Street w ślubie? Fujifilm zaprasza na warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
0
„Tam i z powrotem“ - Tadeusz Rolke powraca do dramatycznych wydarzeń z 1944 roku na wystawie w galerii Le Guern
9 maj 2019
Po wybuchu Powstania Warszawskiego, Tadeusz Rolke został wysłany na roboty przymusowe do Niemiec. Teraz, po 75 latach odbył podróż po miejscach, które odcisnęły piętno na jego dorastaniu. Wystawę „Tam i z powrotem“ można oglądać do 15 czerwca.
6
„Czas Fotografii” - wystawa i aukcja prac najwybitniejszych powojennych twórców fotografii
9 maj 2019
Zapomniana fotografia rodziny Beksińskich, słynny portret Anny Dymnej czy też abstrakcyjne ujęcia pól stworzone przez Kielecką Szkołę Krajobrazu - już 20 maja w Warszawie wernisaż wystawy prezentującej fotografie legendarnych polskich powojennych artystów.
0
Kreatywność i ekspresja - konkurs wideo BenQ, a w nim do wygrania m.in. monitor SW271
8 maj 2019
Weź udział w konkursie BenQ i uwolnij swoją kreatywność! Wszystko co musisz zrobić to stworzyć film, w którym barwa i światło będą grały szczególną rolę. Na zwycięzcę czeka 27-calowy monitor BenQ SW271 4K UHD HDR, trzydniowe szkolenie BlackMagic Resolve oraz akcesoria do kalibracji X-Rite.
0
Tatry w obiektywie - najbardziej widokowe fotowarsztaty dla spragnionych przygód i wiedzy
8 maj 2019
Uwielbiasz góry, a fotografia to Twoja pasja? Jeśli tak to nadchodzący plener fotograficzny organizowany wspólnie przez Tokinę i fotowarsztaty.com jest tym czego Ci potrzeba. To przygoda, o której długo nie zapomnisz, a przy tym zdobędziesz sporą dawkę praktycznej wiedzy.
0
Retrospektywa Zbigniewa Tomaszczuka w Starej Galerii ZPAF
8 maj 2019
Już w poniedziałek w Starej Galerii ZPAF rusza przekrojowa wystawa prac z 40-letniej działalności twórczej fotografa. Wraz z nią debiutuje monografia wydana przez warszawską ASP.
1
Paperlust Photobook Fest 2019 - nowy festiwal poświęcony książkom fotograficznym zawita do Krakowa
7 maj 2019
Organizowany przez Fresh From Poland festiwal PAPERLUST to nowe biennale na mapie wydarzeń fotograficznych w Europie i jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce. Pierwsza edycja startuje już 24 maja.
1
"Kibel jak z zamkniętego dworca na prowincji". Niewidoczna codzienność Warszawy na zdjęciach Ewy Meissner w Pix.House
7 maj 2019
Już w najbliższy czwartek stolica zawita do Poznania. Wystawa "Warszawa 2008 - 2018” to zbiór osobistych migawek z życia stolicy, wykonanych na przestrzeni ostatniej dekady, ukazujących mniej oczywistą naturę miasta.
0
Chcesz przetestować pełnoklatkowe bezlusterkowce Panasonic? Przyjdź na premierę aparatów Lumix S
7 maj 2019
Producent zaprasza wszystkich zainteresowanych na oficjalną polską premierę nowych pełnoklatkowych bezlusterkowców z serii Lumix S. Na uczestników czeka możliwość przetestowania sprzętu oraz wykład znanego fotografa Jonasa Borga. Liczba miejsc ograniczona
0
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2019 wystartował. Zobacz mapę festiwalu
0
Odkryj magię portretu na bezpłatnych, czterodniowych warsztatach z Toddem Hido, wybitnym amerykańskim fotografem
6 maj 2019
W ramach 11. edycji cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami odbędą się wyjątkowe warsztaty portretowe z wybitnym amerykańskim fotografem - Toddem Hido. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do najbliższej środy (8 maja).
0
Marek Lapis gościem cyklu „Decydujący moment“ poświęconego mistrzom polskiej fotografii
6 maj 2019
Już jutro (7 maja) bohaterem kolejnego spotkania z cyklu „Decydujący moment“ będzie Marek Lapis, który opowie między innymi o fotografii społecznej, dokumencie i reportażu.
0
Red Bull Illume 2019 już otwarty na zgłoszenia. Pokaż swoje najlepsze zdjęcia sportów ekstremalnych
2 maj 2019
To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników adrenaliny i fotografii. Właśnie wystartował Red Bull Illume 2019 w odświeżonej odsłonie. Liczyć możecie na sporo zmian, w tym na nowe kategorie i całą masę prestiżowych nagród.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
30 kwiecień 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
„Obszary niewiadome“ to zbiorowa wystawa, której inspiracją jest tajemnica
30 kwiecień 2019
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na zbiorową wystawę fotografii „Obszary niewiadome“, której głównym celem jest odkrywanie autoterapii poprzez sztukę. Wernisaż już 8 maja w Galerii Katowice.
0
„Miejsca użyteczności publicznej“ to dokument o przepisywaniu na nowo historii w Bośni i Hercegowinie
29 kwiecień 2019
Czym dokładnie jest użyteczność publiczna? Odpowiedź poznasz już 17 maja w przestrzeniach Galerii IFF, gdzie odbędzie się wernisaż fotograficznego dokumentu autorstwa Pawła Starca.
0
Pokaż zdjęcia kuratorce z Tate Modern - ruszył nabór do przeglądu portfolio w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie
26 kwiecień 2019
Chcesz aplikować do szkoły fotograficznej, nie możesz zdecydować się w jakim kierunku podążyć ze swoją fotografią, a może po prostu potrzebujesz porady na temat projektu nad którym pracujesz? Weź udział w 14. przeglądzie portfolio Miesiąca Fotografii w Krakowie.
0
Trwa Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej. Zobacz co przygotowali organizatorzy
25 kwiecień 2019
To już czwarta edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim jeszcze do niedzieli 28 kwietnia.
0