Ruszyła kolejna edycja LaMPA Lądek Mountain Photo Award

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Czerwiec 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartowała kolejna edycja konkursu dla pasjonatów fotografii górskiej, towarzyszący Festiwalowi Górskiej w Lądku Zdroju. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca.

Przed nami druga edycja konkursu fotograficznego LaMPA Lądek Mountain Photo Award, organizowany przez Festiwal Górski w Lądku Zdroju i F11 Studio. To będzie już 29. edycja legendarnego Festiwalu Górskiego i zarazem świetna okazja do pokazania swojej wizji gór – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Na jakie zdjęcia czekają organizatorzy?

„To świetna okazja, żeby zwrócić uwagę na chwile, które przeżywamy w górach. Od zachwytu nad przyrodą, krajobrazem, fauną i florą po piesze wędrówki, wspinaczkę oraz poznawanie okolicznych tradycji i kultury” - czytamy w komunikacie organizatorów. I dodają: „Celem konkursu jest ukazanie różnorodności górskiego świata w całym jego spektrum, uchwyconych na Waszych fotografiach. 

fot. Bartłomiej Bodzek

W konkursie znajdzie się miejsce na wszelką fotografię tworzoną w górach – od pejzaży przez relacje z wypraw sportowych, ale również z niedzielnych spacerów po dolinach. Zdjęcia mogą być wysyłane pojedynczo lub w osobnej kategorii w serii do 8 zdjęć.

Konkurs rozgrywa się w pięciu kategoriach tematycznych:

 • Pejzaż – zdjęcia krajobrazowe przedstawiające piękno natury gór i rejonów górskich, 
 • Społeczność i kultura górska – zdjęcia przedstawiające szeroko pojętą kulturę górską z różnych stron świata (tradycje, zwyczaje, obrzędy, święta, uroczystości oraz życie codzienne grup społecznych, etnicznych, ludzi zamieszkujących góry i rejony górskie, i ich relacje z naturą).
 • Eksploracja i przygoda – zdjęcia przedstawiające wszelkie formy aktywnego spędzania czasu w górach, w tym sporty górskie uprawiane amatorsko i zawodowo. Kategoria obejmuje również zdjęcia związane z podejmowaniem wyzwań, pionierską działalnością człowieka w górach, jaskiniach i rejonach górskich.
 • Seria – to spójny, maksymalnie 8-zdjęciowy materiał o dowolnej tematyce w kontekście górskim opowiadający o miejscach, ludziach czy wydarzeniach. Zdjęcia w tej kategorii mają charakter poznawczo informacyjny i mogą mieć dowolną formę fotograficzną (w tym reportaż, dokument, seria portretów, pejzaży etc.).
 • Sudety: Góry i Kultura – zdjęcia krajobrazowe jak również te przedstawiające ludzi, tradycję, kulturę ziem Sudeckich

Młodzi na start!

Oprócz kategorii głównych funkcjonuje także kategoria Young stworzona specjalnie dla młodych talentów do 18. roku życia. Dokładny opis znajdziecie w regulaminie konkursu na stronie www.festiwalgorski.pl/lampa

fot. Marcin Mucharski

Nagrody:

Do wygrania są nagrody pieniężne (1000 zł za I nagrody, 1500 za Grand Prix) Ponadto laureat nagrody Grand Prix otrzyma aparat marki Leica, natomiast pozostali laureaci tygodniową możliwość wypożyczenia sprzętu tej marki. 

Wszyscy Finaliści otrzymają karnet 4-dniowy na Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady.

Kalendarium:

 • 08.04 – otwarcie konkursu
 • 30.06 – ostatni dzień zgłoszeń
 • 1–15.08 – ogłoszenie finalistów i głosowanie na Nagrodę Publiczności
 • 30.08 – koniec głosowania na Nagrodę Publiczności
 • 7–10.09 – Gala Finałowa podczas Festiwalu Górskiego
 • do 13.10 – wyniki konkursu na stronie internetowej

Więcej informacji o konkursie oraz pełny program festiwalu znajdziecie na stronie organizatora.

Formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem https://lampa.fillout.com/zgloszenie.

(fot. okładkowa: Paweł Koziorowski)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
Organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Pokaż się”. Autor najlepszego projektu nawiązującego do hasła „nie/codzienność”...
4
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)