„Fotografie pulsujące niezgodą wobec rozpędzonego świata”. Kolejna wystawa absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos

1

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Po ekspozycji REW przyszedł czas na FWD, czyli 7 kolejnych projektów zrealizowanych podczas programu mentorskiego Sputnik Photos.. Wernisaż już 20 czerwca.

Już niebawem w przestrzeni poznańskiej Centrali zostanie zaprezentowana druga wystawa fotografii absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos, którzy swoje projekty realizowali w latach 2018/2019.

W wystawie FWD bierze udział m.in. Piotr Szewczyk z projektem "The Place/Miejsce" nagrodzonym tegoroczną nagrodą Grand Press Photo Young Poland oraz Piotr Stasik, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i montażysta filmów dokumentalnych, laureat Złotej Żaby na Plus Camerimage i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł oraz grono wschodzących artystek i artystów takich jak Emilia Martin, Katarzyna Kotula, Ewa Mikusek, Jagoda Valkov i Krzysztof Powierża.

Buntownicy, przyjaciele, eremici

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos w ramach wystawy FWD niemal pulsują niezgodą wobec rozpędzonego świata i historii zmuszających do porzucania marzeń i złudzeń. Buntownicy, przyjaciele, eremici, wspomnienia zaklęte w wycinkach i dawno zapomniane zakamarki. W rytmie kołysania się sentymentalnej huśtawki własnej dojrzałości, codzienność pozwala, by zwrot tej opowieści gnał do przodu - pisze o wystawie kuratorka, Anka Gregorczyk. - Trzymamy w ręce karty do gry i licząc się z przegraną, czekamy na wygraną. Bez względu na wynik tej loterii, słońce wzejdzie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie, linia stanie się punktem, a znajomy głos poprowadzi nas przed siebie. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 20 czerwca 2020 roku. godz. 18:00 w formie relacji online, transmitowanej na stronie facebookowej wydarzenia. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 czerwca do 4 lipca w Galerii Centrala, przy placu Ratajskiego 6a w Poznaniu.

Oprócz tego 24 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie online, a 4 lipca, już w „realu”, spotkanie kończące wystawy REW i FWD (wstęp dla 20 osób).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązują ograniczone zasady wstępu na wystawę. Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Powiązane artykuły