Na pierwszej linii - spotkanie z Piotrem Janowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Na pierwszej linii - spotkanie z Piotrem Janowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum kontynuuje comiesięczne spotkania z polskimi fotografami wojennymi. W październiku gościem cyklu będzie Piotr Janowski - reporter, który dokumentował konflikty w Jugosławii i Palestynie.

"Na pierwszej linii", to cykl poświęcony współczesnej, polskiej fotografii wojennej. Na comiesięcznych spotkaniach słuchacze mogą wysłuchać i porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami, którzy prezentują swoje zdjęcia ukazujące realia konfliktów zbrojnych.

fot. Piotr Janowski

Gościem pierwszego, powakacyjnego spotkania będzie fotograf, operator i reżyser filmowy, Piotr Janowski. Podczas spotkania zaprezentuje swoje zdjęcia dokumentujące konflikty w Jugosławii oraz w Palestynie i opowie o pracy fotografa na froncie.

Janowski w 1994 roku otrzymał prestiżowe stypendium Reuter’s Willie Vicoy na Wydziale Fotoreportażu University of Missouri w Columbii, a także jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów fotograficznych.

fot. Piotr Janowski

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 października 2017 roku, o godzinie 18:00, w Muzeum Spotkania Warszawskiego, w audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Wstęp na spotkanie jest wolny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Możecie jej dokonać pod adresem spotkanie@1944.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
2
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0