fotografia wojenna

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia wojenna" w serwisie fotopolis.pl:
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Na pierwszej linii“
Jakie są kulisy przygotowania do misji oraz w jaki sposób poradzić sobie z zespołem stresu bojowego opowie były żołnierz sił specjalnych, który prosił o nieujawnianie jego personaliów. Spotkanie już dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego.
19 Lis 2018
Redakcja Fotopolis
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Markiem Sygaczem już dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego
Już dziś kolejna odsłona cyklu spotkań z polskimi reporterami wojennymi “Na pierwszej linii”. Tym razem gościem Marek Sygacz - dziennikarz i reporter telewizyjny, który właśnie powrócił z Syrii.
22 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Magdaleną Chodownik w Muzeum Powstania Warszawskiego
Już 17 kwietnia kolejna odsłona cyklu spotkań z polskimi fotografami wojennymi “Na pierwszej linii”. Tym razem gościem będzie Magdalena Chodownik - reporterka i dziennikarka multimedialna, która opowie o konflikcie w Górskim Karabachu.
12 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Bartoszem Berą w Muzeum Powstania Warszawskiego
Już 13 marca kolejna odsłona cyklu spotkań z polskimi fotografami wojennymi “Na pierwszej linii”. Tym razem gościem będzie specjalizujący się w fotografii lotniczej Bartosz Bera.
6 Mar 2018
Maciej Luśtyk
0
Już dziś spotkanie z Agatą Grzybowską w Muzeum Powstania Warszawskiego
Bohaterką dzisiejszego spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie Agata Grzybowska - fotoreporterka, która dokumentowała między innymi walki na Majdanie, na wschodzie Ukrainy, w Syrii, a także sytuację somalijskich uchodźców.
13 Lut 2018
Michał Chrzanowski
0
Na pierwszej linii - spotkanie z Piotrem Janowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum kontynuuje comiesięczne spotkania z polskimi fotografami wojennymi. W październiku gościem cyklu będzie Piotr Janowski - reporter, który dokumentował konflikty w Jugosławii i Palestynie.
13 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
II wojna światowa w kolorze na nieznanych zdjęciach brytyjskiej armii
Relacje wojennych zmagań zeszłego stulecia oglądamy zazwyczaj w czerni i bieli. Brytyjskie Imperial War Museums mają w swojej kolekcji jednak aż 3000 tys. zdjęć z okresu 1942-1945. Wiele z nich, także tych nigdy wcześniej nie publikowanych znalazło się w nowo wydanym albumie.
25 Kwi 2017
Maciej Luśtyk
3
Peter van Agtmael: „Podczas wojny widać każdy aspekt człowieczeństwa“
„Fotografia wojenna zniewala, ponieważ pokazuje ważniejszą część naszego doświadczenia“ - mówi Peter van Agtmael, członek prestiżowej agencji Magnum Photos. W najnowszym odcinku serii „First Take“ wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
24 Sty 2017
Michał Chrzanowski
0
Na pierwszej linii - spotkania z polskimi fotografami wojennymi w Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego w 2017 roku kontynuuje comiesięczne spotkania z czołowymi polskimi fotografami wojennymi. Pierwsze z nich odbędzie się już 24 stycznia.
19 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
„Na pierwszej linii“ - spotkanie z Chrisem Niedenthalem
Chris Niedenthal będzie gościem kolejnej odsłony cyklu „Na pierwszej linii”. Opowie on o swoich doświadczeniach związanych ze stanem wojennym oraz zaprezentuje fotografie z tamtego okresu. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek w Warszawie.
12 Gru 2016
Michał Chrzanowski
0