Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Fotografie pulsujące niezgodą wobec rozpędzonego świata”. Kolejna wystawa absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos

1

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Czerwiec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Po ekspozycji REW przyszedł czas na FWD, czyli 7 kolejnych projektów zrealizowanych podczas programu mentorskiego Sputnik Photos.. Wernisaż już 20 czerwca.

Już niebawem w przestrzeni poznańskiej Centrali zostanie zaprezentowana druga wystawa fotografii absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos, którzy swoje projekty realizowali w latach 2018/2019.

W wystawie FWD bierze udział m.in. Piotr Szewczyk z projektem "The Place/Miejsce" nagrodzonym tegoroczną nagrodą Grand Press Photo Young Poland oraz Piotr Stasik, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i montażysta filmów dokumentalnych, laureat Złotej Żaby na Plus Camerimage i Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł oraz grono wschodzących artystek i artystów takich jak Emilia Martin, Katarzyna Kotula, Ewa Mikusek, Jagoda Valkov i Krzysztof Powierża.

Buntownicy, przyjaciele, eremici

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

- Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos w ramach wystawy FWD niemal pulsują niezgodą wobec rozpędzonego świata i historii zmuszających do porzucania marzeń i złudzeń. Buntownicy, przyjaciele, eremici, wspomnienia zaklęte w wycinkach i dawno zapomniane zakamarki. W rytmie kołysania się sentymentalnej huśtawki własnej dojrzałości, codzienność pozwala, by zwrot tej opowieści gnał do przodu - pisze o wystawie kuratorka, Anka Gregorczyk. - Trzymamy w ręce karty do gry i licząc się z przegraną, czekamy na wygraną. Bez względu na wynik tej loterii, słońce wzejdzie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie, linia stanie się punktem, a znajomy głos poprowadzi nas przed siebie. 

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 20 czerwca 2020 roku. godz. 18:00 w formie relacji online, transmitowanej na stronie facebookowej wydarzenia. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 czerwca do 4 lipca w Galerii Centrala, przy placu Ratajskiego 6a w Poznaniu.

Oprócz tego 24 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie online, a 4 lipca, już w „realu”, spotkanie kończące wystawy REW i FWD (wstęp dla 20 osób).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązują ograniczone zasady wstępu na wystawę. Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina rusza z tegorocznymi promocjami Black Friday. W ramach „Czarnego Tygodnia” 8 obiektywów z oferty Tokiny z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony A kupicie do 745...
0
0
Powiązane artykuły