fotografia górska

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia górska" w serwisie fotopolis.pl:
Góry szeroko widziane - rozmowa z Jakubem Witosem
„Każde wyjście w góry traktuję jako osobną przygodę - nie istotne, czy wybieram szlaki ogólnodostępne, czy planuję trudniejszą trasę. Nawet z niepozornej trasy można wrócić z pięknymi kadrami - wszystko jest kwestią nastawienia i szukania niebanalnych kadrów“ - zaznacza Jakub Witos, fotograf górski.
29 Kwi 2019
Redakcja Fotopolis
0
Shimoda - nowa marka fotograficznych plecaków dla najbardziej wymagających już na polskim rynku
“Projekt Shimoda zrodził się w wyniku bólu, znużenia i cierpienia które aktywni fotografowie znaleźli w górach” - pisze o nowych akcesoriach dystrybutor. Plecaki te stworzono pod kątem bezpiecznej pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach.
4 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Karol Nienartowicz „Górskie wyprawy fotograficzne” – premiera książki już dziś
Jeżeli jesteś osobą, która łączy w sobie miłość do gór i pasję do fotografii, to najnowsza książka Karola Nienartowicza powinna trafić w Twoje gusta. Opowiada w niej o filozofii fotografowania i nakreśla etos fotografa górskiego: „tego, kto nie tylko fotografuje góry, ale też w nich nocuje i spędza wiele dni, a czasem tygodni”.
15 Mar 2018
Michał Chrzanowski
0
Niebawem rusza największa polska monograficzna prezentacja fotografii gór
8 lipca w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku rusza wystawa „Searching God In the Fog”, na którą składają się wielokrotnie nagradzane i wystawiane tak w kraju, jak i za granicą zdjęcie górskiego krajobrazu autorstwa Pawła Opalińskiego.
4 Lip 2016
Maciej Luśtyk
0
„To, co trwałe” – nowy album Tomasza Tomaszewskiego już w sprzedaży
Dziś premierę ma album „To, co trwałe” autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Znajdziemy w nim ponad 130 zdjęć, na których fotograf udokumentował tradycję oraz wiarę polskich Górali.
20 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Duży Fiat w Himalajach, czyli zdjęcia z pierwszej polskiej wyprawy w góry Nepalu
Pierwsza polska ekspedycja w Himalaje Nepalu to wyprawa w nieznane. Uczestnicy zmagali się problemami logistycznymi, a smaczku całemu przedsięwzięciu dodawał fakt, że część z nich podróżowała lądem dwoma Polskimi Fiatami. Zdjęcia dokumentujące tę niezwykłą wyprawę możecie oglądać na najnowszej wystawie w Muzem Ziemi w Warszawie do 23 grudnia 2015 roku.
19 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann
Imponujące i zniewalające - tak w skrócie można opisać fotografie wykonane przez niemiecką artystkę Nicolę Odemann. Zobaczcie niesamowite zdjęcia gór, w których dostrzec można także pierwiastek ludzki.
4 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Tatrzańskie fotowarsztaty z Tokiną
Serwis fotowarsztaty.com wraz z firmą Tokina zapraszają do wzięcia udziału w jesiennych warsztatach, gdzie głównym tematem będzie tatrzański pejzaż. W programie całodzienny plener w Tatrach wysokich, wieczorami zaś przewidziane są wykłady i ćwiczenia. Warsztaty odbędą się w weekend 9-11 października 2015. Na czas zajęć można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy Tokina.
4 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Magiczne Pieniny - plener fotograficzny z marką Tokina
Serwis fotowarsztaty.com i Tokina zapraszają na weekendowy plener fotograficzny w Pieninach, który odbędzie się w dniach 11-13 września. Podczas zajęć zobaczymy najbardziej spektakularne plenery w rejonie tego pasma górskiego i poznamy lokalny folklor. Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy z katalogu Tokiny.
11 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Marek Arcimowicz "W poszukiwaniu straconych fotografii - Pierwsze koty za płoty"
Był rok 1995. Dla części czytelników pewnie dawno. Po raz drugi w życiu pojechałem do Nepalu, po raz pierwszy po to, by przejść słynną już wtedy trasę "Dookoła Annapurny". Ta trzytygodniowa wędrówka przez nepalskie Himalaje wtedy zdobywała opinię najpiękniejszej pieszej trasy górskiej na świecie. Uzbrojony byłem w swoje pierwsze nikony F90 i FM2, 4 obiektywy i filmy.
25 Maj 2014
Marek Arcimowicz
0