Talent Roku 2023 - weź udział w konkursie na projekt dokumentalny. Do wygrania m.in. publikacja zina, autorska wystawa i stypendium

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Maj 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Poznański Pix.House jak co roku zbiera zgłoszenia do konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina, wsparcie finansowe na dokończenie projektów i po raz pierwszy możliwość zorganizowania własnej wystawy.

"Interesują nas opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane, by mogły zamknąć się w małą publikację/zina lub na takim etapie realizacji, by mogły zostać dokończone w ramach stypendium lub pokazane w ramach wystawy. Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie - jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej" - komentują założenia konkursu organizatorzy.

Na zwycięzców czekają warsztaty z edycji, możliwość wydania własnego zina, stypendium i dofinansowanie wystawy

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, konkurs podzielony jest na sekcje: Zin Call (skończone projekty dokumentalne) Scholar (projekty będące w trakcie realizacji) i nową Curator Lab (dla osób, które chcą zorganizować wystawę)

Główną nagrodą w kategorii Zin Call są warsztaty zakończone wydaniem publikacji / zina fotograficznego (100 egzemplarzy). W przypadku drugiej kategorii konkursowej Scholar - stypendium/nagroda 5000 zł na dokończenie projektu fotograficznego. Zwycięzca sekcji Curator Lab otrzyma z kolei zaproszenie do zorganizowania wystawy w galerii Pix.house z dofinansowaniem w wysokości 5000 zł.

Nagrody:

  • warsztaty edycyjne (3x), projekt publikacji, wydruk zina (1x, do kwoty 4000zł) - 100 egzemplarzy (50 egzemplarzy dla autorki/autora + 50 do promocji konkursu / partnerów)
  • stypendium / nagroda na dokończenie projektu - 5000zł (1x), konsultacja projektu (1x)
  • zaproszenie do zorganizowania wystawy w galerii Pix.house, dofinansowanie produkcji wystawy (5000 zł) (1x)
  • zestawy fotograficznych publikacji książkowych (3x)

Julia Klewaniec, "Silent Racism", zwycięski projekt zeszłorocznej edycji konkursu Talent Roku

Jak mówią organizatorzy, Talent Roku to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim proces twórczy. Do współpracy zaproszono ekspertów w dziedzinie fotografii i publikacji fotograficznych. W tegorocznym jury zasiądą: Julia Klewaniec (zwyciężczyni Talent Roku 2022), Jędrzej Nowicki (zwycięzca Talent Roku 2021), Krzysiek Orłowski (Zinteka) oraz przedstawiciele fundacji Pix.house. Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski z pomocą redakcyjną Adriana Wykroty.

Jak aplikować?

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie konkursu. Zarówno w przypadku kategorii Zin Call, jak i Scholar zgłoszenia powinny zawierać do 20 zdjęć (łączny rozmiar plików nie może przekraczać 5 MB) i opis projektu. Do sekcji Curator Lab należy zgłaszać propozycje wystawy w formie prezentacji PDF wraz z kosztorysie, Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 2 projekty fotograficzne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 maja 2023 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 15.06.2023r. Premiera publikacji planowana jest na koniec listopada 2023 roku.

Więcej informacji i pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie pix.house.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
3
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)