Zobacz jak wygląda zwykły dzień fotografa na linii frontu

Autor: Michał Chrzanowski

10 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotograf wojenny to jeden z trudniejszych i najniebezpieczniejszych zawodów świata. Niemal o każdej porze i na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo i zagrożenie życia. Jednak dla Ruperta Frere’a, zawodowego żołnierza oraz profesjonalnego fotografa brytyjskiej armii, jest to chleb powszedni.

Praca fotografa na linii frontu to działanie w najbardziej stresujących, niebezpiecznych i wymagających warunkach. Natychmiastowa zamiana aparatu fotograficznego na karabin maszynowy w momencie, gdy człowiek znajduje się pod ciężkim ostrzałem jest sytuacją trudną do wyobrażenia. Jednak nie dla Ruperta Frere’a, zawodowego żołnierza oraz profesjonalne fotografa brytyjskiej armii, który na co dzień pracuje właśnie w takich warunkach.

 

Powyższy kilkuminutowy film daje jedynie mały wgląd w to, w jakich sytuacjach na co dzień fotografuje Rupert Frere. Nagrany przez niego materiał został zarejestrowany podczas jednego z patroli odbywających się na terenie Afganistanu. Jak podkreśla Frere, pomimo trudności oraz ogromnego ryzyka jest to jego ulubiony rodzaj fotografii.

Fotografia wojenna nie jest trudna, ponieważ są w niej emocje i ciekawe rzeczy, które nas otaczają. Wszystko, co muszę zrobić to pozostać przy życiu i ciągle fotografować. Jestem jedynym fotografem, który wyjeżdża z patrolem, więc siłą rzeczy każde zrobione zdjęcie jest wyjątkowe - powiedział w wywiadzie dla photography.news, Rupert Frere.

Zdjęcia - nie tylko te z misji w Afganistanie - wykonane przez Ruperta Frere’a znajdziecie na stronie www.rupertfrere.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Zamki z zapałek. Danuta Rago i jej fotografia reklamowa
Zamki z zapałek. Danuta Rago i jej fotografia reklamowa
W jej PRL-u sfotografowanym na potrzeby sesji reklamowych chce się zwyczajnie żyć. To rzeczywistość estetyczna, fotogeniczna i modna, a jednocześnie swojska, ciepła i...
30
Nie żyje Elliott Erwitt - żegnamy legendę fotografii ulicznej
Nie żyje Elliott Erwitt - żegnamy legendę fotografii ulicznej
Jego humorystyczne, przepełnione wnikliwością czarno-białe kadry znamy i kochamy chyba wszyscy. W wieku 95 zmarł wieloletni członek agencji Magnum i jeden z najważniejszych fotografów...
17
Nieznane zdjęcia Bolesława Augustisa z życia na emigracji - fantastyczne odkrycie Stowarzyszenia Widok
Nieznane zdjęcia Bolesława Augustisa z życia na emigracji - fantastyczne odkrycie Stowarzyszenia...
Czwórka wolontariuszy przeleciała ponad 20 tys. km, by spotkać się z Polonią w trzech największych miastach Nowej Zelandii. Przeprowadzono 14 wywiadów, zdigitalizowano około 200...
10