Konkurs

Rusza Talent Roku 2022 - konkurs na projekt dokumentalny. Do wygrania m.in. publikacja zina i stypendium

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Kwiecień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Jak co roku, poznański Pix.House rusza z konkursem fotografii dokumentalnej Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina oraz wsparcie finansowe przy realizacji projektów.

Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. - komentują założenia konkursu organizatorzy.

Na zwycięzców czekają warsztaty z edycji, możliwość wydania własnego zina oraz stypendium

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej edycji, w konkursie przewidziano dwie sekcje: ZinCall i Scholar. Do pierwszej przyjmowane są skończone projekty fotograficzne, natomiast druga przyjmuje projekty w będące trakcie realizacji.

Główną nagrodą w kategorii ZIN CALL  są warsztaty edycyjne z Krzyśkiem Orłowskim (Zinteka) zakończone wydaniem publikacji / zina fotograficznego. W przypadku drugiej kategorii konkursowej SCHOLAR – stypendium/nagroda 3000 zł na dokończenie projektu fotograficznego. Dodatkową nagrodą jest przegląd portfolio dla finalistów konkursu  – zwycięzca otrzyma 1000 zł.

Talent roku 2022 - nagrody:

  • warsztaty edycyjne (3x), projekt publikacji, wydruk zina (1x)
  • stypendium / nagroda na dokończenie projektu – 3000zł (1x), konsultacja projektu (1x)
  • przegląd portfolio (6x) z dodatkową nagrodą za najlepszy zestaw zdjęć 1000 zł (1x)
  • zestawy fotograficznych publikacji książkowych (3x)

Premiera zina zeszłorocznego zwycięzcy konkursu Talent Roku, Jędrzeja Nowickiego

Jak mówią organizatorzy, Talent Roku to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim proces twórczy. Do współpracy zaproszono ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W jury zasiądą: Monika Szewczyk – Wittek (fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii), Krzysiek Orłowski (Zinteka), przedstawiciele fundacji Pix.house (Michał Adamski, Mariusz Forecki i Adrian Wykrota). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski.

Jak aplikować?

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie konkursu. Zarówno w przypadku kategorii Zin Call, jak i Scholar zgłoszenia powinny zawierać do 20 zdjęć (łączny rozmiar plików nie może przekraczać 5 MB) i opis projektu. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 2 projekty fotograficzne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 maja 2022 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 30.06.2022r. Premiera publikacji planowana jest na koniec listopada 2022 roku. Z kolei wypłata stypendium nastąpi w sierpniu 2022r. 

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie pix.house.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wiosenne promocje Sony - w maju kumulacja ofert
Wiosenne promocje Sony - w maju kumulacja ofert
W maju warto kupować sprzęt Sony. W kumulacji ofert możemy liczyć na niższe ceny obiektywów, przedłużoną gwarancję lub akumulator gratis.
5
„Pewnego razu na Wschodzie" - Vladimír Birgus w Starej Galerii ZPAF
„Pewnego razu na Wschodzie" - Vladimír Birgus w Starej Galerii ZPAF
Warszawski ZPAF zaprasza na wystawę jednego z najważniejszych czeskich fotografów XX wieku. Ekspozycja „Pewnego razu na Wchodzie” to czarno-biała pocztówka z czasów...
18
Presje i traumy - wystawa 10. edycji Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Presje i traumy - wystawa 10. edycji Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Społeczne Centrum Fotografii zapraszana wystawę studentów i studentek 10. edycji Programu Mentorskiego Sputnik Photos. Zobaczymy na niej projekty 19 twórców, które...
1
Powiązane artykuły