Wygraj wyjazd na fotowyprawę do Makaronezji z Tokiną

Autor: Maciej Luśtyk

22 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Tokina organizuje zimową wyprawę do Makaronezji, której uczestnicy spędzą fotograficzny tydzień na Gran Canarii, jednej z najbardziej malowniczych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. W planie, oprócz wypraw plenerowych znajdują się także zajęcia teoretyczne, które poprowadzi fotograf Adam Śmiałek. Przygotowano też specjalny konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd na wyprawę.

Wyprawa z Tokiną to przede wszystkim kurs fotografii praktycznej dla średnio zaawansowanych entuzjastów fotografii. Mierząc się z plenerami Gran Canarii, poznają oni sposoby efektywnego utrwalania pejzażu wysp Atlantyku. Od piaszczystych plaż, skalistych klifów, potężnych wydm, po zabytkową Veguetę, rezerwaty przyrody i nocne ujęcia rozgwieżdżonego nieba.

Prowadzący Adam Śmiałek fotograf, filmowiec, podróżnik, ekspert do spraw cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku, służąc radą i pomocą, skupi się na problemie poszukiwania oryginalności ujęć tematów i miejsc, które wydają się być fotograficznie wyeksploatowane.

Oprócz możliwości wypożyczenia obiektywów Tokina, każdy będzie mógł zmierzyć się z filtrami Hoya, zwłaszcza mniej popularnymi, jakimi są filtry gradientowe, szare o dużym tłumieniu i filtry podczerwieni. Uczestnicy nie tylko otrzymają sprzęt, ale też wiedzę na temat kreatywnego użycia filtrów, zwłaszcza w dziedzinach niedostępnych obróbce komputerowej.

Praktyka zdobyta podczas fotografowania, zostanie uzupełniona teorią, poruszającą problemy sprawnego posługiwania się aparatem i pracą z RAW-ami w Lightroomie, którą uczestnicy będą poznawać wieczorami, pracując na wykonanym przez siebie materiale.

Prowadzący skupi się na rzeczywistych potrzebach grupy, dopasowując tematykę i poziom zaawansowania do oczekiwań. Jak informuje organizator, wyprawa nie ma być jednak formą „zielonej szkoły”, lecz niemęczącą przygodą, z której każdy wróci wypoczęty i wzbogacony o piękne zdjęcia i nową wiedzę.

Wyprawa odbędzie się w dniach 22-29 lutego 2016 roku. W programie między innymi takie miejsca jak: Las Palmas - stolica Wysp Kanaryjskich, wybrzeże Maspalomas, jaskinie Cenebio De Valeron, skały Roque Nublo i ogród kaktusowy Jardin Canario. Koszt wzięcia udziału w wyprawie to 3499 zł od osoby. W cenie znajdują się przeloty, warsztaty fotograficzne, możliwość wypożyczenia sprzętu, zakwaterowanie w hotelach, śniadania, woda oraz wszystkie przejazdy na miejscu. Szczegółowy plan wycieczki oraz informacje dotyczące składania rezerwacji znajdziecie na stronie wyprawy.

UWAGA!

Producent przygotował także specjalny konkurs “Żywioł życia z perspektywy Tokiny”, w którym główną nagrodą jest wyjazd dla jednej osoby na opisywaną wyżej wyprawę. W konkursie oprócz wyjazdu można wygrać także filtry polaryzacyjne Hoya Fusion Antistatic, oraz statyw Triopo z głowicą kulową.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 grudnia 2015 roku wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy razem ze zdjęciem swojego autorstwa. Spośród nadesłanych zdjęć jurory wybiorą 3 najlepsze, których autorzy otrzymają wymienione wyżej nagrody. Jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie jest kupienie dowolnego, nowego obiektywu z oferty Tokina i posiadanie dowodu zakupu z datą między 1 lipca 2015, a 31 grudnia 2015.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie tokinalens.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
DPReview.com znika z sieci. Podziękujcie Amazonowi
DPReview.com znika z sieci. Podziękujcie Amazonowi
Po 25 latach działalności swoje podwoje zamyka jeden z największych i najbardziej uznanych serwisów internetowych poświęconych fotografii. Zamknięcie strony DPReview...
15
HeadshotPro - usługa AI, która chce zastąpić fotografów portretowych
HeadshotPro - usługa AI, która chce zastąpić fotografów portretowych
Rozwiązania AI wkradają się w rynek fotograficzny w zastraszającym tempie. Nowy serwis HeadshotPro obiecuje wygenerowanie profesjonalnie wyglądających fotografii typu...
7
Zdjęcie AI nagrodzone w Sony World Photography Awards 2023
Zdjęcie AI nagrodzone w Sony World Photography Awards 2023
Niedopatrzenie czy celowy wybór, będący znakiem naszych czasów? Sony World Photography Awards jest pierwszym wysokiej rangi konkursem fotograficznym, który...
22
Powiązane artykuły