Startuje kolejna edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Inauguracyjnie wybitny duński fotograf wojenny Jan Grarup

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Już w najbliższą sobotę start specjalnej, podwójnej edycji spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami Vol. 13 i 14, która odbywa się w ramach festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Pierwszy gościem będzie wielokrotny laureat World Press Photo, Jan Grarup.

Po spowodowanej pandemią przerwie powraca lubiany cykl spotkań około-fotograficznych Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Łączona, 13 i 14 edycja odbywa się w ramach 17. Millenium Docs Against Gravity i będzie także transmitowana online, co pozwoli wziąć udział w spotkaniach znacznie większej liczbie zainteresowanych.

Jesienną edycję WJF inauguruje sobotnie spotkanie z Janem Grarupem, bohaterem filmu „Fotograf wojny”, otwierającego festiwal filmów dokumentalnych. Jan Grarup przez ponad 25 lat fotografował konflikty i klęski, z którymi mierzyła się ludzkość. Był świadkiem ludobójstw w Rwandzie i Darfurze, robił zdjęcia obu stronom konfliktu palestyńsko-izraelskiego, fotografował tragiczne skutki trzęsień ziemi w Kaszmirze czy na Haiti. Otrzymał wiele nagród tak dziennikarskich, jak i przyznanych przez organizacje pozarządowe i środowisko fotograficzne, w tym 8 nagród World Press Photo.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 września 2020 roku o godz. 14:30 w Kinotece (sala Starzyńskiego), przy Placu Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Po wykładzie będzie można zakupić sygnowane fotografie autora.

Z racji ograniczonej liczby miejsc, wstęp na spotkanie będą miały osoby, które kupią bilet na pokaz filmu „Fotograf wojny” o godz. 12:30 w Kinotece oraz osoby, które odbiorą wejściówki w Centrum Festiwalowym w Kinotece od 4 września od godziny 11.00. Wszyscy zainteresowani będą mogli jednak oglądać spotkanie w formie relacji online, transmitowanej na fanpage’u Millenium Docs Against Gravity i Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Spotkanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym. Na salę będą wpuszczane osoby w maseczkach. Organizatorzy proszą o zachowanie dystansu społecznego.

We wrześniu odbędą się jeszcze dwa spotkanie z cyklu WJF, a o kolejnych organizatorzy poinformują już niebawem. Szczegóły dotyczące nadchodzących wydarzeń znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl i na stronie facebookowej WJF.

Program całego festiwalu Millenium Docs Against Gravity znajdziecie na stronie mdag.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
19
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły