Talent Roku 2018 - rusza kolejna edycja konkursu fotografii dokumentalnej i reportażowej. Nagrodą wystawa w Pix.House

Autor: Maciej Luśtyk

19 Wrzesień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Poznański Pix.House zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu, nakierowanego na projekty długoterminowe, opowiadające o człowieku. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 października.

“Interesują nas ciekawe opowieści o człowieku. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie fotografii dokumentalnej i reporterskiej.” - mówią o konkursie organizatorzy.

W tym roku prace konkursowej będą rywalizować w dwóch kategoriach: Człowiek (długoterminowe projekty dokumentalne) i Poznaj Poznań (kategoria specjalnie, fotografie dokumentujące życie kulturalno-społeczne stolicy Wielkopolski). W przypadku kategorii głównej należy nadesłać od 5 do 10 zdjęć, wraz z formularzem zawierającym opis projektu. W kategorii specjalnej oceniane będą fotografie pojedyncze (jedno zgłoszenie może zawierać maksymalnie 3 zdjęcia).

Wystawa w Pix.House i książki o wartości 1000 zł

Na autora najlepszego projektu czeka możliwość zorganizowania indywidualnej wystawy w galerii Pix.House w 2019 roku. Galeria pokryje koszty wydruku fotografii, montażu i promocji wystawy. Oprócz tego na nagrodzonych autorów czeka zestaw fotograficznych publikacji książkowych o wartości 1000 zł oraz książki wydawnictwa Pix.House.

Zgłoszenia do końca października

Zdjęcia można nadsyłać do 31 października 2018 roku. Wybrane przez jury projekty i fotografie zostaną zaprezentowane podczas  specjalnego pokazu slajdów w galerii, gdzie autorzy będą mieli okazję opowiedzieć o swoich projektach. Wyniki zostaną ogłoszone 15 grudnia 2018 roku.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod adresem pix.house.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)