Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Już dziś wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka

Galerii Miasta Ogrodów zaprasza na wernisaż „Ciszy“ Janusza Wojcieszaka - fotografa pejzażu przyrody oraz architektury miejskiej i industrialnej. Start już dziś o 18:00 w Katowicach.

Krajobraz w fotografii to temat ponadczasowy, trwa we wszystkich okresach jej dziejów. Próby odczytania uniwersalnych cech krajobrazu podejmuje chyba każdy świadomy fotograf, często przechodząc od postawy dokumentalisty w rejony kreacji. A „Cisza“ Janusza Wojcieszaka jest tego świetnym przykładem. Fotografią zajmuje się od 1965 roku. Na początku swojej przygody był fotoreporterem, jednak szybko rozkochał się w pięknie pejzażu, czego dowodem jest jego najnowsza wystawa prezentująca wydmy powstałe w Słowińskim Parku Narodowym.

- Fotografia krajobrazowa daje możliwość poszukiwania nowych widoków, przedstawienia autorskiej wizji w zakresie treści i estetyki realizacji. Wędrówka w poszukiwaniu kadrów i samo fotografowanie przynosi  wyciszenie. Lekkie fizyczne zmęczenie porządkuje myśli, wprowadza ład i spokój - podkreśla organizator wystawa.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy odbędzie się już dziś, 14 września o godzinie 18:00 w katowickiej Galerii Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Ekspozycję prac Janusza Wojcieszaka będziemy mogli oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00-18:00. Finistaż nastąpi 21 października. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasto-ogrodow.eu.

Janusz Wojcieszak - artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). W latach 70. ubiegłego wieku pracował jako fotoreporter dla prasy studenckiej i technicznej. Posiada tytuł EFIAP - Excellence FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowe Stowarzyszenie Sztuki Fotograficznej). Uczestniczy w programie Digigraphie firmy Epson, wykonując osobiście certyfikowane wydruki cyfrowe o trwałości archiwalnej.

wykorzystane zdjęcia: Janusz Wojcieszak „Cisza“

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!