Rusza LAMPA Lądek Mountain Photo Award

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Czerwiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Jesteście pasjonatami gór? Na legendarnym Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju startuje nowy konkurs skierowany do wszystkich fotografujących. Na zgłoszenia macie czas do 30 czerwca 2023.

To nowy punkt programu Festiwalu Górskiego im. Zawady. Konkurs kierowany jest do wszystkich. Dla młodszych pasjonatów (13-18 lat) przygotowano specjalna kategoria Young. Na jakie zdjęcia czekają organizatorzy?

„To świetna okazja, żeby zwrócić uwagę na chwile, które przeżywamy w górach. Od zachwytu nad przyrodą, krajobrazem, fauną i florą po piesze wędrówki, wspinaczkę oraz poznawanie okolicznych tradycji i kultury” - czytamy w komunikacie organizatorów. I dodają: „Celem konkursu jest ukazanie różnorodności górskiego świata w całym jego spektrum, uchwyconych na Waszych fotografiach. W konkursie znajdzie się miejsce na wszelką fotografię tworzoną w górach – od pejzaży przez relacje z wypraw sportowych, ale również z niedzielnych spacerów po dolinach. Zdjęcia mogą być wysyłane pojedynczo lub w osobnej kategorii w serii do 8 zdjęć.

Konkurs rozgrywa się w czterech kategoriach tematycznych:

Pejzaż – zdjęcia krajobrazowe przedstawiające piękno natury gór i rejonów górskich, 

Społeczność i kultura górska – zdjęcia przedstawiające szeroko pojętą kulturę górską z różnych stron świata (tradycje, zwyczaje, obrzędy, święta, uroczystości oraz życie codzienne grup społecznych, etnicznych, ludzi zamieszkujących góry i rejony górskie, i ich relacje z naturą).

Eksploracja i przygoda – zdjęcia przedstawiające wszelkie formy aktywnego spędzania czasu w górach, w tym sporty górskie uprawiane amatorsko i zawodowo. Kategoria obejmuje również zdjęcia związane z podejmowaniem wyzwań, pionierską działalnością człowieka w górach, jaskiniach i rejonach górskich.

Seria – to spójny, maksymalnie 8-zdjęciowy materiał o dowolnej tematyce w kontekście górskim opowiadający o miejscach, ludziach czy wydarzeniach. Zdjęcia w tej kategorii mają charakter poznawczo informacyjny i mogą mieć dowolną formę fotograficzną (w tym reportaż, dokument, seria portretów, pejzaży etc.).

Zdjęcia oceniać będą fotografowie od lat związani z Festiwalem Górskim lub fotografią gór: Karol Nienartowicz (fotograf i autor przewodników po górach), Iwona El Tanbouli Jabłońska (dyrektorka artystyczna National Geographic), Marek Arcimowicz (fotograf National Geographic oraz Magazynu „Góry”), Bartłomiej Jurecki (fotograf z Zakopanego, związany z „Tygodnikiem Podhalańskim”) oraz Katarzyna Piechowicz (fotografka dokumentalna, stypendystka Magnum Photos).

Do wygrania są nagrody pieniężne (1000 zł za I nagrody, 1500 za Grand Prix), nagrody rzeczowe oraz Konsultacje Eksperckie lub Warsztaty z RAV.A Stories. Wszyscy Finaliści otrzymają karnet 4- dniowy na Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Wyniki poznamy na Gali Konkursu podczas Festiwalu w Lądku Zdroju w dniach 7-10 września.

Ważne daty

12.04 – otwarcie konkursu

30.06 – ostatni dzień zgłoszeń

1-15.08 – ogłoszenie finalistów i głosowanie na nagrodę publiczności

30.08 – koniec głosowania na nagrodę publiczności

7-10.09 – Gala Finałowa podczas Festiwalu Górskiego

do 13.10 – wyniki konkursu na stronie internetowej

Więcej informacji o konkursie oraz pełny program festiwalu znajdziecie na stronie organizatora

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły