Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Kwiecień 2024
Artykuł na: 6-9 minut

ŚwiatloSiła 2024 dopiero we wrześniu, ale już teraz warto zapisać się na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu. Joe McNally, światowej sławy fotograf zawita do Gdańska, by zabrać uczestników na fotospacer, wygłosić wykład i poprowadzić warsztaty mastercalass. Uwaga, liczba miejsc mocno ograniczona. 

W tym roku (6-7.09.2024 r.), po raz pierwszy na takim wydarzeniu w Polsce, specjalnie na zaproszenie Cyfrowe.pl, pojawi się Joe McNally - wielokrotnie nagradzany, światowej sławy fotograf. Jako najważniejszy gość festiwalu ŚwiatloSiła 2024 przeprowadzi inspirujące warsztaty ze światłem w roli głównej, zabierze uczestników na fotospacer oraz poprowadzi prelekcję, opowiadając o życiu fotografa. Każdy uczestnik warsztatów i fotospaceru otrzyma certyfikat. To będzie jedyne takie wydarzenie w Polsce, a ilość miejsc jest mocno ograniczona!

Trzy szanse na spotkanie ze światową ikoną fotografii

Cyfrowe.pl zorganizuje 3 spotkania, podczas których będziesz miał okazję lepiej poznać fotograficzny świat oczami Joe McNally’ego.

W piątek na terenie Stoczni Gdańskiej odbędzie się fotospacer, podczas którego Joe zademonstruje, jak kontrolować światło za pomocą kilku lamp błyskowych, małych modyfikatorów światła oraz pokaże i wytłumaczy, jak łączyć lampę błyskową ze światłem zastanym. Uczestnicy wraz ze swoim mentorem stworzą światło i odkryją je podczas spaceru.

fot. Joe McNally

Natomiast w godzinach popołudniowych, w Europejskim Centrum Solidarności, Joe McNally przeprowadzi wykład, który będzie niezwykle szczerą opowieścią o życiu i pracy artysty, który zdobył fotograficzne szczyty. Joe podzieli się swoimi wzlotami i upadkami, opowie o fotografii z nieco innej strony, tym razem nie z technicznej perspektywy, nie będzie to prelekcja o poszukiwaniu światła, ale o osobie, która go poszukuje. Wykład będzie połączony z pokazem na żywo - Joe McNally będzie opowiadał, a jednocześnie na żywo fotografował.

Drugiego dnia festiwalu Joe McNally poprowadzi praktyczne zajęcia skupiające się na pracy z przenośnymi lampami błyskowymi i akcesoriami oświetleniowymi. Warsztaty Masterclass obejmą wiele obszarów zdjęciowych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Uczestnicy będą mieli okazję pracować z profesjonalnymi modelami na różnych planach oświetleniowym, co zapewni niezwykle unikalne i cenne doświadczenie fotograficzne oraz pozwoli poszerzyć horyzonty w tym zakresie. 

fot. Joe McNally

Najważniejsze informacje - wszystko w pigułce

FOTOSPACER

 • Tytuł spaceru: Spacer i rozmowa ze światłem
 • Prowadzący: Joe McNally
 • Data: 06.09.2024 r. (piątek)
 • Miejsce: Gdańsk Stocznia - dokładna agenda i informacje zostaną wysłane do zapisanych
 • Czas trwania: 11:00 - 14:00 (4 godziny)
 • Koszt: 699 zł
 • Ilość miejsc ograniczona! Dostępnych będzie tylko 20 miejsc.
 • Zapisz się!

WYKŁAD

 • Tytuł wykładu: Więcej niż światło - mozaika z życia fotografa
 • Prowadzący: Joe McNally
 • Data: 06.09.2024 r. (piątek)
 • Miejsce: Gdańsk Stocznia, Europejskie Centrum Solidarności
 • Adres: ECS, pl. Solidarności 1, 80-863 Gdańsk
 • Czas trwania: 15:30 - 17:30 (2 godziny)
 • Koszt: 199 zł 
 • Zapisz się!

WARSZTATY MASTERCLASS

 • Tytuł wydarzenia: Twórz mistrzowskie zdjęcia - Jak skutecznie i szybko pracować w terenie z kompaktowym oświetleniem
 • Prowadzący: Joe McNally
 • Data: 07.09.2024 r. (sobota)
 • Miejsce: Gdańsk Stocznia - dokładne informacje zostaną wysłane do zapisanych
 • Czas trwania: 10:00 - 16:00 (6 godzin)
 • Koszt: 2999 zł 
 • Ilość miejsc ograniczona! Dostępnych będzie tylko 10 miejsc.
 • Zapisz się!

Joe McNally — postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać 

Słynny, wielokrotnie nagradzany fotograf, Joe McNally, jest znany na całym świecie jako kwintesencja "zawodowego profesjonalisty"; niezwykle wszechstronny, wyjątkowo doświadczony fotograf na zlecenie, którego praca zabrała go do ponad 70 krajów.

fot. Joe McNally

McNally jest często opisywany jako autentyczny, empatyczny i elokwentny, wyjątkowo uzdolniony technicznie fotograf, który łączy nadzwyczajną wiedzę fotograficzną z bujną wyobraźnią i nieustającą, żywiołową kreatywnością. Zawsze dociekliwy, zawsze dostosowujący się do panujących warunków i nieustannego postępu w technologii aparatów fotograficznych. Sfotografował pięć okładek dla National Geographic (z piętnastu publikacji) i siedem okładek magazynu LIFE. Sfotografował pierwszy, całkowicie cyfrowy reportaż dla National Geographic, który został uznany za tak znaczący, przełomowy moment w historii tego szanowanego czasopisma, że cała publikacja została włączona do archiwów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Oprócz inspirującej pracy redakcyjnej Joe McNally relacjonował cztery Igrzyska Olimpijskie (z piątą w Paryżu w 2024 r.) dla tak różnych klientów, jak telewizja ABC, Sports Illustrated i magazyn TIME.

fot. Joe McNally

Joe McNally jest znany ze swojego zamiłowania do umieszczania aparatu w "innym miejscu" i dwukrotnie znalazł się na szczycie iglicy najwyższego budynku świata, Burj Khalifa w Dubaju, a także czterokrotnie na czubku Empire State Building. Jest tym rzadkim fotografem, któremu udało się stworzyć pomost między światem komercyjnym a redakcyjnym oraz jest wysoko ceniony przez klientów za swoją wszechstronność i gotowość do pracy zespołowej. Ponadto Joe McNally, to dumny ambasador firmy Nikon.

Festiwal foto-wideo Światłosiła 2024

ŚwiatłoSiła to 2-dniowy, ogólnopolski festiwal dla fotografów i filmowców. Festiwal odbywać się będzie na terenie Stoczni Gdańskiej (jednego z najbardziej fotograficznych, a jednocześnie historycznych miejsc w Trójmieście). Sercem festiwalu, kolejny rok z rzędu, będzie Europejskie Centrum Solidarności.

Festiwal to przestrzeń niezapomnianych przeżyć, to 2 dni inspiracji, 80 wykładów i warsztatów, otwarte studio, fotospacery, przegląd portfolio, wypożyczalnia sprzętu, konkurs fotograficzny, ponad 70 marek, unikalne promocje na sprzęt i wiele innych atrakcji. Wstęp na festiwal jest darmowy. 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie polsko-kanadyjski fotoreporter i podróżnik, Andrzej Kiełbowicz. Start 28 maja o...
3
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5