Pokaż swoje prace najlepszym specjalistom z branży. Fotofestiwal i MFK zapraszają na pierwszy wspólny przegląd portfolio

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Photo-Match to świeża formuła przeglądów portfolio. W tym roku, dzięki współpracy dwóch największych polskich festiwali uczestnicy będą mieli do wyboru aż 20 recenzentów. Zdjęcia dwóch najlepszych autorów zostaną zaprezentowane na kolejnej edycji Fotofestiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie.

„Photo Match to nowe spojrzenie na tradycyjną formułę przeglądów portfolio – zapraszamy na serię spotkań networkingowych oraz prezentacji publicznych i przyznajemy równy status recenzentom i artystom. Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zaproszonych zostanie dwudziestu recenzentów i dwudziestu autorów. Będzie to edycja wyjątkowa, bo zorganizowana wspólnie przez Fotofestiwal i Miesiąc Fotografii w Krakowie.” - zapowiadają organizatorzy.

Na czym polega Photo-Match?

Idea Photo Match zakłada spotkania fotografów z recenzentami - kuratorami, edytorami, właścicielami galerii, poprzedzone prezentacjami, pozwalającymi twórcom na wybranie interesujących ich osób do rozmowy o własnym portfolio. W tym roku całe wydarzenie będzie odbywać się online i zostało podzielone na 3 etapy.

Przegląd prezentacji (3-6 sierpnia 2020)

Ze względu na wyjątkowy charakter tegorocznej edycji online, organizatorzy postanowili poświęcić więcej czasu na dokładny przegląd prezentacji nadesłanych przez artystów i ekspertów. W trakcie tych czterech dni zakwalifikowani uczestnicy oraz recenzenci będą mieli okazję do zapoznania się z krótkimi prezentacjami autorstwa wszystkich uczestników konkursu, w których przedstawią oni swoje najlepsze projekty.

Pierwsza sesja: Matching  (7 sierpnia, 11:00-13:00)

W trakcie tego etapu artyści i recenzenci otrzymają dostęp do systemu online umożliwiającego matchowanie i zarezerwowanie dwóch spotkań z wybranymi osobami. Oznacza to, że w trakcie popołudniowej sesji każdy z uczestników konkursu odbędzie 4 spotkania.

Druga sesja: Spotkania online (7 sierpnia 14:00-16:00)

Druga sesja poświęcona jest serii prywatnych spotkań odbywających się w oparciu o harmonogram wygenerowany przez system rezerwacji online. Każdy artysta i recenzent weźmie udział w maksymalnie czterech spotkaniach, w tym dwóch zarezerwowanych osobiście. Na zakończenie przeglądu PHOTO MATCH zorganizowana zostanie otwarta sesja - nieformalne spotkanie wszystkich uczestników, będące okazją do przeprowadzenia luźnych rozmów z wcześniej niedostępnymi osobami.

Jak aplikować?

Zgłoszenie do udziału w przeglądzie portfolio jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, należy do 30 czerwca 2020 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać 10 fotografii składających się na projekt, który będzie prezentowany podczas przeglądu. Zdjęcia należy wysłać na adres portfolio@fotofetiwal.com opisując maila tytułem wg wzoru „Photo Match Zgłoszenie - Imię i Nazwisko”. Zdjęcia w formacie JPEG lub PNG powinny mięć wielkości min. 1920 px na długim boku, a ich łączny rozmiar nie powinien przekraczać 5 MB.

Do przeglądu zostanie zakwalifikowanych 20 autorów. Dwójka najlepszych będzie miała okazje zaprezentować swoje prace na przyszłorocznej edycji Fotofestiwalu i Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Recenzenci

Poniższa lista recenzentów obejmuje redaktorów czasopism, edytorów, wydawców książek, dyrektorów festiwali fotograficznych, kuratorów muzealnych, właścicieli galerii, niezależnych konsultantów artystycznych:

 • Franek Ammer, Fotofestiwal
 • Alex Bocchetto, Akina Books
 • Shannon Ghannam, Magnum Photos
 • Angel Luis Gonzalez, PhotoIreland
 • Joanna Gorlach, Miesiąc Fotografii w Krakowie
 • Karol Grygoruk, Rats Agency
 • Virgilio Ferreira, Porto Biennial
 • Michael Itkoff, Daylight Books
 • Kasia Kubicka, niezależna edytorka
 • Pablo Berástegui Lozano, Salut Au Monde
 • Amie Norris, ACN Studio
 • Marina Paulenka, niezależna kuratorka
 • Liza Premiyak, Calvert Journal
 • Tereza Rudolf, Fotograf Festival
 • Aaron Schuman, niezależny kurator, edukator
 • Enrico Stefanelli, Photolux Lucca
 • Ben Weaver, The Wire, Here Press
 • Lars Willumeit, niezależny kurator
 • Istvan Virágvölgyi, Capa Center
 • Salvatore Vitale, YET magazine

Więcej informacji o przeglądzie portfolio znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
6
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)