Przegląd portfolio i networking w Muzeum Fotografii w Krakowie

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Wrzesień 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Krakowskie MuFo zaprasza 16 września na swój pierwszy otwarty przegląd fotograficznych portfolio. Wasze zdjęcia ocenią kuratorzy, fotografowie i historycy sztuki, a wieczorem odbędzie się spotkanie networkingowe.

„Wystawa Nagroda Deutsche Börse Photography Foundation 2023 dobiega końca, a jej ostatni weekend chcemy świętować poznając Was - fotografki i fotografów na różnych etapach rozwoju i kariery. Nagrody i konkursy to przecież nie tylko okazja, żeby wyróżnić zwycięzców, ale także, by przekonać się, co w trawie piszczy, co interesuje twórczynie i inspiruje twórców. Właśnie dlatego w ostatni, finisażowy weekend zapraszamy Was do MuFo na przegląd portfolio i otwarte spotkanie networkingowe, w trakcie którego będziemy mieli okazję się poznać” - zachęcają organizatorzy.

„W ciągu dnia będziecie mogli skonsultować swoje zdjęcia lub pomysły z ekspertami i ekspertkami z Muzeum Fotografii w Krakowie i porozmawiać o swoich projektach, a wieczorem spotkamy się w nieformalnej atmosferze w przestrzeni muzeum.”

Zasięgnij opinii ekspertów

To wydarzenie dla Ciebie, jeśli fotografujesz i chciałbyś zasięgnąć opinii specjalistów, szukasz porady, jak najlepiej ułożyć zdjęcia w serii, myślisz nad książką fotograficzną albo wystawą. Na przegląd portfolio możesz przynieść jedno zdjęcie albo całą serię, zapraszamy też do rozmów o Waszych pomysłach, które dopiero chcecie zacząć realizować. Nie doradzimy, jak najlepiej szukać finansowania, nie szukamy też projektów do pokazania w MuFo - proponujemy Wam swoją wiedzę oraz zainteresowanie Waszą pracą.

Z kim możecie się spotkać?

Ekspertów i ekspertki z MuFo poprosiliśmy o przedstawienie się w kilku słowach. Przy pomocy hasztagów zaznaczyliśmy, co interesuje nas w fotografii i w jakiej tematyce czujemy się najlepiej.

 • Bartosz Flak - antropolog kultury, producent i kurator wystaw fotograficznych. Adiunkt w Dziale Fotografii i Technik Fotograficznych MuFo.

  #narracja #tekst #kompozycja #kadr #światło #wystawa #portret #fotoreportaż  #społeczniezaangażowane #fotografiasztukawspółczesna
 • Joanna Gorlach - koordynatorka, producentka, kuratorka wystaw i wydarzeń związanych z fotografią. W MuFo zajmuje się koordynacją wystaw.

  #narracja #projektdługoterminowy #natura #tekst #wystawa #społeczniezaangażowane
 • Magdalena Guzik - fotografka, absolwentka filologii polskiej i studiów podyplomowych z historii sztuki nowoczesnej, autorka tekstów o fotografii i skryptów audiodeskrypcji. Pracuje w czytelni Biblioteki MuFo w Krakowie.

  #portret #fotoreportaż #społeczniezaangażowane #światło #tekst #narracja #kompozycja #kadr #natura #streetphotography
 • Monika Kozień - historyczka sztuki, członkini AICA i Forum Edukatorów Muzealnych. Autorka i kuratorka wystaw, autorka tekstów i wykładów, autorka programów edukacyjnych. Prowadzi badania dotyczące sztuki współczesnej, kulturowej i społecznej roli obrazu, a także historii i teorii obrazu; kuratorka kolekcji sztuki współczesnej w zbiorach MuFo.

  #narracja #edycja #tekst #kompozycja #kadr
 • dr Dominik Kuryłek - główny kurator, kierownik działu Fotografii i Technik Fotograficznych. Historyk sztuki. Interesuje się fotografią wykorzystywaną w działaniach artystycznych ostatnich trzydziestu lat, sztuką neoawangardy i alternatywnymi praktykami artystycznymi. W MuFo odpowiada za kształtowanie polityki gromadzenia zbiorów, program wystawienniczy oraz strategię badawczą.

  #wystawa #narracja #fotografiakreacyjna #społecznezaangażowanie #fotografia współczesna
 • Maria Masternak - kierowniczka Działu Edukacji w MuFo, historyczka sztuki. Współpracuje z instytucjami kultury w dziedzinie edukacji kulturowej, prowadząc warsztaty oraz realizując autorskie projekty edukacyjne. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  #społecznezaangażowane #fotografiasztukawspółczesna #natura #tekst #kompozycja #światło #fotoreportaż #projektdługoterminowy #portret
 • Marta Miskowiec - antropolożka kultury, kuratorka, w MuFo zajmuje się fotografią społeczną.

  #narracja #fotoreportaż #projektdługoterminowy #natura #streetphotography
 • Martyna Nowicka - krytyczka, kuratorka, historyczka sztuki. W MuFo zajmuje się komunikacją i wizerunkiem.

  #narracja #edycja #tekst #kompozycja #książkafotograficzna #wystawa #projektdługoterminowy #społeczniezaangażowane #fotografiasztukawspółczesna
 • dr Agnieszka Olszewska - kierowniczka Działu Upowszechniania w MuFo, menedżerka kultury i kuratorka. W latach 2013-2019 Dyrektorka festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

  #narracja #edycja #społeczniezaangażowane #fotoreportaż #fotografiasztukawspółczesna #wystawa #kompozycja #kadr #światło
 • Weronika Ptak - kuratorka, autorka tekstów oraz wywiadów na temat rynku sztuki i sztuki współczesnej. W MuFo odpowiada za koordynację wystaw.

  #fotografiasztukawspółczesna #narracja #tekst #kompozycja  #wystawa #projektdługoterminowy #społeczniezaangażowane #książkafotograficzna
 • Anna Sidorska - edukatorka i nauczycielka, w MuFo w Dziale Edukacji. Absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie.

  #społeczniezaangażowane #projektdługoterminowy #narracja #projektdługoterminowy #tekst #natura

Kiedy i gdzie?

Przegląd portfolio odbędzie się 16 września w godz. 14.00-18.00 w MuFo Rakowicka, przy ul. Rakowickiej 22A w Krakowie. Spotkanie networkingowe potrwa z kolei od godz. 19.00 do 21.00.

Koszt udziału w pojedynczej konsultacji wynosi 20 zł. W cenie biletu zawarty jest także wstęp na wystawę czasową Nagroda Deutsche Börse Photography Foundation 2023.

Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety@mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa w dni powszednie od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.

Wybór konkretnego eksperta bądź ekspertki możliwy jedynie w dniu przeglądu. W tym celu zainteresowani proszeni są  o przybycie z minimum 30-minutowym wyprzedzeniem.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem mufo.krakow.pl i na facebookowej stronie wydarzenia.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
4
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
Powiązane artykuły