Talent Roku 2018 - rusza kolejna edycja konkursu fotografii dokumentalnej i reportażowej. Nagrodą wystawa w Pix.House

0
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Poznański Pix.House zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu, nakierowanego na projekty długoterminowe, opowiadające o człowieku. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 października.

“Interesują nas ciekawe opowieści o człowieku. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie fotografii dokumentalnej i reporterskiej.” - mówią o konkursie organizatorzy.

W tym roku prace konkursowej będą rywalizować w dwóch kategoriach: Człowiek (długoterminowe projekty dokumentalne) i Poznaj Poznań (kategoria specjalnie, fotografie dokumentujące życie kulturalno-społeczne stolicy Wielkopolski). W przypadku kategorii głównej należy nadesłać od 5 do 10 zdjęć, wraz z formularzem zawierającym opis projektu. W kategorii specjalnej oceniane będą fotografie pojedyncze (jedno zgłoszenie może zawierać maksymalnie 3 zdjęcia).

Wystawa w Pix.House i książki o wartości 1000 zł

Na autora najlepszego projektu czeka możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w galerii Pix.House w 2019 roku. Galeria pokryje koszty wydruku fotografii, montażu i promocji wystawy. Oprócz tego na nagrodzonych autorów czeka zestaw fotograficznych publikacji książkowych o wartości 1000 zł oraz książki wydawnictwa Pix.House.

Zgłoszenia do końca października

Zdjęcia można nadsyłać do 31 października 2018 roku. Wybrane przez jury projekty i fotografie zostaną zaprezentowane podczas  specjalnego pokazu slajdów w galerii, gdzie autorzy będą mieli okazję opowiedzieć o swoich projektach. Wyniki zostaną ogłoszone 15 grudnia 2018 roku.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem pix.house.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Kolejny raz wspólnie z magazynem Digital Camera Polska zapraszamy Was do wzięcia udziału w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, w którym możecie głosować...
26
0
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
14
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
22
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)