Spotkanie z Markiem M. Berezowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

MPW zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie nagradzany fotoreporter i fotograf wojenny Marek M. Berezowski.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

W lutym gościem wydarzenia będzie absolwent Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej, fotoreporter i antropolog kultury, Marek M. Berezowski. W ramach swojej pracy realizuje projekty długoterminowe poświęcone przemianom zachodzącym w metropoliach państw dawnego bloku wschodniego, czy też epidemii Covid-19 w Polsce. Od 2015 roku dokumentuje wojnę w Ukrainie, którą pokazuje poprzez historie jej konkretnych bohaterów. Jak ocenia: taka perspektywa pomaga w łatwiejszym rozumieniu i odczuwaniu „wielkich zjawisk” w ludzkiej skali, czyli takiej, która bardziej przypomina nasze własne doświadczanie rzeczywistości.

Fot. Marek M. Berezowski

Jego zdjęcia zostały nagrodzone m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Leica Street Photo, a w 2022 roku został finalistą Nagrody im. Krzysztofa Millera.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 lutego 2024 roku o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego), przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie.

Wstęp wolny po rejestracji (spotkanie@1944.pl).

Uwaga! Ze względu na drastyczność zdjęć spotkanie jest przeznaczone dla pełnoletnich osób.

Więcej informacji na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
14
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)