Dom Spotkań z Historią

Wszystkie artykuły z tagiem: "Dom Spotkań z Historią" w serwisie fotopolis.pl:
Przenieś się w czasie i odkryj nieznaną Warszawę na zdjęciach Tadeusza Rolke
„Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie” to ponad 150 zdjęć stolicy z lat 50. i 60. Na wystawie zobaczycie obrazy zniszczonego po wojnie i odbudowującego się miasta, ale i reportaże z życia mieszkańców, fascynującą modę tamtego okresu czy portrety ludzi kultury i sztuki. Wernisaż już dziś, 21 marca w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
21 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Już jutro kolejne spotkanie z cyklu „Przełom w kadrze”
Rok 1989 był przełomowy nie tylko w Polsce, lecz także i na świecie. Jednak jak zapisał się na zdjęciach fotoreporterek i fotoreporterów pracujących w tamtym okresie? Na to pytanie poznacie odpowiedź już jutro w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
12 Mar 2019
Michał Chrzanowski
0
Przełom w kadrze, czyli rok 1989 oczami fotoreporterów. Nowy cykl wydarzeń w Domu Spotkań z Historią
Z okazji przypadającej na ten rok 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów, Dom Spotkań z Historią rusza z nowym cyklem, którego gośćmi będą fotoreporterzy relacjonujący wydarzenia z 1989 roku. Pierwsze spotkanie już w środę, 6 lutego.
5 Lut 2019
Redakcja Fotopolis
0
Zobacz życie międzywojennej Warszawy na wystawie w Domu Spotkań z Historią
Dwudziestolecie międzywojenne to czas pełen kontrastów. Z jednej strony problemy społeczne, z drugiej prężny rozwój. Na najnowszej wystawie w DSH zobaczymy kilkaset zdjęć autorstwa fotoreporterów Ilustrowanego Kuriera Codziennego z tego okresy. Wernisaż już dziś w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
10 Paź 2018
Redakcja Fotopolis
0
Rok 1989 w obiektywie Krzysztofa Millera. Od 6 czerwca w Domu Spotkań z Historią
“Rok 1989 przyniósł wolność i nadzieję. I o tym są te zdjęcia” - pisze Paweł Smoleński w tekście otwierającym wystawę. Krzysztof Miller zrobił je na początku swojej kariery. Jak wygląda rok ’89 w jego obiektywie? Już niebawem dowiecie się tego na wystawie w warszawskim DSH.
24 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
Marian Fuks - pierwszy fotoreporter II RP
„Napoleonem fotografii”, „król fotoreporterów polskich”, oraz „czort, który wszystko widzi, wszystkich zna i od wszystkich wszystkiego się dowie” - oto Marjan Fuks, pierwszy fotoreporter II RP, który utrwalił na swoich zdjęciach najważniejsze wydarzenia odradzającej się Polski oraz najgłośniejsze skandale tamtych lat.
30 Lis 2017
Michał Chrzanowski
0
„Inside Poland“ Mariana Schmidta - premiera już 30 września w Domu Spotkań z Historią
Codzienność komunistycznej Polski, posiedzenia peerelowskiego sejmu, różne wydarzenia społeczno-polityczne, fotografie polityków i zwykłych ludzi, uroczystości religijne – to wszystko znajdziecie w najnowszym albumie „Inside Poland” Mariana Schmidta, znanego fotografa i cenionego pedagoga.
21 Wrz 2017
Michał Chrzanowski
0
„Wojna i fotografia“ w opowieściach polskich fotoreporterów
Interesujesz się fotografią wojenną i reportażem? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość. Już w najbliższy czwartek w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie z cenionymi polskimi fotoreporterami Wojciechem Grzędzińskim i Kubą Kamińskim oraz fotoedytorem Marcinem Kapicą.
7 Cze 2016
Michał Chrzanowski
0
Na nowo. Warszawiacy 1945-55 – pierwsza dekada po II wojnie światowej na zdjęciach polskich fotografów
Jeżeli interesują was powojenne losy Warszawy oraz codzienne życie jej mieszkańców, to z pewnością warto odwiedzić organizowaną przez Dom Spotkań z Historią wystawę „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”. Wernisaż odbędzie się już w najbliższą sobotę w Warszawie.
17 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
Konrad Brandel  (1838-1920) - pierwsze zdjęcia Warszawy w nowym albumie prekursora polskiej fotografii
Dom Spotkań z Historią i Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają na premierę albumu zawierającego zdjęcia stolicy, autorstwa jednego z pionierów polskiej fotografii, Konrada Brandla. Prezentacja albumu już jutro, 4 listopada, o godzinie 18:00.
3 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0