PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych

Autor: Maciej Luśtyk

13 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Summit ma być najbardziej praktycznym systemem filtrów na rynku. Czy podbije serca fotografów krajobrazu?

Filtry prostokątne to chleb powszedni większości fotografów na poważnie zajmujących się fotografią pejzażową i choć na rynku nie brakuje ciekawych i wygodnych systemów, zawsze jest miejsce na ulepszenia. A przynajmniej z takiego założenia wyszła firma PolarPro projektując system filtrów Summit.

“Najbardziej dopracowany system filtrów prostokątnych”

No dobrze, ale czym właściwie Summit wyróżnia się na tle innych rozwiązań? W końcu tego typu akcesoria to nie rakiety, wszystko zwykle bazuje na podobnym, dość prostym schemacie. Diabeł jak zwykle tkwi w drobnych szczegółach.

PolarPro Summit to przede wszystkim oryginalna budowa - holder wykonany jest z aluminium, a dodatkowo oferuje miejsce na kołowy regulowany filtr szary, co może znacznie usprawnić proces doboru filtrów prostokątnych i wyważenie ekspozycji. Poza tym otrzymujemy osłonę przeciwsłoneczną, która nie tylko zapewni lepszy kontrast, ale także sprawi, że cały uchwyt, razem z filtrami w środku będziemy mogli bezpiecznie transportować, bez konieczności pakowania osobno wszystkich elementów. W tym celu otrzymujemy nawet specjalny pokrowiec.

Szczególnie prezentują się także same filtry prostokątne dostępne w ofercie (ND8, ND64, ND1000, ND 100000 i gradientowe ND4-GR oraz ND8-GR). Dzięki aluminiowym ramkom nie będziemy mieli problemu z brudzeniem brzegów filtrów palcami, a one same będą znacznie mniej podatne na uszkodzenia. Producent obiecuje też doskonałe właściwości optyczne, a to dzięki zastosowaniu szkła kwarcowego i aż 16 specjalnym powłokom.

Całość ma być także wygodna w obsłudze. Przede wszystkim mocowanie filtrów sprowadza się do wsunięcia ich w szyny (na raz możemy używać dwóch filtrów prostokątnych i regulowanego filtra kołowego) i dokręceniu pokrętła. Holder wraz z filtrami możemy też obracać w zakresie 360 stopni wokół osi optycznej obiektywu, a specjalne adaptery pozwolą nam używać systemu z także z obiektywami o średnicach od 67 do 95 mm.

Cena i dostępność

Brzmi dobrze? Cena niestety już mniej. Sam uchwyt to koszt 249 dolarów (około 970 zł). Pojedyncze filtry szare kupimy z kolei w cenie 200 dolarów za sztukę (około 780 zł). W przypadku filtrów gradientowych będzie to już 250 dolarów za sztukę (około 970 zł), a kołowy filtr regulowany uszczupli nasz budżet o kolejne 150 dolarów (około 580 zł). Adaptery kupimy w cenie 35 dolarów za sztukę (około 135 zł).

Podstawowy zestaw z jednym filtrem każdego typu to więc koszt około 700 dolarów (około 2700 zł). Nie jest tanio, ale jeśli jesteście zainteresowani przez najbliższe pięć dni, dla pierwszych kupujących producent oferuje rabat w wysokości 100 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem polarprofilters.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)