Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Maj 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie polsko-kanadyjski fotoreporter i podróżnik, Andrzej Kiełbowicz. Start 28 maja o 18:00.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

Fot. Andrzej Kiełbowicz

W maju bohaterem cyklu będzie polsko-kanadyjski fotoreporter, wykładowca Uniwersytetu w Wiktorii oraz podróżnik, Andrzej Kiełbowicz. W latach 70. i 80. XX wieku, będąc pracownikiem ówczesnych magazynów ilustrowanych, dokumentował absurdalną rzeczywistość PRL-u. Jak wspomina: "Staraliśmy się patrzeć socjalizmowi na ręce, wytykać, pokazywać to co złe, po to by to zmienić…”

Od wyjazdu na emigrację wielokrotnie dokumentował życie codzienne w Chinach, Filipinach, Kambodży, czy też Meksyku. Jego prace były nagradzane w polskich konkursach fotograficznych, prezentowane w wydawnictwach oraz na zbiorowych i indywidualnych wystawach. Uczestnicy majowego spotkania będą mieli przyjemność zapoznania się m.in. z wcześniej niepokazywanymi, premierowymi cyklami fotograficznymi Andrzeja Kiełbowicza.

Fot. Andrzej Kiełbowicz

Kiedy i gdzie?

Spotkanie Andrzejem Kiełbowiczem odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 maja 2024 roku, o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego), przy ul. Grzybowskiej 79.

Wstęp wolny po rejestracji. Zapisów można dokonywać na adres spotkanie@1944.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
„Pokaż się” na 14. Opolskim Festiwalu Fotografii - zwycięzca zaprezentuje indywidualną wystawę
Organizator Opolskiego Festiwalu Fotografii zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „Pokaż się”. Autor najlepszego projektu nawiązującego do hasła „nie/codzienność”...
4
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Powiązane artykuły