PIX.HOUSE w czasach zarazy - darmowe konsultacje online i fragmenty książek

0

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Poznański Pix.House wychodzi naprzeciw fanom fotografii. W ramach akcji darmowe konsultacje z czołowymi fotografami i sporo do poczytania. Zainteresowanym radzimy się spieszyć - termin zapisu mija już dziś. 

Od siedzenia w domu dostajesz już szału? Poznański PIX.HOUSE chce umilić nudę przynajmniej części z nas. Dlatego też rusza z trzema około-fotograficznymi inicjatywami. 

#fotokonsultacje

W ramach tej części będziecie mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach online swojego projektu w zakresie fotografii dokumentalnej i reporterskiej. Waszymi mentorami w trakcie #fotokonsultacji będą Mariusz Forecki, Adrian Wykrota i Michał Adamski-  znawcy dziedziny i fotografowie dokumentalni. Aby uzyskać więcej informacji i zapisać się na konsultacje wejdźcie na stronę #fotokonultacje.

Musicie działać szybko, ponieważ termin zapisów upływa już dziś (01.04.2020), a same konsultacje odbędą się już jutro (02.04.2020) o godzinie 16:00. Jednak nie popadajcie w panikę, o tym czy zostaniecie przyjęci nie decyduje kolejność zgłoszeń tylko ocena nadesłanego przez was materiału.

#poczytajmiofotografii

Druga forma osłodzenia życia w domowej izolacji to możliwość pobrania darmowych fragmentów publikacji. Organizatorzy przygotowali dla was obszerne fragmenty z trzech książek.

  • "Fotograf poeta. Katastrofa humanistów", Marcin Buras
  • "Kruche Medium. Rozmowy o fotografii", Maciej Frąckowiak
  • "Kruche Medium. Rozmowy o fotografii, cz. 2", Maciej Frąckowiak

Darmowe fragmenty możecie pobrać ze strony PIX.HOUSE. Dodatkowo przy pobraniu książek otrzymacie rabat 20% na wszystkie papierowe wydania publikacji. 

#zdjęciemedyka

Wszyscy wiemy, że aktualna sytuacja jest wyjątkowa. Galeria chce w przyszłości zadedykować wystawę wszystkim medykom stojącym dziś na pierwszych liniach walki o nasze zdrowie. Jak sami opisują to na stronie: "Wiemy jak wiele poświęcają dla nas często anonimowi bohaterzy dnia codziennego… polskie medyczki i medycy. Chcemy za pomocą zdjęć uhonorować ten moment. Zapamiętać Wasze wizerunki, Wasze emocje, Wasz trud i wysiłek".

Jeśli sami możecie wziąć udział w projekcie, lub znacie kogoś kto powinien się tam znaleść koniecznie wejdźcie na stronę lub podzielcie się linkiem projektu #zdjęciemedyka, aby zgłosić zdjęcie przez formularz. 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Wraz z Focus Nordic i marką Samyang startujemy z kolejnym konkursem, w którym możecie wygrać ciekawy sprzęt fotograficzny. Tym razem zadanie polega na zrecenzowaniu 2...
0
0
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
Po 6 latach znowu zobaczymy zaćmienie Słońca z Polski. W czwartek, 10 czerwca dojdzie do zjawiska zaćmienia obrączkowego, ale z terytorium naszego kraju będziemy mogli obserwować tylko płytkie...
0
0
Powiązane artykuły