Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Galerii Miasta Ogrodów zaprasza na wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka - fotografa pejzażu przyrody oraz architektury miejskiej i industrialnej. Start już dziś o 18:00 w Katowicach.

Krajobraz w fotografii to temat ponadczasowy, trwa we wszystkich okresach jej dziejów. Próby odczytania uniwersalnych cech krajobrazu podejmuje chyba każdy świadomy fotograf, często przechodząc od postawy dokumentalisty w rejony kreacji. A „Cisza“ Janusza Wojcieszaka jest tego świetnym przykładem. Fotografią zajmuje się od 1965 roku. Na początku swojej przygody był fotoreporterem, jednak szybko rozkochał się w pięknie pejzażu, czego dowodem jest jego najnowsza wystawa prezentująca wydmy powstałe w Słowińskim Parku Narodowym.

- Fotografia krajobrazowa daje możliwość poszukiwania nowych widoków, przedstawienia autorskiej wizji w zakresie treści i estetyki realizacji. Wędrówka w poszukiwaniu kadrów i samo fotografowanie przynosi  wyciszenie. Lekkie fizyczne zmęczenie porządkuje myśli, wprowadza ład i spokój - podkreśla organizator wystawa.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy odbędzie się już dziś, 14 września o godzinie 18:00 w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Ekspozycję prac Janusza Wojcieszaka będziemy mogli oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-18:00. Finistaż nastąpi 21 października. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasto-ogrodow.eu.

Janusz Wojcieszak - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). W latach 70. ubiegłego wieku pracował jako fotoreporter dla prasy studenckiej i technicznej. Posiada tytuł EFIAP - Excellence FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Fotograficznej). Uczestniczy w programie Digigraphie firmy Epson, wykonując osobiście certyfikowane wydruki cyfrowe o trwałości archiwalnej.

wykorzystane zdjęcia: Janusz Wojcieszak „Cisza“

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0