Rusza Talent Roku 2020 - opublikuj fotograficznego zina i zdobądź 3000 zł na ukończenie projektu

0

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pix.House rusza z kolejną edycją konkursu Zin Call, w ramach którego jury poszukuje ciekawych projektów fotograficznych o człowieku, które można będzie wydać w formie małej publikacji. W tym roku pojawiła się także osobna nagroda w formie stypendium.

„Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej.” - piszą o konkursie organizatorzy.

Na zwycięzców czekają warsztaty z edycji, możliwość wydania własnego zina i stypendium

Alicja Wróblewska, Talent Roku 2019

Główną nagrodą w kategorii Zin Call jest tytuł Talent Roku oraz warsztaty edycyjne z Krzyśkiem Orłowskim zakończone wydaniem małej publikacji / zina fotograficznego, którego premiera odbędzie się na festiwalu XPRINT. Ze względu na czas pandemii, organizatorzy przygotowali także drugą kategorię konkursową: Scholar - stypendium w wysokości 3000 zł na dokończenie projektu fotograficznego.

Na warsztaty zaproszonych zostanie w sumie 3 finalistów, wydanie zina i stypendium są natomiast nagrodami pojedynczymi. Oprócz tego wśród nagród znajdują się także 3 zestawy publikacji książkowych dla wyróżnionych.

Do współpracy zaproszono ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W jury Zin Call zasiądą: Ewa Łowżył (fotografka, animatorka kultury, pomysłodawczyni projektu KontenerART), Krzysiek Orłowski (8991 publishing, Zinteka), Mariusz Forecki (Pix.house). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski. Jury SCHOLAR, które oceni Wasze zgłoszenia do stypendium to: Anna Molter, Michał Adamski Adrian Wykrota (Pix.house).

fot. Ola Śmigielska, wyróżnienie w konkursie Talent Roku 2018

Jak aplikować?

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie konkursu. Zarówno w przypadku kategorii Zin Call, jak i Scholar zgłoszenia powinny zawierać do 20 zdjęć (łączny rozmiar plików nie może przekraczać 5 MB) i opis projektu, z tą różnicą, że do sekcji Scholar należy zgłaszać projekty będące w trakcie realizacji. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 2 projekty fotograficzne.

Projekty konkursowe można nadsyłać do 30 czerwca 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z kolei 20 lipca, a stypendium przyznane zostanie w sierpniu. Premiera zwycięskiej publikacji planowana jest zaś na listopad.

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie pod adresem pix.house.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)