Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Startuje kolejna edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Inauguracyjnie wybitny duński fotograf wojenny Jan Grarup

0

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Już w najbliższą sobotę start specjalnej, podwójnej edycji spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami Vol. 13 i 14, która odbywa się w ramach festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Pierwszy gościem będzie wielokrotny laureat World Press Photo, Jan Grarup.

Po spowodowanej pandemią przerwie powraca lubiany cykl spotkań około-fotograficznych Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Łączona, 13 i 14 edycja odbywa się w ramach 17. Millenium Docs Against Gravity i będzie także transmitowana online, co pozwoli wziąć udział w spotkaniach znacznie większej liczbie zainteresowanych.

Jesienną edycję WJF inauguruje sobotnie spotkanie z Janem Grarupem, bohaterem filmu „Fotograf wojny”, otwierającego festiwal filmów dokumentalnych. Jan Grarup przez ponad 25 lat fotografował konflikty i klęski, z którymi mierzyła się ludzkość. Był świadkiem ludobójstw w Rwandzie i Darfurze, robił zdjęcia obu stronom konfliktu palestyńsko-izraelskiego, fotografował tragiczne skutki trzęsień ziemi w Kaszmirze czy na Haiti. Otrzymał wiele nagród tak dziennikarskich, jak i przyznanych przez organizacje pozarządowe i środowisko fotograficzne, w tym 8 nagród World Press Photo.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 września 2020 roku o godz. 14:30 w Kinotece (sala Starzyńskiego), przy Placu Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Po wykładzie będzie można zakupić sygnowane fotografie autora.

Z racji ograniczonej liczby miejsc, wstęp na spotkanie będą miały osoby, które kupią bilet na pokaz filmu „Fotograf wojny” o godz. 12:30 w Kinotece oraz osoby, które odbiorą wejściówki w Centrum Festiwalowym w Kinotece od 4 września od godziny 11.00. Wszyscy zainteresowani będą mogli jednak oglądać spotkanie w formie relacji online, transmitowanej na fanpage’u Millenium Docs Against Gravity i Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Spotkanie będzie odbywać się w reżimie sanitarnym. Na salę będą wpuszczane osoby w maseczkach. Organizatorzy proszą o zachowanie dystansu społecznego.

We wrześniu odbędą się jeszcze dwa spotkanie z cyklu WJF, a o kolejnych organizatorzy poinformują już niebawem. Szczegóły dotyczące nadchodzących wydarzeń znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl i na stronie facebookowej WJF.

Program całego festiwalu Millenium Docs Against Gravity znajdziecie na stronie mdag.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
Black Friday 2020 w CEWE Fotojoker - przegląd ofert
CEWE Fotojoker, najdłużej działająca na rynku fotograficznym sieć w Polsce, z okazji zbliżającego się Black Friday przygotowała w tym roku wyjątkową ofertę - okazje...
21
0
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Powiązane artykuły