Konkurs

Rusza Talent Roku 2021 - opublikuj zina lub zdobądź stypendium na realizację projektu w ramach konkursu Pix.House

0

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Do końca maja można nadsyłać zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina oraz wsparcie finansowe przy realizacji projektów.

„Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie - jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej” - informują organizatorzy.

Na zwycięzców czekają warsztaty z edycji, możliwość wydania własnego zina oraz stypendium

Główną nagrodą w kategorii Zin Call jest tytuł Talent Roku oraz warsztaty edycyjne z Krzyśkiem Orłowskim, zakończone wydaniem małej publikacji / zina fotograficznego, którego premiera odbędzie się na festiwalu XPRINT. Ze względu na czas pandemii przygotowano także drugą kategorię konkursową: Scholarstypendium w wysokości 3000 zł na dokończenie projektu fotograficznego. Dodatkową nagrodą jest przegląd portfolio dla finalistów konkursu z dodatkową nagrodą 1000 zł.

Do współpracy zaproszono ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W jury zasiądą: Renata Dąbrowska (fotografka, dokumentalistka), Krzysiek Orłowski (8991 publishing, Zinteka), Mariusz Forecki i Adrian Wykrota (Pix.house). Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski.

Talent Roku 2021 - nagrody: 

  • warsztaty edycyjne (3x), projekt publikacji, druk, oprawa, wydruk zina (1x) – 100 egzemplarzy
  • stypendium / nagroda na dokończenie projektu – 3000zł (1x), konsultacja projektu (1x)
  • przegląd portfolio (6x) z dodatkową nagrodą za najlepszy zestaw zdjęć 1000 zł (1x)
  • zestawy fotograficznych publikacji książkowych (3x)

 

Zin Marty Bogdańskiej / Talent Roku 2020

Talent Roku 2021 - jak aplikować?

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie konkursu. Zarówno w przypadku kategorii Zin Call, jak i Scholar zgłoszenia powinny zawierać do 20 zdjęć (łączny rozmiar plików nie może przekraczać 5 MB) i opis projektu, z tą różnicą, że do sekcji Scholar należy zgłaszać projekty będące w trakcie realizacji. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 2 projekty fotograficzne.

Projekty konkursowe można nadsyłać do 30 maja 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi z kolei do 30 czerwca, a stypendium przyznane zostanie w sierpniu. Premiera zwycięskiej publikacji planowana jest zaś na listopad.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pix.house.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
0
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
6
0
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
3
0
Powiązane artykuły