Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

REW, czyli cienka granica pomiędzy przyczyną a skutkiem. Od 2 czerwca w galerii Centrala

0

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Galeria Centrala znów funkcjonuje. Na najbliższej wystawie zobaczymy prace absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos.

„Prace sześciu artystek i artystów prezentowanych na wystawie REW, symbolicznie wydają wyrok.  Rzeka już nie płynie, a wolności nie ma bez krat. Rodzina to nie dom, a w parku nie znajdziemy już schronienia przed zgiełkiem codzienności. Czy mamy dokąd wracać, czy tylko będąc razem możemy usiąść przy wspólnym stole?” - pytają organizatorzy w tekście kuratorskim do wystawy.

fot. Olga Sokal

„Fotografie absolwentek i absolwentów programu mentorskiego Sputnik Photos pozwalają dostrzec w strukturze konsekwencji potrzeb cienką linię pomiędzy skutkiem a przyczyną. Prezentowane historie dotykają dylematów współczesności, meandrując pomiędzy poczuciem wyobcowania wspólnoty, degradacją natury, utratą kontroli a świadomością zamkniętych drzwi, które pozostawiają nas w niewygodnym punkcie. Bez szansy na powrót, by zagrać w tej grze jeszcze raz (…)”.

fot. Kamil Figas

Na wystawie REW zaprezentowane zostaną prace szóstki artystów: Michała Dyjuka, Kamila Figasa, Justyny Górniak, Michała Majewskiego, Agaty Read i Olgi Sokal.Towarzyszy jej publikacja NO8 z autorskimi projektami zrealizowanymi podczas rocznego programu w latach 2018/2019.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2020 roku o godz. 18:00 i będzie dostępny do oglądania online w formie relacji na kanałach społecznościowych Centrali i Fotspot. Wystawę będzie zaś można odwiedzać fizycznie w dniach 2-13 czerwca 2020, w godzinach 16:00-19:00 (wt-pt) i 12:00-15:00 (sb), w poznańskiej galerii Centrala, przy pl. Cyryla Ratajskiego 6a.

Obowiązują jednak ograniczone zasady wstępu (szczegóły na stronie fb wydarzenia).

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Michał Dyjuk)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
1
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)