Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Wojna i fotografia“ w opowieściach polskich fotoreporterów

0

Autor: Michał Chrzanowski

7 Czerwiec 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Interesujesz się fotografią wojenną i reportażem? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość. Już w najbliższy czwartek w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie z cenionymi polskimi fotoreporterami Wojciechem Grzędzińskim i Kubą Kamińskim oraz fotoedytorem Marcinem Kapicą.

Gośćmi spotkania „Wojna i fotografia“ będą cenieni polscy fotografowie i fotoreporterzy Wojciech Grzędziński i Kuba Kamiński oraz fotoedytor Marcin Kapica. Wraz z dziennikarką i fotoedytorką, Moniką Szewczyk-Wittek porozmawiają o fotografowaniu konfliktów zbrojnych, etyce w zawodzie fotografa, najtrudniejszych wyzwaniach i bezimiennych bohaterach oraz o potrzebach dokumentowania i zmieniającej się sytuacji na rynku fotograficznym.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Na nowo. Warszawiacy 1945–55”, która ukazuje pierwszą dekadę po II wojnie światowej na zdjęciach polskich fotografów. Ekspozycję można oglądać w warszawskim Domu Spotkań z Historią.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Czy są zdjęcia, których nie powinno się pokazywać? Czy rzeczywistość można fotografować w sposób obiektywny? Czy fotograf na wojnie jest jedynie bezstronnym świadkiem, który dokumentuje wydarzenia? Czy też może opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu? Czy musi dotrzeć wszędzie i pokazać wszystko? - na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy spotkania „Wojna i fotografia“.

Spotkanie „Wojna i fotografia“ odbędzie się już w najbliższy czwartek, 9 czerwca 2016 roku o godzinie 19:00 w warszawskim Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Po dyskusji zostanie wyemitowany film „W oku Boga” w reżyserii Wojciecha Królikowskiego poświęcony polskiemu fotoreporterowi Krzysztofowi Millerowi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na dsh.waw.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
28
0
Powiązane artykuły