„Fotografie pulsujące niezgodą wobec rozpędzonego świata”. Kolejna wystawa absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos

1

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Po ekspozycji REW przyszedł czas na FWD, czyli 7 kolejnych projektów zrealizowanych podczas programu mentorskiego Sputnik Photos.. Wernisaż już 20 czerwca.

Już niebawem w przestrzeni poznańskiej Centrali zostanie zaprezentowana druga wystawa fotografii absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos, którzy swoje projekty realizowali w latach 2018/2019.

W wystawie FWD bierze udział m.in. Piotr Szewczyk z projektem "The Place/Miejsce" nagrodzonym tegoroczną nagrodą Grand Press Photo Young Poland oraz Piotr Stasik, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i montażysta filmów dokumentalnych, laureat Złotej Żaby na Plus Camerimage i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł oraz grono wschodzących artystek i artystów takich jak Emilia Martin, Katarzyna Kotula, Ewa Mikusek, Jagoda Valkov i Krzysztof Powierża.

Buntownicy, przyjaciele, eremici

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos w ramach wystawy FWD niemal pulsują niezgodą wobec rozpędzonego świata i historii zmuszających do porzucania marzeń i złudzeń. Buntownicy, przyjaciele, eremici, wspomnienia zaklęte w wycinkach i dawno zapomniane zakamarki. W rytmie kołysania się sentymentalnej huśtawki własnej dojrzałości, codzienność pozwala, by zwrot tej opowieści gnał do przodu - pisze o wystawie kuratorka, Anka Gregorczyk. - Trzymamy w ręce karty do gry i licząc się z przegraną, czekamy na wygraną. Bez względu na wynik tej loterii, słońce wzejdzie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie, linia stanie się punktem, a znajomy głos poprowadzi nas przed siebie. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 20 czerwca 2020 roku. godz. 18:00 w formie relacji online, transmitowanej na stronie facebookowej wydarzenia. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 czerwca do 4 lipca w Galerii Centrala, przy placu Ratajskiego 6a w Poznaniu.

Oprócz tego 24 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie online, a 4 lipca, już w „realu”, spotkanie kończące wystawy REW i FWD (wstęp dla 20 osób).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązują ograniczone zasady wstępu na wystawę. Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Warsztaty fotografii ulicznej z Pawłem Kosickim i Maciejem Jeziorkiem
Pod znakiem fotografii miejskiej Paweł Kosicki i Maciej Jeziorek poprowadzą warsztaty fotograficzne Fujifilm w największych miastach Polski
0
0
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk
266 najlepszych polskich zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo od dzisiaj można oglądać na wystawie w Warszawie. W te wakacje wystawa zawita...
0
0
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
„Jak widać” - darmowy program mentorski Sputnik Photos dla kobiet
Jesteś debiutującą fotografką? Chcesz rozwijać swój cykl pod okiem doświadczonych artystek? Zgłoś się do projektu "Jak widać".
0
0
Powiązane artykuły