Sputnik Photos organizuje darmowy przegląd portfolio online

Autor: Krzysztof Mularczyk

4 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Weź udział w bezpłatnym przeglądzie portfolio z fotografami Sputnik Photos. Agnieszka Rayss, Adam Pańczuk i Michał Łuczak udzielą wskazówek poprzez aplikację zoom

Już 9 maja odbędzie się przegląd portfolio z Agnieszką Rayss, Adamem Pańczukiem i Michałem Łuczakiem - fotografami Sputnik Photos. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale nadesłane portfolia przejdą rekrutację, po której wyłonione zostaną 27 osoby. Spotkania z zakwalifikowanymi uczestnikami odbędą się online, poprzez aplikację ZOOM.

Każdy uczestnik weźmie udział w 2 sesjach z losowo przydzielonymi fotografami, podczas których komentowany będzie nadesłany podczas rekrutacji materiał fotograficzny. Rozmowy odbędą się w godzinach 10-14 i 15-17.

Jak przygotować portfolio?

Portfolio należy przygotować w postaci maksymalnie 20 zdjęć (najlepiej z jednego projektu a nie zdjęć pojedynczych) w rozdzielczości 72 dpi i przesłać na adres biuro@sputnikphotos.com do 5 maja 2020. W tytule należy wpisać PRZEGLĄD PORTFOLIO.

Wyniki rekrutacji zostaną podane do 7 maja 2020 na Fecebooku Społecznego Centrum Fotografii CHŁODNA 20.

Kim są recenzenci?

Agnieszka Rayss - fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Universite Paris IV w Paryżu. Doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Pictures of the Year, dwukrotna finalistka Hasselblad Masters Award, zdobyła także wiele krajowych nagród, m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Newsreportaż. Opublikowała albumy fotograficzne „Z zapisków kolekcjonera” (2019) o zapomnianych warszawskich muzeach, “Tu się zaczyna koniec miast” (2015), „American Dream” a także Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych. Agnieszka Rayss prowadziła wiele warsztatów fotograficznych, między innymi w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, w Centre National Audiovisuel w Luksemburgu, uczyła w kilku szkołach fotograficznych, była kuratorką w sekcji ShowOff Miesiąca Fotografii w Krakowie i jurorką konkursów fotograficznych.

agnieszkarayss.com

Michał Łuczak - doktorant Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie (Czechy) oraz absolwentem języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Śląskim. W swojej pracy naukowej skupia się na możliwościach narracyjnych fotografii i jej relacji do tekstu. W ostatnich 10 latach wielokrotnie prowadził kursy i warsztaty fotograficzne w Polsce i zagranicą. Jest laureatem stypendium Młoda Polska dzięki, któremu powstała książka „Brutal”, polska Fotograficzna Publikacja roku 2013. Współpracuje z pisarzami i reporterami, czego owocem są książki “Koło miejsca/Elementarz” z Krzysztofem Siwczykiem oraz “11.41” z Filipem Springerem. Nagradzany i wyróżniany w konkursach krajowych i zagranicznych: Magnum Expression Award (Nowy York), MioPhotoAward (Osaka, Japonia), PDN Photo Annual (Nowy York). Pracuje również jako kurator i edytor książek fotograficznych.

michal-luczak.com

Adam Pańczuk - jest fotografem dokumentalnym, swoje historie opowiada posługując się portretem, łączy fotografię dokumentalną z kreacyjną. Pozwala mu to opowiadać o pewnych obszarach człowieka, gdzie tradycyjne podejście do fotografii dokumentalnej nie sięga. Jego najważniejszy projekt fotograficzny, „Karczeby”, został wyróżniony przez jury 71. konkursu POY Najlepszą Książką Fotograficzną Roku 2013 na świecie. Ukończył fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Łatwość z jaką posługuje się obrazem opisując swoje obserwacje zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami m.in. Picture of the Year, Magnum Expression Award, National Geographic. Publikował w: National Geographic, Newsweek, British Journal of Photography, Le Monde, Esquire, OyodePez, Geo Magazine, Polityka , Malemen, DF Gazeta Wyborcza.

adampanczuk.pl

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)