Wygraj wyjazd na fotowyprawę do Makaronezji z Tokiną

Autor: Maciej Luśtyk

22 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Tokina organizuje zimową wyprawę do Makaronezji, której uczestnicy spędzą fotograficzny tydzień na Gran Canarii, jednej z najbardziej malowniczych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. W planie, oprócz wypraw plenerowych znajdują się także zajęcia teoretyczne, które poprowadzi fotograf Adam Śmiałek. Przygotowano też specjalny konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd na wyprawę.

Wyprawa z Tokiną to przede wszystkim kurs fotografii praktycznej dla średnio zaawansowanych entuzjastów fotografii. Mierząc się z plenerami Gran Canarii, poznają oni sposoby efektywnego utrwalania pejzażu wysp Atlantyku. Od piaszczystych plaż, skalistych klifów, potężnych wydm, po zabytkową Veguetę, rezerwaty przyrody i nocne ujęcia rozgwieżdżonego nieba.

Prowadzący Adam Śmiałek fotograf, filmowiec, podróżnik, ekspert do spraw cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku, służąc radą i pomocą, skupi się na problemie poszukiwania oryginalności ujęć tematów i miejsc, które wydają się być fotograficznie wyeksploatowane.

Oprócz możliwości wypożyczenia obiektywów Tokina, każdy będzie mógł zmierzyć się z filtrami Hoya, zwłaszcza mniej popularnymi, jakimi są filtry gradientowe, szare o dużym tłumieniu i filtry podczerwieni. Uczestnicy nie tylko otrzymają sprzęt, ale też wiedzę na temat kreatywnego użycia filtrów, zwłaszcza w dziedzinach niedostępnych obróbce komputerowej.

Praktyka zdobyta podczas fotografowania, zostanie uzupełniona teorią, poruszającą problemy sprawnego posługiwania się aparatem i pracą z RAW-ami w Lightroomie, którą uczestnicy będą poznawać wieczorami, pracując na wykonanym przez siebie materiale.

Prowadzący skupi się na rzeczywistych potrzebach grupy, dopasowując tematykę i poziom zaawansowania do oczekiwań. Jak informuje organizator, wyprawa nie ma być jednak formą „zielonej szkoły”, lecz niemęczącą przygodą, z której każdy wróci wypoczęty i wzbogacony o piękne zdjęcia i nową wiedzę.

Wyprawa odbędzie się w dniach 22-29 lutego 2016 roku. W programie między innymi takie miejsca jak: Las Palmas - stolica Wysp Kanaryjskich, wybrzeże Maspalomas, jaskinie Cenebio De Valeron, skały Roque Nublo i ogród kaktusowy Jardin Canario. Koszt wzięcia udziału w wyprawie to 3499 zł od osoby. W cenie znajdują się przeloty, warsztaty fotograficzne, możliwość wypożyczenia sprzętu, zakwaterowanie w hotelach, śniadania, woda oraz wszystkie przejazdy na miejscu. Szczegółowy plan wycieczki oraz informacje dotyczące składania rezerwacji znajdziecie na stronie wyprawy.

UWAGA!

Producent przygotował także specjalny konkurs “Żywioł życia z perspektywy Tokiny”, w którym główną nagrodą jest wyjazd dla jednej osoby na opisywaną wyżej wyprawę. W konkursie oprócz wyjazdu można wygrać także filtry polaryzacyjne Hoya Fusion Antistatic, oraz statyw Triopo z głowicą kulową.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 31 grudnia 2015 roku wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy razem ze zdjęciem swojego autorstwa. Spośród nadesłanych zdjęć jurory wybiorą 3 najlepsze, których autorzy otrzymają wymienione wyżej nagrody. Jednym z warunków wzięcia udziału w konkursie jest kupienie dowolnego, nowego obiektywu z oferty Tokina i posiadanie dowodu zakupu z datą między 1 lipca 2015, a 31 grudnia 2015.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie tokinalens.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Powiązane artykuły