Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Galerii Miasta Ogrodów zaprasza na wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka - fotografa pejzażu przyrody oraz architektury miejskiej i industrialnej. Start już dziś o 18:00 w Katowicach.

Krajobraz w fotografii to temat ponadczasowy, trwa we wszystkich okresach jej dziejów. Próby odczytania uniwersalnych cech krajobrazu podejmuje chyba każdy świadomy fotograf, często przechodząc od postawy dokumentalisty w rejony kreacji. A „Cisza“ Janusza Wojcieszaka jest tego świetnym przykładem. Fotografią zajmuje się od 1965 roku. Na początku swojej przygody był fotoreporterem, jednak szybko rozkochał się w pięknie pejzażu, czego dowodem jest jego najnowsza wystawa prezentująca wydmy powstałe w Słowińskim Parku Narodowym.

- Fotografia krajobrazowa daje możliwość poszukiwania nowych widoków, przedstawienia autorskiej wizji w zakresie treści i estetyki realizacji. Wędrówka w poszukiwaniu kadrów i samo fotografowanie przynosi  wyciszenie. Lekkie fizyczne zmęczenie porządkuje myśli, wprowadza ład i spokój - podkreśla organizator wystawa.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy odbędzie się już dziś, 14 września o godzinie 18:00 w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Ekspozycję prac Janusza Wojcieszaka będziemy mogli oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-18:00. Finistaż nastąpi 21 października. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasto-ogrodow.eu.

Janusz Wojcieszak - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). W latach 70. ubiegłego wieku pracował jako fotoreporter dla prasy studenckiej i technicznej. Posiada tytuł EFIAP - Excellence FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Fotograficznej). Uczestniczy w programie Digigraphie firmy Epson, wykonując osobiście certyfikowane wydruki cyfrowe o trwałości archiwalnej.

wykorzystane zdjęcia: Janusz Wojcieszak „Cisza“

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8