REW, czyli cienka granica pomiędzy przyczyną a skutkiem. Od 2 czerwca w galerii Centrala

0
Redakcja Fotopolis
21 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Galeria Centrala znów funkcjonuje. Na najbliższej wystawie zobaczymy prace absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos.

„Prace sześciu artystek i artystów prezentowanych na wystawie REW, symbolicznie wydają wyrok.  Rzeka już nie płynie, a wolności nie ma bez krat. Rodzina to nie dom, a w parku nie znajdziemy już schronienia przed zgiełkiem codzienności. Czy mamy dokąd wracać, czy tylko będąc razem możemy usiąść przy wspólnym stole?” - pytają organizatorzy w tekście kuratorskim do wystawy.

fot. Olga Sokal

„Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos pozwalają dostrzec w strukturze konsekwencji potrzeb cienką linię pomiędzy skutkiem a przyczyną. Prezentowane historie dotykają dylematów współczesności, meandrując pomiędzy poczuciem wyobcowania wspólnoty, degradacją natury, utratą kontroli a świadomością zamkniętych drzwi, które pozostawiają nas w niewygodnym punkcie. Bez szansy na powrót, by zagrać w tej grze jeszcze raz (…)”.

fot. Kamil Figas

Na wystawie REW zaprezentowane zostaną prace szóstki artystów: Michała Dyjuka, Kamila Figasa, Justyny Górniak, Michała Majewskiego, Agaty Read i Olgi Sokal.Towarzyszy jej publikacja NO8 z autorskimi projektami zrealizowanymi podczas rocznego programu w latach 2018/2019.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2020 roku o godz. 18:00 i będzie dostępny do oglądania online w formie relacji na kanałach społecznościowych Centrali i Fotspot. Wystawę będzie zaś można odwiedzać fizycznie w dniach 2-13 czerwca 2020, w godzinach 16:00-19:00 (wt-pt) i 12:00-15:00 (sb), w poznańskiej galerii Centrala, przy pl. Cyryla Ratajskiego 6a.

Obowiązują jednak ograniczone zasady wstępu (szczegóły na stronie fb wydarzenia).

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Michał Dyjuk)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Galeria Miejska BWA zaprasza na zbiorową wystawę polskich fotografów, którzy wzięli na warsztat tematy terenów poprzemysłowych i relacji człowieka do miejsca. Zdjęcia...
47
0
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Już 27 maja będziecie mogli posłuchać o kulisach powstawania „neonowych” zdjęć fotografa, producenta oraz dyrektora kreatywnego warszawskiego studia Vidoq.
173
0
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Dziś o 20:00 na fanpage’u MFK oficjalnie startuje tegoroczna odsłona festiwalu. Oto przegląd najbliższych wydarzeń, w których będziecie mogli uczestniczyć bez...
3
0
Powiązane artykuły