Startuje kolejna edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Inauguracyjnie wybitny duński fotograf wojenny Jan Grarup

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Już w najbliższą sobotę start specjalnej, podwójnej edycji spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami Vol. 13 i 14, która odbywa się w ramach festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Pierwszy gościem będzie wielokrotny laureat World Press Photo, Jan Grarup.

Po spowodowanej pandemią przerwie powraca lubiany cykl spotkań około-fotograficznych Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Łączona, 13 i 14 edycja odbywa się w ramach 17. Millenium Docs Against Gravity i będzie także transmitowana online, co pozwoli wziąć udział w spotkaniach znacznie większej liczbie zainteresowanych.

Jesienną edycję WJF inauguruje sobotnie spotkanie z Janem Grarupem, bohaterem filmu „Fotograf wojny”, otwierającego festiwal filmów dokumentalnych. Jan Grarup przez ponad 25 lat fotografował konflikty i klęski, z którymi mierzyła się ludzkość. Był świadkiem ludobójstw w Rwandzie i Darfurze, robił zdjęcia obu stronom konfliktu palestyńsko-izraelskiego, fotografował tragiczne skutki trzęsień ziemi w Kaszmirze czy na Haiti. Otrzymał wiele nagród tak dziennikarskich, jak i przyznanych przez organizacje pozarządowe i środowisko fotograficzne, w tym 8 nagród World Press Photo.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 września 2020 roku o godz. 14:30 w Kinotece (sala Starzyńskiego), przy Placu Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Po wykładzie będzie można zakupić sygnowane fotografie autora.

Z racji ograniczonej liczby miejsc, wstęp na spotkanie będą miały osoby, które kupią bilet na pokaz filmu „Fotograf wojny” o godz. 12:30 w Kinotece oraz osoby, które odbiorą wejściówki w Centrum Festiwalowym w Kinotece od 4 września od godziny 11.00. Wszyscy zainteresowani będą mogli jednak oglądać spotkanie w formie relacji online, transmitowanej na fanpage’u Millenium Docs Against Gravity i Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Spotkanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym. Na salę będą wpuszczane osoby w maseczkach. Organizatorzy proszą o zachowanie dystansu społecznego.

We wrześniu odbędą się jeszcze dwa spotkanie z cyklu WJF, a o kolejnych organizatorzy poinformują już niebawem. Szczegóły dotyczące nadchodzących wydarzeń znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl i na stronie facebookowej WJF.

Program całego festiwalu Millenium Docs Against Gravity znajdziecie na stronie mdag.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Sony startuje z kolejnymi świetnymi promocjami. W najnowszym zimowym cashbacku do 15 stycznia kupisz ponad 40 aparatów i obiektywów z dużymi upustami. 
17
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Wystartował nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez magazyn ViVA! Najlepsze zdjęcia w pięciu kategoriach wybiorą m.in. Ryszard Horowitz, Gosia Baczyńska, Marlena Bielińska...
13
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Pasjonujesz się lub zajmujesz zawodowo geologią, a przy tym fotografujesz lub filmujesz? Nie przegap Konkursu Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”. Na zwycięzców czekają...
19
Powiązane artykuły