Spotkanie z Markiem M. Berezowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

MPW zaprasza na kolejne spotkania z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie nagradzany fotoreporter i fotograf wojenny Marek M. Berezowski.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

W lutym gościem wydarzenia będzie absolwent Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej, fotoreporter i antropolog kultury, Marek M. Berezowski. W ramach swojej pracy realizuje projekty długoterminowe poświęcone przemianom zachodzącym w metropoliach państw dawnego bloku wschodniego, czy też epidemii Covid-19 w Polsce. Od 2015 roku dokumentuje wojnę w Ukrainie, którą pokazuje poprzez historie jej konkretnych bohaterów. Jak ocenia: taka perspektywa pomaga w łatwiejszym rozumieniu i odczuwaniu „wielkich zjawisk” w ludzkiej skali, czyli takiej, która bardziej przypomina nasze własne doświadczanie rzeczywistości.

Fot. Marek M. Berezowski

Jego zdjęcia zostały nagrodzone m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Leica Street Photo, a w 2022 roku został finalistą Nagrody im. Krzysztofa Millera.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 lutego 2024 roku o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego), przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie.

Wstęp wolny po rejestracji (spotkanie@1944.pl).

Uwaga! Ze względu na drastyczność zdjęć spotkanie jest przeznaczone dla pełnoletnich osób.

Więcej informacji na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
18
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły