Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sputnik Photos organizuje darmowy przegląd portfolio online

1

Autor: Krzysztof Mularczyk

4 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Weź udział w bezpłatnym przeglądzie portfolio z fotografami Sputnik Photos. Agnieszka Rayss, Adam Pańczuk i Michał Łuczak udzielą wskazówek poprzez aplikację zoom

Już 9 maja odbędzie się przegląd portfolio z Agnieszką Rayss, Adamem Pańczukiem i Michałem Łuczakiem - fotografami Sputnik Photos. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale nadesłane portfolia przejdą rekrutację, po której wyłonione zostaną 27 osoby. Spotkania z zakwalifikowanymi uczestnikami odbędą się online, poprzez aplikację ZOOM.

Każdy uczestnik weźmie udział w 2 sesjach z losowo przydzielonymi fotografami, podczas których komentowany będzie nadesłany podczas rekrutacji materiał fotograficzny. Rozmowy odbędą się w godzinach 10-14 i 15-17.

Jak przygotować portfolio?

Portfolio należy przygotować w postaci maksymalnie 20 zdjęć (najlepiej z jednego projektu a nie zdjęć pojedynczych) w rozdzielczości 72 dpi i przesłać na adres biuro@sputnikphotos.com do 5 maja 2020. W tytule należy wpisać PRZEGLĄD PORTFOLIO.

Wyniki rekrutacji zostaną podane do 7 maja 2020 na Fecebooku Społecznego Centrum Fotografii CHŁODNA 20.

Kim są recenzenci?

Agnieszka Rayss - fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Universite Paris IV w Paryżu. Doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Pictures of the Year, dwukrotna finalistka Hasselblad Masters Award, zdobyła także wiele krajowych nagród, m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Newsreportaż. Opublikowała albumy fotograficzne „Z zapisków kolekcjonera” (2019) o zapomnianych warszawskich muzeach, “Tu się zaczyna koniec miast” (2015), „American Dream” a także Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych. Agnieszka Rayss prowadziła wiele warsztatów fotograficznych, między innymi w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, w Centre National Audiovisuel w Luksemburgu, uczyła w kilku szkołach fotograficznych, była kuratorką w sekcji ShowOff Miesiąca Fotografii w Krakowie i jurorką konkursów fotograficznych.

agnieszkarayss.com

Michał Łuczak - doktorant Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie (Czechy) oraz absolwentem języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Śląskim. W swojej pracy naukowej skupia się na możliwościach narracyjnych fotografii i jej relacji do tekstu. W ostatnich 10 latach wielokrotnie prowadził kursy i warsztaty fotograficzne w Polsce i zagranicą. Jest laureatem stypendium Młoda Polska dzięki, któremu powstała książka „Brutal”, polska Fotograficzna Publikacja roku 2013. Współpracuje z pisarzami i reporterami, czego owocem są książki “Koło miejsca/Elementarz” z Krzysztofem Siwczykiem oraz “11.41” z Filipem Springerem. Nagradzany i wyróżniany w konkursach krajowych i zagranicznych: Magnum Expression Award (Nowy York), MioPhotoAward (Osaka, Japonia), PDN Photo Annual (Nowy York). Pracuje również jako kurator i edytor książek fotograficznych.

michal-luczak.com

Adam Pańczuk - jest fotografem dokumentalnym, swoje historie opowiada posługując się portretem, łączy fotografię dokumentalną z kreacyjną. Pozwala mu to opowiadać o pewnych obszarach człowieka, gdzie tradycyjne podejście do fotografii dokumentalnej nie sięga. Jego najważniejszy projekt fotograficzny, „Karczeby”, został wyróżniony przez jury 71. konkursu POY Najlepszą Książką Fotograficzną Roku 2013 na świecie. Ukończył fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Łatwość z jaką posługuje się obrazem opisując swoje obserwacje zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami m.in. Picture of the Year, Magnum Expression Award, National Geographic. Publikował w: National Geographic, Newsweek, British Journal of Photography, Le Monde, Esquire, OyodePez, Geo Magazine, Polityka , Malemen, DF Gazeta Wyborcza.

adampanczuk.pl

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)