Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann

Niesamowite krajobrazy w obiektywie Nicoli Odemann
Imponujące i zniewalające - tak w skrócie można opisać fotografie wykonane przez niemiecką artystkę Nicolę Odemann. Zobaczcie niesamowite zdjęcia gór, w których dostrzec można także pierwiastek ludzki.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Nikola Odemann to pochodząca z Niemiec fotografka, która w niesamowity sposób uwiecznia piękno - wydawać by się mogło - dziewiczych gór. Dopiero po dłuższym obcowaniu z jej pracami dostrzegamy pierwiastek ludzki - drobny zarys człowieka, który jest jedynie wątłym fragmentem otaczającego go świata.

”Mój rodzinny dom znajduje się blisko gór. To właśnie tam się wszystko zaczęło - moja miłość do gór. Dlatego też większość moich fotografii to krajobrazy. Poza tym świat ma na mnie ogromny wpływ - zwłaszcza rola człowieka, jaką w nim odgrywa. Dużo czasu spędzam w górach i to właśnie tam uświadamiam sobie, jak mali i nieznaczący są ludzie - w porównaniu do tych olbrzymów.” - powiedziała nam Nicola Odemann. ”Fotografia jest dla mnie także sposobem zatrzymywania historii, wspomnień i przygód.” - dodaje artystka.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
”Odkąd pamiętam byłam zafascynowana fotografią. Gdy po raz pierwszy, jako nastolatka, odkryłam serwis Flickr poczułam potrzebę wykonywania zdjęć. W końcu mój tata podarował mi swój stary aparat. To był moment, kiedy zaczęłam fotografować otaczający mnie świat.” - zdradza nam swoje początki Nicola Odemann.

Więcej zdjęć niemieckiej artystki możecie zobaczyć na stronie www.nicolaodemann.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18