PIX.HOUSE w czasach zarazy - darmowe konsultacje online i fragmenty książek

0

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Poznański Pix.House wychodzi naprzeciw fanom fotografii. W ramach akcji darmowe konsultacje z czołowymi fotografami i sporo do poczytania. Zainteresowanym radzimy się spieszyć - termin zapisu mija już dziś. 

Od siedzenia w domu dostajesz już szału? Poznański PIX.HOUSE chce umilić nudę przynajmniej części z nas. Dlatego też rusza z trzema około-fotograficznymi inicjatywami. 

#fotokonsultacje

W ramach tej części będziecie mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach online swojego projektu w zakresie fotografii dokumentalnej i reporterskiej. Waszymi mentorami w trakcie #fotokonsultacji będą Mariusz Forecki, Adrian Wykrota i Michał Adamski-  znawcy dziedziny i fotografowie dokumentalni. Aby uzyskać więcej informacji i zapisać się na konsultacje wejdźcie na stronę #fotokonultacje.

Musicie działać szybko, ponieważ termin zapisów upływa już dziś (01.04.2020), a same konsultacje odbędą się już jutro (02.04.2020) o godzinie 16:00. Jednak nie popadajcie w panikę, o tym czy zostaniecie przyjęci nie decyduje kolejność zgłoszeń tylko ocena nadesłanego przez was materiału.

#poczytajmiofotografii

Druga forma osłodzenia życia w domowej izolacji to możliwość pobrania darmowych fragmentów publikacji. Organizatorzy przygotowali dla was obszerne fragmenty z trzech książek.

  • "Fotograf poeta. Katastrofa humanistów", Marcin Buras
  • "Kruche Medium. Rozmowy o fotografii", Maciej Frąckowiak
  • "Kruche Medium. Rozmowy o fotografii, cz. 2", Maciej Frąckowiak

Darmowe fragmenty możecie pobrać ze strony PIX.HOUSE. Dodatkowo przy pobraniu książek otrzymacie rabat 20% na wszystkie papierowe wydania publikacji. 

#zdjęciemedyka

Wszyscy wiemy, że aktualna sytuacja jest wyjątkowa. Galeria chce w przyszłości zadedykować wystawę wszystkim medykom stojącym dziś na pierwszych liniach walki o nasze zdrowie. Jak sami opisują to na stronie: "Wiemy jak wiele poświęcają dla nas często anonimowi bohaterzy dnia codziennego… polskie medyczki i medycy. Chcemy za pomocą zdjęć uhonorować ten moment. Zapamiętać Wasze wizerunki, Wasze emocje, Wasz trud i wysiłek".

Jeśli sami możecie wziąć udział w projekcie, lub znacie kogoś kto powinien się tam znaleść koniecznie wejdźcie na stronę lub podzielcie się linkiem projektu #zdjęciemedyka, aby zgłosić zdjęcie przez formularz. 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Przesunięta ze względu na pandemię tegoroczna edycja Fotofestiwalu wreszcie otwiera swoje podwoje. Od dzisiaj można oglądać wystawy główne, ale weekend otwarcia będzie...
10
0
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Bieszczady to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do fotografowania i obserwowania nocnego nieba. Już 16 sierpnia zainteresowani będą mieli okazję poznać tam tajniki...
18
0
Jak przestałem się martwić i pokochałem wirusa - pokaż swojego zina lub książkę na TIFF Festival 2020
Jak przestałem się martwić i pokochałem wirusa - pokaż swojego zina lub książkę na TIFF Festival...
Organizatorzy TIFF Festiwal zapraszają wszystkich, którzy w czasie pandemii realizowali projekty fotograficzne w formie zinów i książek fotograficznych do pokazania...
1
0
Powiązane artykuły