Talent Roku 2018 - rusza kolejna edycja konkursu fotografii dokumentalnej i reportażowej. Nagrodą wystawa w Pix.House

Autor: Maciej Luśtyk

19 Wrzesień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Poznański Pix.House zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu, nakierowanego na projekty długoterminowe, opowiadające o człowieku. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 października.

“Interesują nas ciekawe opowieści o człowieku. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie fotografii dokumentalnej i reporterskiej.” - mówią o konkursie organizatorzy.

W tym roku prace konkursowej będą rywalizować w dwóch kategoriach: Człowiek (długoterminowe projekty dokumentalne) i Poznaj Poznań (kategoria specjalnie, fotografie dokumentujące życie kulturalno-społeczne stolicy Wielkopolski). W przypadku kategorii głównej należy nadesłać od 5 do 10 zdjęć, wraz z formularzem zawierającym opis projektu. W kategorii specjalnej oceniane będą fotografie pojedyncze (jedno zgłoszenie może zawierać maksymalnie 3 zdjęcia).

Wystawa w Pix.House i książki o wartości 1000 zł

Na autora najlepszego projektu czeka możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w galerii Pix.House w 2019 roku. Galeria pokryje koszty wydruku fotografii, montażu i promocji wystawy. Oprócz tego na nagrodzonych autorów czeka zestaw fotograficznych publikacji książkowych o wartości 1000 zł oraz książki wydawnictwa Pix.House.

Zgłoszenia do końca października

Zdjęcia można nadsyłać do 31 października 2018 roku. Wybrane przez jury projekty i fotografie zostaną zaprezentowane podczas  specjalnego pokazu slajdów w galerii, gdzie autorzy będą mieli okazję opowiedzieć o swoich projektach. Wyniki zostaną ogłoszone 15 grudnia 2018 roku.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem pix.house.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
0
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)