Mój Fyrtel 2020 - rusza nabór na darmowe warsztaty fotografii dokumentalnej w Pix.House

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Chcecie spróbować swoich sił w projektach długoterminowych? Zapiszcie się do 5. edycji bezpłatnych warsztatów z serii Mój Fyrtel, prowadzonych przez Michała Adamskiego, Mariusza Foreckiego i Adriana Wykrotę. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 czerwca.

Warsztaty Mój Fyrtel skierowane są do osób chcących poznać podstawy pracy nad dokumentami długoterminowanymi. Na zajęciach organizowanych przez Pix.House uczestnicy poznają m.in.: podstawy warsztatu, historię fotografii dokumentalnej, liczne książki fotograficzne, a także nauczą się dokumentować otaczającą przestrzeń, analizować i edytować materiał fotograficzny pod wystawę i publikację, a także przygotowywać zdjęcia do druku. Warsztaty zakończą się wydaniem  zina z własnym projektem.

„Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się fotografią dokumentalną. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie załączonego linku do zestawu zdjęć dokumentalnych. Możemy pracować nad nowym lub już rozpoczętym cyklem zdjęć.” - informują organizatorzy.

Warsztaty Mój Fyrtel 2019

Jak aplikować?

Aby zgłosić się do udziału w warsztatach Mój Fyrtel, należy najpóźniej do 19 czerwca 2020 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączając do 8 fotografii z projektu dokumentalnego lub portfolio. Ogłoszenie listy warsztatowej nastąpi do 26 czerwca 2020 roku.

Zajęcia będą odbywać się od lipca do listopada 2020 roku i zajmą łącznie 40 godzin warsztatowych. Terminy spotkań zostaną ustalone indywidualnie, po uformowaniu grupy. W kursie weźmie udział maksymalnie 15 osób.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w początkowej fazie warsztaty będą prowadzone online.

Warsztaty Mój Fyrtel 2019

Prowadzący to czołowi polscy dokumentaliści

Adrian Wykrota

Fotograf, dokumentalista, pomysłodawca i współzałożyciel galerii PIX.HOUSE. Członek ZPAF i kolektywu UNPOSED. Ukończył z wyróżnieniem Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w czeskiej Opawie oraz kulturoznawstwo-medioznawstwo i filologię angielską. Student studiów doktorskich ITF SU. Stypendysta Ministerstwa Kultury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i miasta Poznań. Uczestnik warsztatów agencji Magnum Photos w Birmingham i Belfaście. W 2014 roku wybrany jednym z 30 najlepszych na świecie fotografów przed 30 przez Magnum Photos. Zwycięzca i finalista konkursów: IPA, Grand Press Photo, BzWBK Press Photo, Lumix Festival, Leica Street Photo, Fotoreporter Roku. Prezentował swoje prace na wystawach w Polsce i zagranicą. Mieszka w Poznaniu.

Mariusz Forecki

Fotograf dokumentalista, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wielu projektów rejestrujących zmiany zachodzące w Polsce po 1989 roku. Fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Czeczenia, Litwa, Ukraina). Na koncie ma kilkanaście wystaw fotograficznych o tematyce społecznej. Uczestniczył m.in. w holenderskim Noorderlicht Festival, Biennale Fotografii w Pradze, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, Biennale Fotografii w Poznaniu, festiwalu KAUNASPHOTO w Kownie. Współtwórca (z Grzegorzem Dembińskim) magazynu fotografii dokumentalnej 5klatek, wydawanego w latach 2006-2009. Autor książek: I LOVE POLAND (ZPAF OW, Poznań 2009), POZNAŃ – KULTURA NA KAŻDĄ PORĘ (Wydawnictwo Miejskie, Poznań 2011), KOLEKCJA WRZESIŃSKA 2011 (Września 2012), W PRACY (ZPAF OW, Poznań 2012), CZŁOWIEK W CIEMNYCH OKULARACH (ZPAF OW, PIX.HOUSE, Poznań 2016). Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zdobywca wielu nagród w konkursach fotografii prasowej. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Wyróżniony przez Związek Polskich Artystów Fotografików za osiągnięcia w fotografii dokumentalnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykładowca we Wrocławskiej Szkole Fotografii, juror w konkursach fotograficznych. Współzałożyciel Fundacji PIX.HOUSE.

Michał Adamski

Fotograf dokumentalista. Zajmuje się realizacją tematów społecznych i dokumentalnych, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Ministara Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. International Photography Award, PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS (PX3), Grand Press Photo, Wielkopolska Press Photo. W 2015 roku wydał album „Nie mogę przebrnąć przez chaos“, który dotykał tematu straty bliskich, wyróżniony w International Photography Awards, ENCONTROS DA IMAGEM Photo Festival w Bradze (2015) oraz Fotograficzna Publikacja Roku na Fotofestiwalu w Łodzi (2016). Swoje prace wystawiał m.in. w Berlinie, Miami, Warszawie, Poznaniu, Pile i Krakowie. Jeden z założycieli Fundacji Pix.house, członek ZPAF, współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM.

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie pod adresem pix.house.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)