Warsztaty z Lorenzo Castore, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o projektach długoterminowych
0
Wystawa Haliny Morcinek „Fotografia otworkowa 1:1” - wernisaż już dziś w Galerii Katowice
4 wrzesień 2018
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na dzisiejszy wernisaż wyjątkowej wystawy prac Haliny Morcinek. „Obraz, nawet jeśli nie idealny to może być prawdziwszy, niosący całą gamę wspomnień. Może być świadectwem uczuć i emocji tylko wtedy, gdy jest efektem doświadczania“ - zaznacza Beata Mendrek, kuratorka wystawy „Fotografia otworkowa 1:1”.
0
“Kolory i cekiny tylko maskują biedę”. Codzienne życie polskich Romów na zdjęciach Krzysztofa Dąbrowskiego w Galerii Obok ZPAF
3 wrzesień 2018
Już od środy w warszawskiej galerii Galerii Obok ZPAF będzie można oglądać wystawę “Manusza” Krysztofa Dąbrowskiego. “Chciałem pokazać, że tak naprawdę w swej inności i odrębności są takimi samymi ludźmi jak my. Bieda i problemy z jakimi się borykają nie pozbawiają ich człowieczeństwa” - mówi autor o swoim projekcie.
0
Najnowsza wystawa Zbigniewa Podsiadło to fotograficzne refleksje nad historią
3 wrzesień 2018
„W pracach Podsiadły wyraźnie widoczny jest ład kompozycyjny i silna rola światła. Wzmacniają one przekaz, wciągając widza do środka duchowej przestrzeni opisywanej w zdjęciach“ - tak o fotografiach Zbigniewa Podsiadło mówi Andrzej Zygmuntowicz, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Wernisaż wystawy już jutro w Gorlicach.
0
Tomek Sikora na Mysiej, czyli weekendowe święto fotografii w Leica 6x7 Gallery Warszawa
31 sierpień 2018
Leica 6×7 Gallery Warszawa zaprasza na trzydniowe święto Tomka Sikory w weekend 7-9 września. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej i 70 urodziny to doskonały pretekst, aby w gronie miłośników fotografii porozmawiać, posłuchać mistrzów fotografii i muzyki.
0
Dokument o Garrym Winograndzie ujrzy światło dzienne już we wrześniu. Zobaczcie trailer
31 sierpień 2018
Oczekiwany film o jednym z najbardziej płodnych fotografów ulicznych już niebawem wejdzie do kina. Zobaczymy nigdy wcześniej nie publikowane zdjęcia i prywatne materiały twórcy, który na stałe zapisał się w historii fotografii.
0
Quadralite Roadshow zawita do Warszawy. Bezpłatne warsztaty z podstaw fotografii studyjnej już 7 września
30 sierpień 2018
Okazję na zapoznanie się z najnowszym sprzętem producenta i wzięcie udziału w bezpłatnych warsztatach będą mieli tym razem mieszkańcy stolicy. Liczba miejsc jest ograniczona, radzimy więc pospieszyć się z rejestracją.
0
Genius Loci 3 - Szczecin w obiektywie 21 fotografów ZPAF
29 sierpień 2018
W ramach plenerów Genus Loci, najaktywniejsi działacze ZPAF, w ciągu kilku dni starają się uchwycić na zdjęciach ducha miasta, w którym przebywają. Po Łodzi i Kielcach przyszedł czas na Szczecin. Wernisaż już 3 września w Starej Rzeźni.
0
O powstawaniu portretów i byciu portretowanym - już dziś spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Jackiem Kawalcem
28 sierpień 2018
Już dziś o 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Prowadzący zaprezentują efekty sesji i porozmawiają o relacji fotograf-bohater.
0
Fotografia dzieci to nie tylko urocze kadry. CSW w Toruniu oferuje różnorodne spojrzenie na temat dzieciństwa i jego rolę w społeczeństwie
0
Olympus Perspective Playground to ponad 2000 m² fotograficznych atrakcji. Pozycja obowiązkowa na targach Photokina 2018
27 sierpień 2018
Olympus Perspective Playground to inspirująca wystawa i fotograficzny plac zabaw w jednym. Na odwiedzających czekają: możliwość wypożyczenia sprzętu Olympus, usługa Check & Clean, oraz liczne warsztaty i wydarzenia specjalne.
0
Ostatnia chwila na oddanie głosów w konkursie fotografii mobilnej Huawei Next-Image 2018
23 sierpień 2018
Konkurs skierowany do użytkowników smartfonów Huawei pokazać ma, na co stać współczesne smartfony. Etap zgłoszeń już za nami, teraz czas, byście to Wy zadecydowali, które fotografie zakwalifikują się do finału. Na oddanie głosów macie czas do 24 sierpnia.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 sierpień 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 sierpień 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
1
TiFF Festival 2018 rusza już 6 września - wszystko, co chcielibyście wiedzieć o współpracy artystycznej
20 sierpień 2018
Jak co roku, wrzesień upłynie pod znakiem wrocławskiego TIFF Festival. Tym razem organizatorzy wzięli na warsztat temat współpracy w sztuce. Oprócz wystaw, na odwiedzających czeka sekcja publikacji, szeroki wachlarz warsztatów i dyskusji, a także kooperacyjna przestrzeń Festival Lab, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami.
0
Dni Fotografii Alternatywnej startują już 20 sierpnia
17 sierpień 2018
Nadchodzący festiwal będzie gratką dla wszystkich, którzy tworzą w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Piętno techniki” zobaczymy cykle aż 20 różnych autorów.
0
Nieudolne, robione groszówką, lub zaostrzonym drutem. Monografia polskich dziar Maurycego Gomulickiego od wtorku w Zachęcie
16 sierpień 2018
Świadomie zajmuję się różnymi sferami, które uważam za zaniedbane i porzucone, a które dla mnie są bardzo ważne. Celebruję urodę świata na różnych poziomach” - mówi Maurycy Gomulicki, który od 10 lat dokumentuje zanikający fenomen “więziennych” tatuaży.
0
Photokina 2018 - największe na świecie targi fotograficzne już w przyszłym miesiącu
15 sierpień 2018
Chcesz poznać nowinki technologiczne, którymi branża będzie żyła przez najbliższe miesiące, szukasz nowych kontaktów, a może po prostu chcesz kupić taniej interesujący cię sprzęt i obejrzeć ciekawe wystawy? To wszystko i wiele więcej znajdziesz na tegorocznych targach Photokina, które startują już 26 września.
2