Młodzi polscy fotografowie wystawą „Young Poland“ podbijają Nowy Jork

2
Michał Chrzanowski
12 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

„Young Poland“ to wyjątkowa wystawa, ukazująca w szerszym wymiarze polską fotografię mody, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Nowym Jorku. Artystów młodego pokolenia oraz ich prace wybierał sam Alexi Lubomirski - fotograf, który od ponad dekady uwiecznia największe światowe gwiazdy filmu i estrady.

The Polish-American Fashion Foundation już po raz trzeci organizuje modowe wydarzenie w Nowym Jorku. W tym roku będzie ono wyjątkowo ciekawe również pod kątem fotografii. W ramach towarzyszącej wystawy Young Poland, zostaną zaprezentowane prace czołowych polskich fotografów mody młodego pokolenia: Zuzy Krajewskiej, Bartka Wieczorka, Sonii Szóstak, Mateusza Stankiewicza, Łukasza Ziętka, Jacka Kołodziejskiego, Pawła Fabjańskiego, Kuby Dąbrowskiego i Anny Cywińskiej.

Young Poland - wydarzenie, którego Nowy Jork jeszcze nie widział

Kuratorem tej wyjątkowej ekspozycji jest Alexi Lubomirski - światowej klasy fotograf mody polskiego pochodzenia. To właśnie on wybrał tę dziewiątkę artystów biorących udział w wystawie oraz wyselekcjonował ich zdjęcia, które zostaną zaprezentowane w A/D/O w Nowym Jorku pod koniec października.

fot. Mateusz Stankiewicz

fot. Kuba Dąbrowski

fot. Bartek Wieczorek

fot. Paweł Fabjański

Jak podkreśla Alexi Lubomirski, jest to świetna okazja do pokazania swojej twórczości i szansa na rozwój kariery. - Na otwarciu wystawy oczekiwanych jest około 200 osób związanych z amerykańską branżą modową i artystyczną. Wśród gości znajdą się nie tylko dziennikarze z największych amerykańskich magazynów mody (Vogue, T Magazine, WSJ Magazine, Harper’s Bazaar etc.), ale również dyrektorzy kreatywni największych agencji kreatywnych i reklamowych (Li Inc and Co, Baron and Baron, Wednesday, Buero NY,  Grey, Mother, Gotham, JWT etc.) oraz fotografowie mody, kuratorzy i kolekcjonerzy fotografii, a także mieszkający w Nowym Jorku projektanci mody, styliści oraz modelki i modele.

Kilka dni z polską fotografią mody młodego pokolenia

Otwarcie wystawy YOUNG POLAND odbędzie się 26 października (18.00 - 21.00) w przestrzeni A/D/O na Brooklynie w Nowym Jorku (Norman Ave. 29, Brooklyn, NY 11222, USA). Ekspozycję składającą się z prac polskich artystów będzie można oglądać do 29 października. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.paffoundation.com.

fot. Zuza Krajewska

fot. Anna Cywińska

fot. Łukasz Ziętek

fot. Jacek Kołodziejski

fot. Sonia Szostak

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Polish-American Fashion Foundation (PAFF), organizacja non-profit, której misją jest promocja polskiej mody oraz szeroko pojętego polskiego designu na rynku amerykańskim. Celem fundacji jest nie tylko promowanie nazwisk polskich artystów i ich sztuki, ale również umocowanie ich marek na amerykańskim, głównie nowojorskim, rynku mody. PAFF realizuje promocję polskiej mody i sztuki poprzez umożliwienie polskim twórcom prezentacji swoich dzieł na rynku zagranicznym i pomoc w stworzeniu siatki kontaktów uwzględniającej osoby związane z szeroko pojętym światem mody i kultury w USA.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Już po raz piąty początek września upłynie pod znakiem festiwalu “W ramach Sopotu”. Zobaczymy najnowsze projekty czołowych polskich fotografów, a także wystawy tegorocznych rezydentów...
2
0
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów - Vladimír Birgus w Pix.House
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów -...
Przedstawianie człowieka w smutnej rzeczywistości bloku wschodniego stało się dla niego niemalże obsesją. To opowieść o esencji istnienia, która nie ma ani początku,...
208
0
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Z okazji Światowego Dnia Fotografii popularne modele Sony A7R Mark II, A6500, kompakty z serii RX100 oraz ciekawe jasne stałki możecie kupić z rabatem sięgającym 25%...
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)