Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Galerii Miasta Ogrodów zaprasza na wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka - fotografa pejzażu przyrody oraz architektury miejskiej i industrialnej. Start już dziś o 18:00 w Katowicach.

Krajobraz w fotografii to temat ponadczasowy, trwa we wszystkich okresach jej dziejów. Próby odczytania uniwersalnych cech krajobrazu podejmuje chyba każdy świadomy fotograf, często przechodząc od postawy dokumentalisty w rejony kreacji. A „Cisza“ Janusza Wojcieszaka jest tego świetnym przykładem. Fotografią zajmuje się od 1965 roku. Na początku swojej przygody był fotoreporterem, jednak szybko rozkochał się w pięknie pejzażu, czego dowodem jest jego najnowsza wystawa prezentująca wydmy powstałe w Słowińskim Parku Narodowym.

- Fotografia krajobrazowa daje możliwość poszukiwania nowych widoków, przedstawienia autorskiej wizji w zakresie treści i estetyki realizacji. Wędrówka w poszukiwaniu kadrów i samo fotografowanie przynosi  wyciszenie. Lekkie fizyczne zmęczenie porządkuje myśli, wprowadza ład i spokój - podkreśla organizator wystawa.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy odbędzie się już dziś, 14 września o godzinie 18:00 w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Ekspozycję prac Janusza Wojcieszaka będziemy mogli oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-18:00. Finistaż nastąpi 21 października. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasto-ogrodow.eu.

Janusz Wojcieszak - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). W latach 70. ubiegłego wieku pracował jako fotoreporter dla prasy studenckiej i technicznej. Posiada tytuł EFIAP - Excellence FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Fotograficznej). Uczestniczy w programie Digigraphie firmy Epson, wykonując osobiście certyfikowane wydruki cyfrowe o trwałości archiwalnej.

wykorzystane zdjęcia: Janusz Wojcieszak „Cisza“

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2