Pokaż swoje prace najlepszym specjalistom z branży. Fotofestiwal i MFK zapraszają na pierwszy wspólny przegląd portfolio

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Photo-Match to świeża formuła przeglądów portfolio. W tym roku, dzięki współpracy dwóch największych polskich festiwali uczestnicy będą mieli do wyboru aż 20 recenzentów. Zdjęcia dwóch najlepszych autorów zostaną zaprezentowane na kolejnej edycji Fotofestiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie.

„Photo Match to nowe spojrzenie na tradycyjną formułę przeglądów portfolio – zapraszamy na serię spotkań networkingowych oraz prezentacji publicznych i przyznajemy równy status recenzentom i artystom. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zaproszonych zostanie dwudziestu recenzentów i dwudziestu autorów. Będzie to edycja wyjątkowa, bo zorganizowana wspólnie przez Fotofestiwal i Miesiąc Fotografii w Krakowie.” - zapowiadają organizatorzy.

Na czym polega Photo-Match?

Idea Photo Match zakłada spotkania fotografów z recenzentami - kuratorami, edytorami, właścicielami galerii, poprzedzone prezentacjami, pozwalającymi twórcom na wybranie interesujących ich osób do rozmowy o własnym portfolio. W tym roku całe wydarzenie będzie odbywać się online i zostało podzielone na 3 etapy.

Przegląd prezentacji (3-6 sierpnia 2020)

Ze względu na wyjątkowy charakter tegorocznej edycji online, organizatorzy postanowili poświęcić więcej czasu na dokładny przegląd prezentacji nadesłanych przez artystów i ekspertów. W trakcie tych czterech dni zakwalifikowani uczestnicy oraz recenzenci będą mieli okazję do zapoznania się z krótkimi prezentacjami autorstwa wszystkich uczestników konkursu, w których przedstawią oni swoje najlepsze projekty.

Pierwsza sesja: Matching  (7 sierpnia, 11:00-13:00)

W trakcie tego etapu artyści i recenzenci otrzymają dostęp do systemu online umożliwiającego matchowanie i zarezerwowanie dwóch spotkań z wybranymi osobami. Oznacza to, że w trakcie popołudniowej sesji każdy z uczestników konkursu odbędzie 4 spotkania.

Druga sesja: Spotkania online (7 sierpnia 14:00-16:00)

Druga sesja poświęcona jest serii prywatnych spotkań odbywających się w oparciu o harmonogram wygenerowany przez system rezerwacji online. Każdy artysta i recenzent weźmie udział w maksymalnie czterech spotkaniach, w tym dwóch zarezerwowanych osobiście. Na zakończenie przeglądu PHOTO MATCH zorganizowana zostanie otwarta sesja - nieformalne spotkanie wszystkich uczestników, będące okazją do przeprowadzenia luźnych rozmów z wcześniej niedostępnymi osobami.

Jak aplikować?

Zgłoszenie do udziału w przeglądzie portfolio jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy do 30 czerwca 2020 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać 10 fotografii składających się na projekt, który będzie prezentowany podczas przeglądu. Zdjęcia należy wysłać na adres portfolio@fotofetiwal.com opisując maila tytułem wg wzoru „Photo Match Zgłoszenie - Imię i Nazwisko”. Zdjęcia w formacie JPEG lub PNG powinny mięć wielkości min. 1920 px na długim boku, a ich łączny rozmiar nie powinien przekraczać 5 MB.

Do przeglądu zostanie zakwalifikowanych 20 autorów. Dwójka najlepszych będzie miała okazje zaprezentować swoje prace na przyszłorocznej edycji Fotofestiwalu i Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Recenzenci

Poniższa lista recenzentów obejmuje redaktorów czasopism, edytorów, wydawców książek, dyrektorów festiwali fotograficznych, kuratorów muzealnych, właścicieli galerii, niezależnych konsultantów artystycznych:

 • Franek Ammer, Fotofestiwal
 • Alex Bocchetto, Akina Books
 • Shannon Ghannam, Magnum Photos
 • Angel Luis Gonzalez, PhotoIreland
 • Joanna Gorlach, Miesiąc Fotografii w Krakowie
 • Karol Grygoruk, Rats Agency
 • Virgilio Ferreira, Porto Biennial
 • Michael Itkoff, Daylight Books
 • Kasia Kubicka, niezależna edytorka
 • Pablo Berástegui Lozano, Salut Au Monde
 • Amie Norris, ACN Studio
 • Marina Paulenka, niezależna kuratorka
 • Liza Premiyak, Calvert Journal
 • Tereza Rudolf, Fotograf Festival
 • Aaron Schuman, niezależny kurator, edukator
 • Enrico Stefanelli, Photolux Lucca
 • Ben Weaver, The Wire, Here Press
 • Lars Willumeit, niezależny kurator
 • Istvan Virágvölgyi, Capa Center
 • Salvatore Vitale, YET magazine

Więcej informacji o przeglądzie portfolio znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)