Młodzi polscy fotografowie wystawą „Young Poland“ podbijają Nowy Jork

Młodzi polscy fotografowie wystawą „Young Poland“ podbijają Nowy Jork

„Young Poland“ to wyjątkowa wystawa, ukazująca w szerszym wymiarze polską fotografię mody, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Nowym Jorku. Artystów młodego pokolenia oraz ich prace wybierał sam Alexi Lubomirski - fotograf, który od ponad dekady uwiecznia największe światowe gwiazdy filmu i estrady.

The Polish-American Fashion Foundation już po raz trzeci organizuje modowe wydarzenie w Nowym Jorku. W tym roku będzie ono wyjątkowo ciekawe również pod kątem fotografii. W ramach towarzyszącej wystawy Young Poland, zostaną zaprezentowane prace czołowych polskich fotografów mody młodego pokolenia: Zuzy Krajewskiej, Bartka Wieczorka, Sonii Szóstak, Mateusza Stankiewicza, Łukasza Ziętka, Jacka Kołodziejskiego, Pawła Fabjańskiego, Kuby Dąbrowskiego i Anny Cywińskiej.

Young Poland - wydarzenie, którego Nowy Jork jeszcze nie widział

Kuratorem tej wyjątkowej ekspozycji jest Alexi Lubomirski - światowej klasy fotograf mody polskiego pochodzenia. To właśnie on wybrał tę dziewiątkę artystów biorących udział w wystawie oraz wyselekcjonował ich zdjęcia, które zostaną zaprezentowane w A/D/O w Nowym Jorku pod koniec października.

fot. Mateusz Stankiewicz

fot. Kuba Dąbrowski

fot. Bartek Wieczorek

fot. Paweł Fabjański

Jak podkreśla Alexi Lubomirski, jest to świetna okazja do pokazania swojej twórczości i szansa na rozwój kariery. - Na otwarciu wystawy oczekiwanych jest około 200 osób związanych z amerykańską branżą modową i artystyczną. Wśród gości znajdą się nie tylko dziennikarze z największych amerykańskich magazynów mody (Vogue, T Magazine, WSJ Magazine, Harper’s Bazaar etc.), ale również dyrektorzy kreatywni największych agencji kreatywnych i reklamowych (Li Inc and Co, Baron and Baron, Wednesday, Buero NY,  Grey, Mother, Gotham, JWT etc.) oraz fotografowie mody, kuratorzy i kolekcjonerzy fotografii, a także mieszkający w Nowym Jorku projektanci mody, styliści oraz modelki i modele.

Kilka dni z polską fotografią mody młodego pokolenia

Otwarcie wystawy YOUNG POLAND odbędzie się 26 października (18.00 - 21.00) w przestrzeni A/D/O na Brooklynie w Nowym Jorku (Norman Ave. 29, Brooklyn, NY 11222, USA). Ekspozycję składającą się z prac polskich artystów będzie można oglądać do 29 października. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.paffoundation.com.

fot. Zuza Krajewska

fot. Anna Cywińska

fot. Łukasz Ziętek

fot. Jacek Kołodziejski

fot. Sonia Szostak

Pomysłodawcą i organizatorem wystawy jest Polish-American Fashion Foundation (PAFF), organizacja non-profit, której misją jest promocja polskiej mody oraz szeroko pojętego polskiego designu na rynku amerykańskim. Celem fundacji jest nie tylko promowanie nazwisk polskich artystów i ich sztuki, ale również umocowanie ich marek na amerykańskim, głównie nowojorskim, rynku mody. PAFF realizuje promocję polskiej mody i sztuki poprzez umożliwienie polskim twórcom prezentacji swoich dzieł na rynku zagranicznym i pomoc w stworzeniu siatki kontaktów uwzględniającej osoby związane z szeroko pojętym światem mody i kultury w USA.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
1
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0