Obiektywy
Fujifilm Fujinon XF 500 f/5.6 R LM OIS WR - profesjonalne długie tele wkracza do systemu
Next77 zaprasza na darmowy webinar dotyczący wyprawy w góry wysokie. Gośćmi spotkania będą, Tomasz Przychodzień i Piotr Lisowski z grupy Light Guides, którzy specjalizują się w organizowaniu wypraw fotograficznych w najbardziej niedostępne zakątki świata.
Materiał partnera
Bez jakich rzeczy, nie obejdziesz się zdobywając szczyty gór wysokich? Jak fotografować górski krajobraz, by oddać piękno i surowość natury wysokich szczytów? Jaki sprzęt zabrać ze sobą, żeby całą drogę na szczyt nie powtarzać "ten sprzęt waży tonę"? Dołącz do webinaru, który będzie łączył to co najlepsze, wyprawy w najwyższe góry świata i fotografię.
Naszymi gośćmi specjalnymi będą Tomasz Przychodzień i Piotr Lisowski z grupy Light Guides, którzy specjalizują się w organizowaniu wypraw fotograficznych, nawet w najbardziej niedostępne zakątki świata. Webinar poprowadzi Adam Laube, przedstawiciel marki Irix, który porozmawia z nimi o wyprawach w najwyższe góry świata - przygotowaniu, logistyce i fotografowaniu w Karakorum. Tomek opowie o kozie-dezerterze oraz innych historiach ze swoich poprzednich wypraw. Piotr opowie o tym, dlaczego warto fotografować gwiazdy, właśnie w rejonie K2. A przy okazji zaprosimy Was na kolejną edycję wyprawy, realizowaną we współpracy z Irix Lens.
Light Guides to kolektyw fotograficzny skupiony na fotografii pejzażu, w skład którego wchodzą Tomasz Przychodzień, Piotr Lisowski, Michał Ostrowski i Oktawian Kycia. Panowie działają od 2017 roku, organizując warsztaty i wyprawy fotograficzne w Polsce i na świecie, a także webinary i szkolenia online. Jako jedyni organizują foto wyprawy w rejon Karakorum, gdzie co roku fotografują najbardziej niesamowite góry świata. Kursantom przybliżają tajniki fotografii krajobrazów górskich, pomagając odnależć własny styl fotografowania.
Swoje doświadczenia fotograficzne zbierał w kilkunastu krajach. Jest członkiem Photographic Society of America i Fotoklubu RP. Zwycięzca Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, finalista Sony World Photography Awards i International Photo Award. Ponad 300 jego prac było prezentowanych i nagradzanych w kilkudziesięciu konkursach i wystawach w Polsce i za granicą.
Zajmuje się głównie szeroko pojętym krajobrazem. Skupia się na relacjach z podróży, szczytach gór, miejscach pod ziemią, a czasem bliższych i dalszych rejonach kosmosu. Mimo, iż jest m.in. laureatem Astro Camera, zdecydowanie nie chciałby nazywać się astrofotografem. W swoich poszukiwaniach skupia się na wielowymiarowych krajobrazach, w których zarówno człowiek na pierwszym planie, góra na drugim, jak i gwiazdy odległe o setki milionów lat świetlnych, są jednakowo ważne, a nie dominujące.
W takim ujęciu najistotniejszy jest dla niego kontekst w jakim fotografuje konkretne miejsce, ponieważ góra nie istnieje sama sobie, ale w paśmie górskim, na planecie, która jest w układzie słonecznym, w jednym z ramion Mlecznej Drogi. Żaden z elementów tej układanki nie istnieje oddzielnie, a stanowi jeden z wielu planów fotografii które razem powinny opowiadać historię. Jest człowiekiem niespokojnym duchem, głodnym przestrzeni i światła, którego zwykle uparcie wyczekuje, a czasem nawet przynosi w plecaku.
Webinar odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku w godz. 18.00-19.30 na kanale Irix Lens.
Link do transmisji znajdziecie w dyskusji wydarzenia na Facebooku.