Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel. Start 17 czerwca o 18:00.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

Fot. Aleksandra Szmigiel

Ostatnią przed wakacjami bohaterką cyklu będzie współpracująca z agencją Reuters fotografka sportowa, Aleksandra Szmigiel. Będąc ambasadorką Sony dokumentowała m.in. Mistrzostwa Świata, Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 i Pekin 2022, a w tym roku będzie fotografowała na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Aleksandra ponadto realizuje własne projekty fotograficzne, takie jak „(not)ordinary girl” oraz „Ewa Swoboda - 4 żywioły/4 elements”. Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych, a jej zdjęcia były publikowane w The Guardian, The New York Times, czy też w The Washington Post.

Fot. Aleksandra Szmigiel

Kiedy i gdzie?

Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego), przy ul. Grzybowskiej 79.

Wstęp wolny po rejestracji. Zapisów można dokonywać na adres spotkanie@1944.pl

Więcej informacji na stronie 1944.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
Organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Pokaż się”. Autor najlepszego projektu nawiązującego do hasła „nie/codzienność”...
4
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Powiązane artykuły