Talent Roku 2024 - kolejna edycja konkursu na projekt dokumentalny. Wsród nagród publikacja zina, autorska wystawa i stypendium

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Marzec 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Ruszył nabór zgłoszeń do organizowanego przez poznański Pix.House konkursu Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina, wsparcie finansowe na dokończenie projektów oraz możliwość zorganizowania własnej wystawy.

"Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane, by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium lub pokazane w ramach wystawy. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie - jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej" - komentują założenia konkursu organizatorzy.

Na zwycięzców czekają warsztaty z edycji, możliwość wydania własnego zina, stypendium i dofinansowanie wystawy

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, konkurs podzielony jest na sekcje: Zin Call (skończone projekty dokumentalne) Scholar (projekty będące w trakcie realizacji) i Curator Lab (dla osób, które chcą zorganizować wystawę).

Główną nagrodą w kategorii Zin Call są warsztaty zakończone wydaniem publikacji / zina fotograficznego (50 egzemplarzy). W przypadku drugiej kategorii konkursowej Scholar - stypendium/nagroda 6000 zł na dokończenie projektu fotograficznego. Zwycięzca sekcji Curator Lab otrzyma z kolei zaproszenie do zorganizowania wystawy w galerii Pix.house z dofinansowaniem w wysokości 6000 zł. Oprócz tego, na wyróżnionych czekają także warsztaty edytorskie i możliwość konsultacji projektów.

NAGRODY: 

  • 1x wydanie zina / małej publikacji (prace projektowe i redakcyjne, druk do kwoty 10.000 zł) – 50 egzemplarzy (40 egzemplarzy dla autorki/autora + 10 do promocji konkursu / partnerów)
  • 1x stypendium / nagroda na dokończenie projektu - 6000 zł
  • 1x konsultacja projektu
  • 1x zaproszenie do zorganizowania wystawy w galerii Pix.House, dofinansowanie organizacji wystawy ( do kwoty 6000 zł), wsparcie promocyjne i kuratorskie
  • 3x warsztaty edytorskie

Dokumentacja wystawy Emilii Martin "The Blue of the Far Distance", laureatki konkursu Talent Roku 2023

Jak mówią organizatorzy, Talent Roku to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim proces twórczy. Do współpracy zaproszono ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W tegorocznym jury zasiądą: Rafał MilachMagda Benda (zwyciężczyni konkursu Talent Roku 2023), Krzysiek Orłowski i Anna Molter. Koordynacją obrad jury zajmie się z kolei Adrian Wykrota.

Jak aplikować?

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie konkursu. W kategorii Zin Call i Scholar zgłoszenia powinny zawierać kolejno do 20 lub do 10 zdjęć (łączny rozmiar plików nie może przekraczać 5 MB) i opis projektu. Do sekcji Curator Lab należy zgłaszać propozycje wystawy w formie prezentacji PDF wraz z kosztorysem. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 2 projekty fotograficzne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 kwietnia 2024 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30.04.2024 r. Premiera publikacji planowana jest na koniec listopada 2024 roku.

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie pix.house.

(zdjęcie okładkowe: Michał Siarek, laureat kategorii Scholar w konkursie Talent Roku 2023)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)