Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spójrz na świat oczami młodych twórców. Poznaliśmy wyniki konkursu “To My Tworzymy Świat”

Jak widzą rzeczywistość młodzi fotografowie w wieku 13-18 lat? Przekonajcie się oglądając materiały wyróżnione w konkursie “To My Tworzymy Świat”.

0

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od pięciu lat przez firmę Canon projekt „To MY tworzymy Świat” jest adresowany do młodych ludzi, którzy chcą za pomocą obrazu pokazać swój punkt widzenia i zainspirować innych do działania. W jego ramach, co roku w szkołach podstawowych i średnich odbywają się warsztaty multimedialne, pokazujące początkującym twórcom jak opowiadać historie za pomocą filmów i zdjęć. Zainteresowani tą formą wypowiedzi mają też okazję wziąć udział w dwóch konkursach, na reportaż i projekt multimedialny.

W tym roku szczególnie akcentowanymi tematami były, równość, ochrona środowiska i zdrowy tryb życia. Konkurs ma bowiem na celu promowanie ustanowionych przez ONZ 17 Celów Zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji projektu warsztaty przeprowadzone zostały w pięciu wybranych miastach (Sanok, Opole, Gniezno, Gliwice i Warszawa).

Laureaci tegorocznej edycji

Miejsce I

Miejsce II

W konkursie na pracę multimedialną pierwsze miejsce zdobył Marek Prokopiuk za film: "Nałóg". Miejsce drugie przyznano z kolei Wiktorii Krzemińskiej za film: "Mniej nierówności". Oprócz tego, jury postanowiło nagrodzić specjalnymi wyróżnieniami jeszcze trzy materiały.

Wyróżnienia:

W konkursie na reportaż fotograficzny, zamiast wyłaniania zwycięskiej serii, jury postanowiło przyznać wyróżnienia za poszczególne zdjęcia w przedstawionych fotoreportażach. Najlepsze prace możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Nagrodzone zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Czy to coś więcej niż tylko marketing?

Jakie znaczenie mają tego przedsięwzięcia, oprócz promocji marki? Według producenta całkiem spore. Projekt ten prowadzony jest w bowiem w całej Europie i Afryce, w ramach inicjatywy “Young People Program”. Historie opowiadane przez uczestników z różnych krajów odzwierciedlają lokalne problemy oraz uwarunkowania społeczno-polityczne. Dla przykładu, zrealizowane w Belgii filmy opowiadające o strachu wśród dziewcząt żyjących na przedmieściach, przyczyniły się do podjęcia uchwał i działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Czy w Polsce projekt ma szanse wywrzeć podobny wpływ? To zależy tylko od was. Jeśli chcielibyście wziąć udział w kolejnej edycji konkursu, okazja jak zwykle nadarzy się jesienią. Informacje na temat tego jak przygotować prace znajdziecie pod adresem canon.pl/tomytworzymyswiat.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
97
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
559
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0
Powiązane artykuły