„Flow“ Tymona Markowskiego - wernisaż wystawy i spotkanie autorskie
0
Bałkany lat 30. XX wieku na zdjęciach Tadeusza Wańskiego. Od 11 kwietnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa
8 kwiecień 2019
Zdjęcia jednego z najbardziej popularnych fotografów dwudziestolecia międzywojennego, czołowego polskiego piktorialisty Tadeusza Wańskiego obejrzymy wiosną w warszawskiej Leica 6x7 Gallery.
0
Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny - ostatnie dni na zgłoszenia
8 kwiecień 2019
Trwa właśnie nabór do 10. edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Jak co roku jurorzy docenią młodych miłośników fotografii, potrafiących zamknąć piękno świata na swoich zdjęciach. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do 12 kwietnia.
0
Kupując aparat Fujifilm X-T3 z obiektywami XF 18-55 mm i XF 55-200 mm otrzymasz 649 zł rabatu
5 kwiecień 2019
Fujifilm nie zwalnia tempa z promocjami. Tym razem mamy szansę otrzymać niemal 650 zł rabatu jeśli zdecydujemy się na zakup modelu X-T3 wraz z dwoma obiektywami.
0
Wystartowała Fotograficzna Publikacja Roku 2019
5 kwiecień 2019
Ruszyła siódma edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
Ikoniczne zdjęcia i portrety sław - dziś kolejna aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej
4 kwiecień 2019
Cenne fotografie Witkacego, konceptualne zdjęcia Kossakowskiego, czy wyjątkowa heliografika Hillera z 1938 roku. Z drugiej strony wizerunki gwiazd w obiektywie jednego z najsłynniejszych fotografów Hollywood  - Miltona H. Greene’a. To tylko kilka przykładów z ponad 150 prac, które już dziś (4 kwietnia) będzie można wylicytować na aukcji Fotografia Kolekcjonerska.
0
Przetestuj za darmo gimbala Reddog R1
3 kwiecień 2019
Nagrywasz aparatem? Interesuje Cię filmowanie? Jesteś zawodowcem, a może zapalonym vlogerem? Jeśli tak to firma Benro wystartowała z ciekawą propozycją - bezpłatnego przetestowania zaawansowanego gimbala Reddog R1.
0
Warsztaty fotograficzne z Raffaele Ingegno pozwolą Ci okiełznać moc światła
3 kwiecień 2019
W jaki sposób zapanować nad błyskiem? Jak oświetlić portret, by z modela wydobyć naturalne piękno? Ta te i inne pytania poznacie odpowiedź na wyjątkowych warsztatach z Raffaele Ingegno, ambasadorem Quadralite, które odbędą się 13-14 kwietnia w Mediolanie.
0
Wybierz jeden z monitorów do edycji BenQ SW i bezpłatnie przetestuj go przed zakupem
3 kwiecień 2019
Szukasz rozwiązań do edycji zdjęć? Chciałbyś sam zdecydować, czy dany monitor sprosta Twoim wymaganiom? Firma BenQ wystartowała z ciekawym programem, dzięki któremu będziesz mógł bezpłatnie przetestować wybrane modele z serii SW.
0
Dziś upływa termin zgłoszeń do Grand Press Photo 2019
0
„Obrazy (w) transformacji“ - otwarte seminarium z Iwoną Kurz
2 kwiecień 2019
Białostocka Galeria Arsenał wystartowała z nowym cyklem „Czytelnia obrazów“. Premierowe spotkanie „Obrazy (w) transformacji“, które dotykać będzie m.in. polskiej kultury wizualnej, poprowadzi Iwona Kurz. Start już 4 kwietnia o 18:00.
0
Jakie problemy stwarza odmienność? Nowy projekt Karola Pałki do zobaczenia w ZPAF Gallery
1 kwiecień 2019
“Wszystko dla Ciebie” to opowieść o życiu upośledzonej Basi, która żyje z matką w skrajnej nędzy, w gospodarstwie na skraju niewielkiej wsi. Realizowany od kilku lat projekt zadaje pytania o naturę i wpływ odmienności na społeczeństwo. Wernisaż już 12 kwietnia.
0
Spotkanie wokół książki „Land“ Lorenzo Castore
1 kwiecień 2019
Już dziś, 1 kwietnia w poznańskiej galerii PIX.HOUSE odbędzie się spotkanie wokół książki „Land“. Jest to podróż po Śląsku pod przewodnictwem włoskiego fotografa o międzynarodowej sławie - Lorenzo Castore. Start o godzinie 19:00.
0
„Retrospektywa“ to sentymentalny przegląd i dokumentacja artystycznej drogi Emila Bilińskiego
1 kwiecień 2019
Przez cały kwiecień w warszawskim Sklepie Bez Nazwy będzie można oglądać wystawę „Retrospektywa“. To pierwsza taka ekspozycja prac Emila Bilińskiego w Polsce, na której zobaczymy m.in wcześniej niepublikowane zdjęcia. Wernisaż już jutro, 2 kwietnia.
0
Archeologia fotografii - reaktywacja. Retrospektywa Jerzego Lewczyńskiego w Galerii Katowice
29 marzec 2019
Jeden z najznakomitszych artystów polskiej fotografii. Twórca koncepcji archeologii fotografii, autor pierwszej polskiej antologii fotografii. Prace Jerzego Lewczyńskiego od 3 kwietnia zostaną wystawione na ekspozycji w Katowicach.
0
Fotografia to niekończące się możliwości wyrazu. Zobacz “Światy Równoległe II” Autorskiego Laboratorium Fotografii
28 marzec 2019
Pokonywanie granic w definiowaniu tego co możliwe, a nawet dozwolone, realne i nierealne, pożyteczne czy absurdalne, to ścieżka rozwoju, którą kultywują członkowie Laboratorium. Ich prace od 5 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Zamkowej w Lubinie.
0
National Geographic Travel Photographer of the Year 2019 już czeka na Wasze zgłoszenia
28 marzec 2019
Wystartował jeden z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 3 kategoriach: natura, miasta, ludzie. Prace można nadsyłać do 3 maja.
0
Odkryj piękno Moraw na majowych fotowarsztatach z Tokiną
27 marzec 2019
Słynną “Małą Toskanię” będziecie mieli okazję odwiedzić weekend 15-17 maja. Oprócz zdjęć krajobrazowych w programie są także wykłady o kompozycji i zajęcia z postprodukcji. Jak zwykle uczestnicy będą też mogli wypożyczyć dowolne obiektywy z oferty marki Tokina.
1