„Spot the Dot”- na styku fotografii i świadomości raka

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Anna Bedyńska zaprasza do wzięcia udziału w akcji fotograficznej połączonej z wystawą plenerową i zapowiedzią książki. „Spot the Dot” to połączenie projektu fotograficznego z profilaktyką raka skóry.

"Spot the Dot" to dokumentalny zapis miejskiego życia jednej z największych metropolii - Tokio. Każde zdjęcie zaprasza widzów do wzięcia udziału w wizualnym polowaniu, w którym kropka staje się punktem centralnym, symbolizującym piękno odnajdywane w najdrobniejszych szczegółach codziennych scen. Dzięki temu zabiegowi, pozornie zwyczajne chwile życia codziennego tkają nam obraz współczesnego, tętniącego życiem Tokio.

fot. Anna Bedyńska, z projektu "Spot the Dot"

“Przez ostatnie pięć lat, dwa razy zaczynałam żyć od nowa. Nowy kraj, miasto, praca, szkoła, apteka, piekarnia...Tym razem los rzucił mnie do Tokio. Miasto pełne wrażeń, doznań, bodźców. Miasto niekończących się możliwości. Jak wielu mówi: inna planeta. Tak, wylądowałam na innej planecie. Na pustej mapie miasta stawiam pierwsze punkty. Kropki. Zaczynam od museum Yayoi Kusamy. Po pierwszej wystawie zostaną mi powidoki. Kropki, którymi Kusama obsesyjnie pokrywa kolejne metry płótna zaczynają prześladować i mnie. Widzę je wszędzie. To one pozwalają mi powoli, spokojnie okiełznać ten nieznany świat metropolii, kompletnie obcej kultury - Japonii, która w swej fladze ma ….kropkę.

fot. Anna Bedyńska, z projektu "Spot the Dot"

Zapraszam do poszukiwania kropek na zdjęciach, w przestrzeni i na ciele ….. Bo jest jeszcze jedno dno tej przygody. Oprócz warstwy estetycznej ma w sobie także warstwę edukacyjną - ma nas uświadamiać jak ważne jest  obserwowania naszego ciała. Poznawanie znamion (kropek) to podstawowy element profilaktyki czerniaka.

Projektowy towarzyszy wystawa i książka fotograficzna „Spotted Realities” (dostępna do kupienia w przedsprzedaży na stronie https://spotthedot.org/pl/spottedrealities/)

Kiedy i gdzie?

Wystawa plenerowa „Spot the Dot” startuje 5 czerwca na warszawskiej Agrykoli i będzie dostępna do oglądania do 19 czerwca.

W dniu premiery, w środę 5 czerwca, o godz. 11.00 i 18.00 odbędzie się akcja fotograficzna z udziałem autorki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
Organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Pokaż się”. Autor najlepszego projektu nawiązującego do hasła „nie/codzienność”...
4
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Powiązane artykuły