 2018
Przed jego obiektywem stają zarówno siostry Kardashian, jak i uznane gwiazdy sceny muzycznej czy ekranu. David LaChapelle, ulubiony fotograf aktorów, piosenkarzy i ikon mody w sobotę 10 listopada pojawi się osobiście w Poznaniu. Poprowadzi wykład związany zarówno z trwającą wystawą „LaChapelle. Songs To The World”, jak i tajnikami własnego doświadczenia.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2019 już czeka na wasze projekty
5 listopad 2018
Trwa nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2019. Na laureata nagrody głównej czeka 10 tys. zł oraz wystawa podczas kolejnej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Poza tym to świetna okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie swoich osobistych i unikalnych projektów.
0
Spotkanie z Maciejem Moskwą i premiera książki „Saraha“
2 listopad 2018
Już w najbliższą niedzielę 4 listopada w Poznaniu odbędzie się premiera książki „Saraha“ i autorskie spotkanie z Maciejem Moskwą - uznanym polskim fotografem i dokumentalistą.
0
Dolny Śląsk widziany z wysoka, czyli premierowa wystawa podniebnych ujęć Tycjana Trzpioła
2 listopad 2018
Już 16 listopada, w kultowej wrocławskiej przestrzeni „Recepcja”, rozpocznie się pierwsza wystawa projektu fotograficznego „Wysoki Śląsk”. To doskonała okazja, aby zobaczyć ich fotografie z bliska oraz porozmawiać z autorami - Tycjanem Trzpioła i Kasią Makowską.
0
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem - oto laureaci naszego konkursu
31 październik 2018
Na początku października, wspólnie z marką Samyang wystartowaliśmy z konkursem, którego zwycięzcy będą mieli okazję przetestować szerokokątny, wyposażony w silnik AF model 14 mm f/2.8 i zdobyć go na własność. Dziś poznaliśmy nazwiska laureatów.
0
Polska premiera książki Rafała Milacha „Prawie każda róża na barierkach przy Sejmie”
31 październik 2018
Już 17 listopada w warszawskiej Galerii Jednostka odbędzie się polska premiera książki „Prawie każda róża na barierkach przy Sejmie” i spotkanie z jej autorem Rafałem Milachem - cenionym polskim fotografem i dokumentalistą.
0
Niebawem wystartuje XIII BEiKS RoadShow. Zarejestruj się już dziś
30 październik 2018
Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa i Lublin to miejsca, do których zawita XIII edycja BEiKS RoadShow. W każdym mieście między innymi: cykl prezentacji i warsztatów poświęconych produkcji, postprodukcji i emisji, a także losowanie oprogramowanie Edius Pro 9.
0