Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann

Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann
Imponujące i zniewalające - tak w skrócie można opisać fotografie wykonane przez niemiecką artystkę Nicolę Odemann. Zobaczcie niesamowite zdjęcia gór, w których dostrzec można także pierwiastek ludzki.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Nikola Odemann to pochodząca z Niemiec fotografka, która w niesamowity sposób uwiecznia piękno - wydawać by się mogło - dziewiczych gór. Dopiero po dłuższym obcowaniu z jej pracami dostrzegamy pierwiastek ludzki - drobny zarys człowieka, który jest jedynie wątłym fragmentem otaczającego go świata.

”Mój rodzinny dom znajduje się blisko gór. To właśnie tam się wszystko zaczęło - moja miłość do gór. Dlatego też większość moich fotografii to krajobrazy. Poza tym świat ma na mnie ogromny wpływ - zwłaszcza rola człowieka, jaką w nim odgrywa. Dużo czasu spędzam w górach i to właśnie tam uświadamiam sobie, jak mali i nieznaczący są ludzie - w porównaniu do tych olbrzymów.” - powiedziała nam Nicola Odemann. ”Fotografia jest dla mnie także sposobem zatrzymywania historii, wspomnień i przygód.” - dodaje artystka.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
”Odkąd pamiętam byłam zafascynowana fotografią. Gdy po raz pierwszy, jako nastolatka, odkryłam serwis Flickr poczułam potrzebę wykonywania zdjęć. W końcu mój tata podarował mi swój stary aparat. To był moment, kiedy zaczęłam fotografować otaczający mnie świat.” - zdradza nam swoje początki Nicola Odemann.

Więcej zdjęć niemieckiej artystki możecie zobaczyć na stronie www.nicolaodemann.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8