Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann

Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann
Imponujące i zniewalające - tak w skrócie można opisać fotografie wykonane przez niemiecką artystkę Nicolę Odemann. Zobaczcie niesamowite zdjęcia gór, w których dostrzec można także pierwiastek ludzki.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Nikola Odemann to pochodząca z Niemiec fotografka, która w niesamowity sposób uwiecznia piękno - wydawać by się mogło - dziewiczych gór. Dopiero po dłuższym obcowaniu z jej pracami dostrzegamy pierwiastek ludzki - drobny zarys człowieka, który jest jedynie wątłym fragmentem otaczającego go świata.

”Mój rodzinny dom znajduje się blisko gór. To właśnie tam się wszystko zaczęło - moja miłość do gór. Dlatego też większość moich fotografii to krajobrazy. Poza tym świat ma na mnie ogromny wpływ - zwłaszcza rola człowieka, jaką w nim odgrywa. Dużo czasu spędzam w górach i to właśnie tam uświadamiam sobie, jak mali i nieznaczący są ludzie - w porównaniu do tych olbrzymów.” - powiedziała nam Nicola Odemann. ”Fotografia jest dla mnie także sposobem zatrzymywania historii, wspomnień i przygód.” - dodaje artystka.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
”Odkąd pamiętam byłam zafascynowana fotografią. Gdy po raz pierwszy, jako nastolatka, odkryłam serwis Flickr poczułam potrzebę wykonywania zdjęć. W końcu mój tata podarował mi swój stary aparat. To był moment, kiedy zaczęłam fotografować otaczający mnie świat.” - zdradza nam swoje początki Nicola Odemann.

Więcej zdjęć niemieckiej artystki możecie zobaczyć na stronie www.nicolaodemann.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!